Informacje

24.08.2014 11:54 coroczne badanie opinii

Metro szybkie i bezpieczne. Dobre oceny od 98 proc. warszawiaków

SERWISY:

Ponad 98 procent warszawiaków pozytywnie ocenia metro. Doceniają, że jest szybkie, bezpieczne i kursuje często. Ulubioną stacją są Stare Bielany, które wyprzedziły ubiegłorocznego zwycięzcę - Plac Wilsona. Metro Warszawskie opublikowało wyniki corocznych badań opinii.

Jakie wnioski płyną z badania? 98,2 proc. osób, które wzięło w nim udział oceniło działanie metra jako dobre i raczej dobre (wzrost o 4,3 proc. w porównaniu do 2013 r.). To najlepszy wynik w historii.

Szybko i bezpiecznie

96,8 proc. osób pozytywnie oceniło punktualność metra (o 2,8 proc. więcej niż rok temu), szybkość jazdy dobrze oceniło 96,3 proc. (+5,5 proc.) oraz bezpieczeństwo – 95,5 proc. osób (+3,5 proc.).

Wysokie noty – 92,4 i 91,4 proc. otrzymał również system informacji w wagonach i na stacjach metra (+8,9 i +6,9 proc.). Zadowolonych z udogodnień dla osób niepełnosprawnych było 72 proc. osób (+11,4 proc.).

Docenili stację Stare Bielany

Oceniono również częstotliwość kursowania pociągów metra. 87 proc. badanych wypowiedziało się pozytywnie o częstotliwości w godzinach od godz. 9.00 do godz. 14.00, natomiast odsetek osób zadowolonych z częstotliwości kursowania w godzinach 14.00 – 19.00 wyniósł 89 proc. (+5,4 proc.).

Najpopularniejszą stacją okazały się Stare Bielany, na którą zagłosowało 4,3 proc. osób. Druga stacja w rankingu – Plac Wilsona otrzymała 3,8 proc., a trzecia – Centrum 2,9 proc. głosów.

W kilkudniowym badaniu TNS Polska na zlecenie Metra Warszawskiego wzięło udział ponad 1500 respondentów. Przeprowadzono je na 21 stacjach w godzinach kursowania pociągów

PEŁNE WYNIKI BADANIA ZNAJDZIESZ TUTAJ

W 2014 roku doszło do pożaru w wagonie metra inspiro. To nie wpłynęło negatywnie na oceny pasażerów.

 


lata/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • MrT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2014 12:45 ~MrT

  Na wstępie to już czysta manipulacja !
  Jakie 98 procent? To nie wybory powszechne. Powinno być napisane 98 procent z ankietowanych. I najlepiej podać liczbę ankietowanych.
  Ja też tak mogę zrobić - zapytać kilku sąsiadów i napisać, że wszyscy Warszawiacy...

 • Aro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2014 18:02 ~Aro

  Jestem z południa Polski.Byłem na początku roku w Warszawie i miałem skorzystać z metra. Znałem tylko nazwy stacji miejsc wsiadania i wysiadania a nie znałem kierunku. Niestety bez pomocy ludzi nie byłem wstanie na peronie określić, w którą stronę mam jechać. Przydałyby się tam tablice informacyjne z listą nazw stacji danego kierunku bo metrem jeżdżą nie tylko miejscowi.

 • antybolszewik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2014 14:18 ~antybolszewik

  Kiedy znikną wagony w ruskich kolorach?

 • Ronny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2014 12:02 ~Ronny

  Metro warszawskie jest szybkie ? Wolne żarty.

 • Och

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2014 11:50 ~Och

  zagwozdka~zagwozdka

  Osobiście ni spotkałem się jeszcze z żadną osobą, która by pozytywnie oceniała funkcjonowanie metra, (...) Co to za badania?

  Być może źle dobierasz znajomych :-). Zauważyłem, że przyjezdni, którzy pojawili się w Warszawie gdy metro już funkcjonowało mają tendencje do narzekania. Również Ci, którzy zasuwali na zmywaku w Londynie co najmniej 2 miesiące w wakacje uważają, że nasze Metro to kompletna porażka...
  Ja patrzę na to inaczej - pamiętam czasy jak metro w Warszawie rozpoczęło kursowanie - i mimo to, że nie mieszkałem i nadal nie mieszkam w bezpośredniej okolicy metra, byłem wielce ucieszony z powodu jego otwarcia. Wydłużenie linii z Marymontu do Młocin w 2008 roku też oceniłem bardzo pozytywnie. Jak więc widzisz, oceniam metro trochę z innej perspektywy. Metro przynosi mi oszczędności w wysokości około 1200 zł miesięcznie.

  Polecam też zapoznanie się z poniższym wykresem: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/ff/Warsaw-Metro-Passengers-pl.svg
  Fakt - kończy się na 2012 roku ale uważam, że tendencja powinna się utrzymać. Gdyby tak wszyscy byli negatywnie nastawieni do metra, to wykres by wyglądał chyba trochę inaczej. Wykres ilości pasażerów jest niemal liniowy. Słupki z ilością stacji w poszczególnych latach, ostatnio trochę wyhamowały ale trzeba zauważyć, że trwa budowa II linii.

 • Bielańczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2014 11:46 ~Bielańczyk


  zagwozdka~zagwozdka

  Osobiście ni spotkałem się jeszcze z żadną osobą, która by pozytywnie oceniała funkcjonowanie metra, które z roku na rok działa coraz gorzej. Większość moich znajomych, podobnie jak ja, jest po prostu wściekła: w metrze sa nieustanne awarie, pociągi kursują w coraz większych odstępach czasu, na tablicach wyświetlany jest niewłaściwy czas przyjazdu. Co to za badania?
  Smerf Maruda~Smerf Maruda


  A zespół Fasolki, to śpiewał kiedyś tak:

  Maruda, maruda - tak każdy na mnie woła
  Maruda, maruda - wciąż słyszę dookoła.
  Maruda, maruda - na pamięć już to znam.
  Maruda, maruda - DO TEGO TALENT WIELKI MAM!

  Pozdrawiam wszystkich wiecznie niezadowolonych.


  I to nieprawda, że dach przeciekał. A poza tym prawie wcale nie padało... (czy jakoś tak...).

 • KapitanŻbik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2014 11:00 ~KapitanŻbik

  Co to za kłamstwa wyssane z palca ?

  Słyszeliście kiedyś o takim wynalazku jak wentylacja w metrze - udusić się można w tym metrze jak więcej osób wsiądzie.
  Skąt wy te wyniki bierzecie ?

 • Loren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2014 09:37 ~Loren

  A ja dadam tylko tyle i może aż tyle: stare ZRSN wagony były z okienkami, małymi, ale zawsze to okno. Otwarcie ich pomagało przejechać w miarę cywilizowanych warunkach. Obecne Siemensy - wagony przyszłości - są nie dowytrzymania! jak można fundować pasażerowm podrózówanie bez tlenu?!?!?!? W warunkach tropiku?!?! I to nie zależnie od pory dnia czy pory roku!! Gdzie jest rzekoma klimatyzacja?! Bo ten pseudo nawiew mija się z celem przy stanie osobowym podróżnych 30-procentowym! Niejednokrotnie i ja i inni pasażerowie poprostu rezygnowali z dadlszej podróży w raunkach betlenowych.

 • Smerf Maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2014 09:14 ~Smerf Maruda

  zagwozdka~zagwozdka

  Osobiście ni spotkałem się jeszcze z żadną osobą, która by pozytywnie oceniała funkcjonowanie metra, które z roku na rok działa coraz gorzej. Większość moich znajomych, podobnie jak ja, jest po prostu wściekła: w metrze sa nieustanne awarie, pociągi kursują w coraz większych odstępach czasu, na tablicach wyświetlany jest niewłaściwy czas przyjazdu. Co to za badania?


  A zespół Fasolki, to śpiewał kiedyś tak:

  Maruda, maruda - tak każdy na mnie woła
  Maruda, maruda - wciąż słyszę dookoła.
  Maruda, maruda - na pamięć już to znam.
  Maruda, maruda - DO TEGO TALENT WIELKI MAM!

  Pozdrawiam wszystkich wiecznie niezadowolonych.

 • Górol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2014 08:38 ~Górol

  Gdyby faktycznie odstępu między odjazdami metra były co 1,5 minuty to uwierz mi, że słoiki by poczekały, ba nawet warszawskie cwaniaczki odstałyby jedną czy dwie zmiany.


  wwa~wwa

  Na tablicach wyświetlany jest dobry czas. Zawsze przy czasie 0:40, albo 0:30 następuje wjazd, a o czasie 0:00 który nie jest wyświetlany następuje wyjazd metra ze stacji - więc skąd pomysł, że ma niewłaściwy czas przyjazdów? Jeżdze nim codziennie i jeszcze, prócz awarii które trafiają się raz na jakiś czas, nie spotkałem się z opóźnieniem. Jedyną rzeczą, w moim przypadku, która doprowadza mnie do szału to przyjeżdżające słoiki pociągami na Dw. Gdańskim i wciskające się na siłe do pełnego wagonu niczym kompresja 7z. Zamiast poczekać 1,5 minuty na kolejny.
  Bielańczyk~Bielańczyk


  Kiedy odstęp między przejazdami to 1,5 minuty?


 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »