Informacje

16.01.2015 09:42 warszawa@tvn.pl

Metro się spóźnia, a na stacji tłok? "Bez poważniejszych problemów"

SERWISY:

"Metro spóźnia się codziennie i każdego dnia zapycha się stacja Młociny" - alarmuje internauta Maksymilian, który na skrzynkę warszawa@tvn.pl przesłał zdjęcie tłoku na bielańskiej stacji. Władze podziemnej kolejki przekonują, że w tym tygodniu doszło do kilku awarii.

Internauta przekonuje, że kilka problemów w trakcie porannych podróży metrem. "Pociąg cały czas staje w tunelach, jedzie z prędkością 5km/h, spóźnia się o 50-100 proc. codziennie. Dodatkowo zapycha się codziennie stacja Młociny" - napisał w czwartek wieczorem Maksymilian.

I dodaje, że jego zdaniem sytuacja powtarza się od dłuższego czasu.

"Bez poważnych problemów"

Według Metra Warszawskiego nie występują żadne poważne problemy w kursowaniu podziemnej kolejki. -  Wiemy, że stacja Młociny czasami przepełnia się pasażerami. Nie jest to jednak spowodowane awariami, tylko potokiem pasażerów, którzy dojeżdżają do stacji tramwajami i autobusami - przekonuje Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego. - W związku z tym, że jest dość wąska, często jest zatłoczona - dodaje.

Jak zaznacza, że w tym tygodniu doszło do paru zdarzeń, które wpłynęły na ruch pociągów.

- W środę, w porannym szczycie, doszło do awarii inspiro na stacji Marymont. Skład wypuścił pasażerów i zjechał pusty - mówi Malawko. - W związku z problemem czas oczekiwania na pociąg wydłużył się do około 5-6 minut - dodaje.

Jednak poważniejsze utrudnienia dla pasażerów miały miejsce w poniedziałek około 16.00 - 17.00.

- Na stacji Politechnika doszło do awarii drzwi w jednym ze składów jadących w kierunku Młocin. Pociąg musiał wypuścić pasażerów. Niestety w kolejnym, który przyjechał na stację, zasłabła kobieta. W sumie te dwa zdarzenia spowodowały, że opóźnienia w kursowaniu pociągów sięgnęły nawet 14 minut - dodaje.

KIEDY POJEDZIEMY II LINIĄ METRA?

su/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • aaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2015 20:29 ~aaaaa

  maksymilian, debilu, jak metro nie odpowiada, to furmanką podróżuj

 • DeB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2015 08:13 ~DeB

  Całkowita likwidacja komunikacji autobusowej na Bielanach tym właśneie skutkuje. Ale na spotkaniu z genialnymi przygłupami ZTM usłyszałam, że mam się cieszyć, że mam metro. Nie ważne, że razem z całym Tarchominem i Białołęką, mam być zadowolona, że dziecko nie ma czym do szkoły dojechać, do rodziców zapylam 30 min. na piechotę, pod domem mam autobus "okresowy" jak na wiosce - którym teoretycznie mogłabym dojechać na bazar, gdyby jeździł w soboty. No jak metro to metro.

 • AntySłoik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2015 20:23 ~AntySłoik

  Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać od napisania tego. 10 lat temu w Warszawie nie było metra, nie było autobusów/tramwajów jeżdżących co 5 minut i jakoś w każdym autobusie można było się rozwalić na dwa fotele, nawet w Centrum. Tak więc jak Wam się nie podobają zapchane tramwaje w stronę Domaniewskiej, ściskanie się na Wileniaku wsiadając w stronę centrum, czy metro do którego czekamy na schodach, bo na peronie już nie ma miejsca, to zabierać swoje słoiki i wypad do siebie, to przynajmniej nam luźniej będzie...

 • asia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2015 21:30 ~asia

  rowery w metrze to plaga stoja w drzwiach,że niemożna wejść ani wyjść,a do tego brudne

 • m1as

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2015 18:27 ~m1as

  Nie wiem, czy było to juz gdzieś napisane, czy nie.
  Stare stacje I linii mają centralne perony, dzięki czemu sa one szersze. Nowe mają centralne tory, przez co perony są wąskie. Do tego schody znajdują się po środku stacji (a nie na jej szczytach), co dodatkowo zwęża szerokość peronu.
  Oczywiście rozwiązanie z centralnym torowiskiem ma swoje plusy - oddziela potok pasażerów jadących w różnych kierunkach, ale akurat na krańcowej stacji, będącym jednocześnie dużym węzłem przesiadkowym, takie rozwiązanie jest błędem.
  Po raz kolejny życie brutalnie weryfikuje ograniczenia narzucone przez księgowych na projektantów.

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2015 15:10 ~jar

  oczywiście pieprzony cenzor nie puszcza....

 • Chris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2015 11:19 ~Chris

  pytanie jaki baran zaprojektowal peron z winda zajmujaca przestrzen ciagu pieszego.. stan na wejscie od petli zostaje o polowe mniej miejsca.. gdyby nie ta winda schody nie byly by tak zatloczone...

 • Lotos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2015 08:28 ~Lotos

  Mieszkaniec Bielan~Mieszkaniec Bielan

  Problem wyniknął z głupoty ZTM, który skierował tramwaj i kilka linii autobusowych na Młociny. Na tej stacji nie było tego problemu, gdy autobusy z Białołęki jechały dalej w stronę centrum (np. na stację metra Marymont). Teraz problemem jest nie tylko dostanie się na peron metra ale także przejście w innym kierunku niż potok ludzi lecących z tramwaju czy autobusu w kierunku wejścia do stacji metra.

  Nie można zmienić (przedłużyć) tras choć części z nich skoro ludzie i tak chcą jechać dalej.

  Tak wiele linii autobusowych zostało tam skierowanych, że część już nie zatrzymuje się pod dachem, tylko wyrzuca ludzi wcześniej i robi kółko wokół pętli.

  Pewnie ZTM powie, że nie można. Bo oszczędności na paliwie itd.
  Ciekaw ile dostają za wynajem miejsca od Polskiego Busa ?  Poczytaj strategie transportową do roku 2015 i na lata kolejne. Mamy miec coraz krótsze trasy i coraz wiecej sie przesiadać, bo metro i tramwaje są święte...:(

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2015 23:00 ~Rafał

  Bezmyślność projektantów i Metra Warszawskiego, które zatwierdziło ten projekt powoduje teraz, że ludzie się ledwo mieszczą na tej stacji. Nie pomyślano, że oprócz mieszkańców os. Wrzeciono i Chomiczówki, po wybudowaniu Mostu Północnego również mieszkańcy Białołęki będą tu dojeżdżać.

 • Bzik_Nick_Cave

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2015 21:59 ~Bzik_Nick_Cave

  Pani Hanno,
  niech Pani puści II nitkę metra na Tarchołękę, to się motłoch nie będzie pchał na Młociny i fury zostawią na swojej wsi.
  Albo do Młocin pod Wisłą na wioche się przebić i do Chotomowa dociagnąć.
  I taką mam koncepcję...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »