Informacje

22.07.2011 16:30 Stadion Narodowy

Miał być już otwarty,
jest plac budowy

SERWISY:

22 lipca miał być terminem oficjalnego oddania do użytku Stadionu Narodowego. Zamiast uroczystości i przecinania wstęgi wciąż jest tu regularny plac budowy, który odwiedził reporter TVN 24.  

Przyczyną opóźnień są m.in.: wadliwie zbudowane schody kaskadowe okalające stadion.

Po wykryciu niedoróbki Narodowe Centrum Sportu zdecydowało się na zmianę lidera konsorcjum budującego obiekt (budwę dokończy Hydrobudowa, a nie Alpine Bau) i przesuniecie terminu oddania na 30 listopada. Robotnicy nie zniknęli jednak ani na chwilę.

- Praca na budowie wre - opowiada Arkadiusz Wierzuk, reporter TVN 24. Lada moment rozpocznie się wzmacnianie konstrukcji wadliwie wykonanych schodów za pomocą stalowego rusztowania. Jednak nie tylko schody nie są jeszcze gotowe na przyjęcie kibiców. Wciąż trwają tu prace wykończeniowe, m.in. montaż instalacji i oświetlenia.

Wycieczka po płycie

Postęp prac będą mogli zobaczyć wszyscy chętni na własne oczy już w najbliższą niedzielę. Stadion zostanie otwarty dla zwiedzających. Będzie można zajrzeć w niemal każdy zakamarek obiektu i to zupełnie za darmo. - W czasie spaceru każdy będzie mógł wejść tunelem na płytę boiska i zobaczyć jak stadion prezentuje się od środka; jak wyglądają dwa pierścienie trybun dla 58 tysięcy widzów czy 70-metrowa iglica. W tym dniu, specjalnie dla uczestników spaceru ekrany LED będą uruchomione po raz pierwszy i zostanie na nich wyświetlony premierowy pokaz - zapowiada Narodowe Centrum Sportu.

Miało być efektownie

Inwestycja od początku była przedstawiana jako wzorcowa i jako jedna z niewielu miała być oddana w terminie. Również kalendarz imprez zaplanowanych przez NCS był imponujący. 6 sierpnia miały się tu odbyć zawody motocrossowe X-Fighters, a impreza inauguracyjna zaplanowana na 27 sierpnia  miała kosztować bagatela 10 mln zł. We wrześniu reprezentacja Polski miała też rozegrać tu towarzyski mecz z Niemcami (ten ostatni odbędzie się w Gdańsku).

Wybiegnij na murawę Stadionu Narodowego

mjc

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 15:26 ~ania

  W związku ze zwodzeniem nas przez Rząd i Parlament co do rozwiązania naszego problemu z ZUS w sposób dla nas pozytywny czyli poprzez ogłoszenie pełnej abolicji dla wszystkich obecnych i ewentualnie przyszłych pokrzywdzonych przez ZUS

  ZWOŁUJEMY POSPOLITE RUSZENIE NA SEJM W OBRONIE PRAWA i GODNOŚCI OBYWATELSKIEJ w dniu 28.07.br. godzina 11.00, ul. WIEJSKA 4/6/8

  TO JEST TWOJA, MOJA I NAS WSZYSTKICH OSTATNIA SZANSA !!!!


  MANIFESTACJA 28.07.GODZ 11.00
  NIE CZEKAJ AŻ zus CIĘ WYBIERZE - WYBIERZ SIĘ Z NAMI POD SEJM NA WIEJSKĄ !!!

  Nie liczcie na to, że 100 osób pod Sejmem cokolwiek załatwi (tak jak w przypadku II manifestacji 29 czerwca) - zostaliśmy zauważeni, zainteresowały się nami media, ale TO ZA MAŁO - tym razem PEŁNA MOBILIZACJA!

  Więcej informacji na stronie www.zuskrzywdzi.pl i www.zlikwidujzus.com

  Prosimy wszystkie osoby zainteresowane SZYBKIM rozwiązaniem problemu małych przedsiębiorców z ZUS-em o wsparcie finansowe organizacji manifestacji na 28 lipca - pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów autokarów (wiele osób jest chętnych wziąć udział, ale z powodu złodziejskich praktyk w naszym państwie już NIE stać ich na taką "wycieczkę" ), ubezpieczenie manifestacji, akcję informacyjną, itp. nikt z nas pokrzywdzonych przez ZUS nie zarobi na tej zbiórce!

  Jeśli nie jedziesz - przyczyń się do rozwiązania problemu nas wszystkich chociaż w ten sposób

  Terminu manifestacji nie możemy zmienić na późniejszy bo politycy nas totalnie olewają i jeśli chcemy coś zdziałać jeszcze w tej kadencji sejmu to musimy się zmobilizować już na najbliższy czwartek!

 • polex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 15:13 ~polex

  @Premier, mam coś lepszego od tego architekta!
  Poczytaj - http://www.projekt2012.com.pl/art/stadion-narodowy-2012-malo-realny

 • acomitam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 12:35 ~acomitam

  trasa W-Z była pierwsza większa inwestycja komunikacyjna po II wojnie światowej w Warszawie,więc nic dziwnego, że ją szybko zbudowali, PKiN to dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego, zresztą wtedy budowano zupełnie inaczej niż teraz

 • Polo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 12:08 ~Polo

  @acomitam Wybudowano i to przed czasem - PKiN i Trasę W-Z...

 • Premier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 11:47 ~Premier

  Warto zobaczyć najdroższy stadion świata zapraszam

  http://forsal.pl/artykuly/526273,architekt_edmund_obiala_budujemy_rekordziste_stadion_narodowy_to_najdrozszy_stadion_swiata.html

 • Mironi19

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 11:04 ~Mironi19

  @Qba ma racje z zewnątrz (od strony Wisły) wygłąda fatalnie jakby spadła kupa blachy i ktoś ją pomalował na biało czerwono...

 • oszuści

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 10:40 ~oszuści

  do ~mcyack

  żeby zmieścić się w terminie trzeba zatrudnić więcej osób albo płacić nadgodziny lub organizować prace na 3 zmiany. O sprzęcie nie wspomnę. A to wszystko dużo więcej kosztuje. Dlatego oferta zwycięskiego konsorcjum była znacząco niższa od pozostałych. Ale podkreślam - taka kalkulcja jest możliwa tylko wtedy gdy jest wiadomo że NIE ZAPŁACI SIĘ KAR UMOWNYCH!

 • polex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 09:49 ~polex

  @Qba, dobrze spałeś? Może miałeś jakieś koszmary senne?

 • Qba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 08:20 ~Qba

  Paskudny jest ten stadion! I brak pomysłu na zagospodarowanie terenu wokół stadionu!

 • acomitam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 04:35 ~acomitam

  a czy cokolwiek w tym kraju wybudowano na czas? Każda poważniejsz inwestycja budowana za publiczne pieniądze ma obsuwę - stadion narodowy, autostrady, trasy szybkiego ruchu, kolej, metro... zawsze pojawi się w pewnym momencie jakiś problem i gwarantowane opóźnienie 3-6 miesięcy.

  Śmiać mi się chce jak patrze na plany z 2009 roku co to na Euro mialobyć gotowe. Autostrady A2 do stolicy jeszcze nie przeciągneli, linii kolejowej Warszawa-Gdańsk nie wyremontowali, łącznik kolejowy na warszawskim odcinku nieskończony, centralny odcinek II linii metra teżmiałbyć oddany do użytku tuż przed Euro, na szczęście stadion narodowy w Warszawie skończą przed mmistrzostwami...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »