Informacje

30.03.2017 17:50 sprawdź utrudnienia

Metro na Wolę: z Wolskiej przenoszą się na Płocką

SERWISY:

W weekend 8-9 kwietnia rozpoczną się zasadnicze prace budowlane stacji "Płocka" na II linii metra. Konieczne będzie zamknięcie fragmentu ulicy Płockiej, autobusy pojadą objazdem przez Skierniewicką. W zmian ruch wróci na Wolską.

Stacja powstanie pod ulicą Płocką w rejonie skrzyżowania z ulicą Wolską. Na razie prace przygotowawcze toczą się na fragmencie Wolskiej. Na początku kwietnia plac budowy przeniesie się na ulicę Płocką. Konieczne będzie zamknięcie jej fragmentu - od ulicy Wolskiej do ulicy Ludwiki.

Zwężenia, objazdy

Dojazd do posesji przy ul. Płockiej 13, 15 i 17 będzie utrzymany od strony ul. Ludwiki, tymczasową dwukierunkową jezdnią. Natomiast na ul. Kasprzaka, w kierunku centrum, zostanie wytyczony "lewoskręt" w ul. Skierniewicką.

W związku z zamknięciem odcinka ulicy Płockiej autobusy linii 103, 136, N45 i N95 pojadą objazdem, przez równoległą Skierniewicką. Para przystanków ma powstać przy skrzyżowaniu z Siedmiogrodzką.

Stacja metra "Płocka" to jedna z trzech nowych stacji II linii, które powstaną w kierunku Bemowa w ramach tak zwanego etapu 3+3. Oprócz "Płockiej" planowane przystanki podziemnej kolejki to "Młynów" (pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny) i "Księcia Janusza" (pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza). Ten odcinek metra rozbuduje turecka firma Gulermak za ponad 1,1 mld zł.

- W przyszłym tygodniu, w weekend 7-9 kwietnia planujemy zakończenie robót w obrębie ulicy Wolskiej, zostanie otwarta dla ruchu, zamknięta w ten sam weekend zostanie ulica Płocka - powiedział Krzysztof Piasecki, kierownik kontraktu.

Wydali już 48,7 mln zł

Do wykonywania ścian szczelinowych "w zasadniczym zakresie" na stacji "Płocka" wykonawca ma przystąpić w czerwcu tego roku.

Piasecki poinformował, że w rejonie stacji "Księcia Janusza" prace są prowadzone od listopada ubiegłego roku, obecnie kończy się etap przebudowy sieci podziemnych. W pierwszej połowie kwietnia wykonawca chce rozpocząć roboty konstrukcyjne, czyli wykonywanie ścian szczelinowych. W rejonie stacji "Młynów" prace postępują równolegle, tutaj również w kwietniu Gulermak chce zacząć prace przy ścianach szczelinowych.

Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk podsumował dotychczasowe wydatki na rozbudowę II linii metra. Powiedział, że do tej pory - w związku z przebudową infrastruktury i innymi pracami przygotowawczymi, które były prowadzone po stronie zachodniej - wydatkowano kwotę około 48,7 milionów złotych, co stanowi około 4 procent wartości kontraktu.

W ramach etapu 3+3, oprócz trzech stacji w kierunku Bemowa, mają powstać trzy stacje na prawym brzegu Wisły, w kierunku Targówka: "Szwedzka" (pod Strzelecką po wschodniej stronie Stalowej), "Targówek" (w okolicy skrzyżowania Pratulińskiej z Ossowskiego) i "Trocka" (w rejonie skrzyżowania Pratulińskiej z Trocką). Stacje wybuduje włoska firma Astaldi za ponad 1 miliard złotych.

PAP/kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2017 11:27 ~wawa

  Wg pierwotnych informacji Wolska miała być zamknięta do 31 marca, tak więc coś się posypało z terminami.

 • Piotrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2017 10:54 ~Piotrek

  http://www.infoulice.um.warszawa.pl/sites/default/files/184069/komunikacja.png
  "Geniusze" już puścili tramwaj ul. Kasprzaka :P

 • wilq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2017 09:52 ~wilq

  mieszkaniec~mieszkaniec

  A może przydałaby się jakaś mapka - Płocka jest długa - ciągnie się od Obozowej do Kasprzaka - Na jakim odcinku Płocka będzie zamknięta cała?

  Mapki są dostępne tutaj:
  http://www.infoulice.um.warszawa.pl/node/121525

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2017 09:28 ~mieszkaniec

  A może przydałaby się jakaś mapka - Płocka jest długa - ciągnie się od Obozowej do Kasprzaka - Na jakim odcinku Płocka będzie zamknięta cała?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

"Od około tygodnia auto stoi na środku chodnika na Jagiellońskiej, w okolicy numeru 74" - napisała na Kontakt 24 jedna z Reporterek. Dziwi się, dlaczego... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »