Informacje

14.03.2013 06:26 "BO JEST KRYZYS"

Miała zniknąć, a jest większa. Reklama na ruszcie przed BUW-em

SERWISY:

Na nic zdały się deklaracje pracowników Uniwersytetu Warszawskiego. Reklamowe banery nie tylko nie zniknęły z pamiątkowego rusztu przed wejściem do BUW. Pojawiły się nowe, jeszcze większe.

O tym, że pamiątka po starym BUW-ie obwieszona jest reklamami pisaliśmy kilka dni temu. Wtedy wisiały na nim dwie - jedna zachęcała do odwiedzania wystawy storczyków, która odbywała się w bibliotece, a druga informowała, że w budynku są wolne lokale do wynajęcia. Ta pierwsza miała zniknąć wraz z końcem wystawy.

Zasłonięty, ale niekomercyjnie

I zniknęła. Tylko że chwilę później zastąpiła ją kolejna, jeszcze większa. Ta praktycznie zasłoniła cały ruszt, który bardziej niż do biblioteki pasuje teraz do skupu palet przy którejś z warszawskich wylotówek.

Nowa reklama promuje wystawę "Definicja". Ciekawą, bo pozwalająca widzom nie tylko na oglądanie obrazów, ale także na ich dotykanie. - Integralną częścią wystawy są dwa wielkoformatowe obrazy olejne (oryginały), które umieszczone w przestrzeni otwartej tworzą nowy ciekawy obszar oddziaływania sztuki w przestrzeni miasta - tłumaczy Beata Feliszewska z BUW-u. To właśnie one wiszą na ruszcie.

- Ekspozycja obrazów artysty na ruszcie bibliotecznym nie ma nic wspólnego z wywieszaniem komercyjnych banerów szpecących przestrzeń miejską - uważa Feliszewska.

Kryzys tłumaczy wszystko

Rzecznik uczelni Anna Korzekwa tłumaczyła wieszanie reklam kryzysem: - Nie jestem entuzjastką tego rozwiązania, ale czasy są trudne, kryzys nie ułatwia znalezienia najemców, a w bibliotece są puste lokale - mówiła kilka dni temu. - Myślę, że ta reklama też niebawem zniknie, bo jest skuteczna. Odkąd wisi, mamy więcej telefonów z pytaniami o lokale - dodawała i zapewniała, że że pamiątkowy ruszt nie zmieni się w wieszak na banery. - Na pewno nie zawiśnie tu żadna komercyjna reklama.

Wygląda jednak na to, że baner na ruszcie jest dodawany "w pakiecie" do wystaw organizowanych w bibliotece. Komercyjne, czy nie - szpecą przestrzeń. Tego jednak władze UW zdają się nie rozumieć.

Pamiątka po starym BUW-ie

Fioletowa, nitowana konstrukcja stojąca przed głównym wejściem do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu to kawałek tak zwanego rusztu - gigantycznego regału na książki, który wypełniał stary BUW. Mimo protestów obrońców zabytków został zdemontowany, gdy budynek doczekał się remontu i zmienił funkcję.

Fragment jednak zachowano i w 2004 roku - pomalowany na zaskakujący, ostry kolor - ustawiono przed wejściem do nowej biblioteki. Od tej pory pełni funkcję dekoracyjną i służy za punkt orientacyjny. Czasem, jako stojak rowerowy.

roody//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Darek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2013 14:38 ~Darek

  Praktycznym wykorzystywanie rusztu do wizualizacji wydarzeń odbywających się we wnętrzach BUW jest jak najbardziej rozsądne.Dotyczy to sukcesywnych wystaw malarskich,podanych wystaw storczyków i mimoz.W sensie estetycznym stwierdzenia że szpecą gmach są dużą przesadą.

 • co za

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2013 13:47 ~co za

  Lima~Lima

  Wy popłuczyny po dziennikarzynach zajmijcie się jakąś robotą w końcu a nie pierdoły wypisujecie, jak nie o reklamie na BUWie to o strażniku dusicielu. Co to jest FAKT czy SUPER EKSPRESS.


  Może ci umknęło, że ta strona dotyczy spraw tego miasta, spraw lokalnych. Jak chcesz poczytać o papieżu, celebrytkach albo indeksach giełdowych, to nie tutaj.

 • dziennikarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2013 09:02 ~dziennikarz

  Lima~Lima

  Wy popłuczyny po dziennikarzynach zajmijcie się jakąś robotą w końcu a nie pierdoły wypisujecie, jak nie o reklamie na BUWie to o strażniku dusicielu. Co to jest FAKT czy SUPER EKSPRESS.

  nie podoba się...nie czytaj...proste?

 • Chicken

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 23:09 ~Chicken

  Właśnie, przestancie się czepiać o te reklamy. Jak budynki są pozadłużane to źle, jak budynek chce na siebie zarobić to też źle... chyba lepiej by radzili sobie sami, anieżeli wyciągali krótkie rączki po dodatkowe pieniądze na utrzymanie budynku, co oznacza, że po nasze pieniądze.
  Jak komuś tak reklama tak przeszkadza, to niech wyprowadzi się na wieś, tam nie ma żadnych reklam.
  dziękuje, pozdrawiam!

 • kkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 19:41 ~kkk

  Tylko to jest reklama wystawy. Czepiacie się, serio.

 • qwert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 16:03 ~qwert

  Kiedy w końcu miasto zajmie się tymi wszystkimi szpetnymi reklamami?!
  Czy urzędnicy siędzący w ratuszu nie widzą jak miasto wygląda?
  Zobaczcie jak wygląda Paryż czy Berlin!!!
  A nasza stolica?!...jak prowincjonalna wioska, w której wszystko jest dozwolone.
  ZERO ESTETYKI!!!
  APELUJĘ ABY SIĘ TYM ZAJĄĆ!!!

 • wuw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 15:18 ~wuw

  Dosyc obrzydliwych reklam wiszacych na budynkach!!!

 • Lima

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 14:05 ~Lima

  Wy popłuczyny po dziennikarzynach zajmijcie się jakąś robotą w końcu a nie pierdoły wypisujecie, jak nie o reklamie na BUWie to o strażniku dusicielu. Co to jest FAKT czy SUPER EKSPRESS.

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 12:29 ~Piotr

  I dobrze, chociaż zasłania ten paskudny ruszt

 • bibliofil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 11:58 ~bibliofil

  07:19 ~Aleera
  Czepiacie się. A z czego mają opłacić ekipę sprzątającą, szatniarzy, bibliotekarzy, techników naprawczych itd, prąd dostarczany do budynku, skoro lokale stoją puste i nikt nie wynajmuje? Naprawdę myślicie, że wszystko jest za darmo? A każdy jak wchodzi chce, żeby było czyściutko, szybko i sprawnie... Ignorancja.

  To może wystarczy nie porywać się z motyką na słońce i postawić mniejszy budynek? Zapędy mocarstwowe może mieć każdy, tylko potem trzeba to jakoś ekonomicznie uzasadnić.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »