Informacje

04.03.2019 20:17 Wybudzanie "śpiochów"

Miasto odzyskało nieruchomości
na Mokotowie i Targówku

SERWISY:


Władze stolicy umorzyły roszczenia reprywatyzacyjne do kolejnych nieruchomości. Najnowsze decyzje dotyczą działek i budynków przy Wróbla na Mokotowie oraz Radzymińskiej na Targówku. Ogółem od stycznia 2018 roku wygaszono roszczenia wobec
77 nieruchomości, w których znajduje się 360 lokali komunalnych.

W poniedziałek urząd miasta poinformował o dwóch podjętych w piątek i opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej decyzjach o umorzeniu postępowań reprywatyzacyjnych. Decyzje te dotyczą działek i budynków przy ul. Wróbla na Mokotowie oraz przy ul. Radzymińskiej 140 na Targówku. W drugim z tych budynków znajduje się 19 lokali komunalnych.

"Mała" ustawa reprywatyzacyjna

Umarzanie roszczeń umożliwiła tzw. mała ustawa reprywatyzacyjna (Ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami i ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy), która wprowadziła m.in. możliwość zakończenia postępowań dotyczących tzw. śpiochów, czyli nieruchomości, co do których wiele lat temu został złożony wniosek, ale wnioskodawcy zaprzestali później dalszych działań zmierzających do ich odzyskania.

W lutym 2017 r. rozpoczęto publikacje ogłoszeń o "śpiochach". W 23 partiach, w kraju i za granicą (we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji i Izraelu) ukazały się ogłoszenia dotyczące 221 takich nieruchomości.

77 odzyskanych nieruchomości

- "Wyganiamy Bieruta" z kolejnych nieruchomości. Właśnie wyjaśnił się los dwóch "śpiochów" na Mokotowie i Targówku, które pozostaną w naszych zasobach. Ogółem, dzięki "małej" ustawie reprywatyzacyjnej, umorzyliśmy już postępowania dotyczące 77 takich nieruchomości, w których znajduje się 360 lokali komunalnych – mówi cytowany w komunikacie Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. Jak wyliczyło miasto, w 77 odzyskanych nieruchomościach znajduje się 360 lokali komunalnych.

Na tvnwarszawa informowaliśmy o aferze reprywatyzacyjnej we Włochach:

PAP/ap/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Scrutinizer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2019 04:19 ~Scrutinizer

  Nie, on przecież dorobił się na odsprzedaży antyków. A że w rodzinie nic nie ginie, sprzedawał je w nieprzypadkowym antykwariacie pewnego pana również zaangażowanego w ten biznes :P

 • Pytanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2019 10:07 ~Pytanka

  A co, np z Brzeską 17A, gdzie się dobrze sprzedają mieszkanka? Może by się również przyjrzeć decyzjom reprywatyzacyjnym i stanowi majątkowemu prezydenta Piskorskiego?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »