Informacje

02.02.2018 17:19 szukają wykonawcy

Metro na Bródno:
rusza przetarg na budowę

SERWISY:

Metro Warszawskie szuka wykonawcy ostatniego odcinka II linii, z Bródna do centrum. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę trzech kolejnych stacji i prawie czterech kilometrów tunelu.

Jak zapowiada ratusz, zwycięzca przetargu będzie też odpowiedzialny za budowę podziemnej hali torów odstawczych za ostatnią stacją, trzech wentylatorni i tuneli, oddzielnych dla każdego kierunku jazdy.

Na realizację wykonawca będzie miał 38 miesięcy od dnia podpisania umowy. "Kryteria to skrócenie terminu budowy, przedłużenie okresu rękojmi i cena" - czytamy w komunikacie.

Na oferty ratusz czeka do 30 marca.

Trzy stacje

Na blisko czterokilometrowym odcinku powstaną trzy stacje: C19 "Zacisze" pod ulicą Figara, w pobliżu skrzyżowania z Codzienną, C20 "Kondratowicza" przy skrzyżowaniu Malborskiej z Kondratowicza i C21 "Bródno" przy skrzyżowaniu Kondratowicza i Rembielińskiej.

Projekty są już gotowe. Ich autorem jest firma ILF, wyłoniona w konkursie. "Zaprojektowali m.in. rastrowe ściany zatorowe i wykonane z betonu, częściowo przeszklone wejścia na stacje" - informuje ratusz.

Zmiany w projekcie

W trakcie przygotowywania dokumentacji przetargowej Metro Warszawskie wprowadziło do projektu, by ułatwić pasażerom korzystanie z metra i innych środków komunikacji publicznej.

Jak czytamy w komunikacie, stacja przy Rembielińskiej została przesunięta około 30 metrów na zachód, a wyjścia z niej będą prowadziły na przystanki tramwajowe. Z kolei stacja "Kondratowicza" została przesunięta na wschód o około 60 metrów. Ma to pozwolić na stworzenie jednego z wyjść prowadzącego na narożnik ulic Kondratowicza i św. Wincentego.

Ratusz zapowiada też, że Tramwaje Warszawskie przedłużą tunel wyjściowy, tak aby można było wyjść z metra na przystanki tramwajowe planowanej linii na "zieloną Białołękę".

Zielona Kondratowicza

Wraz z budową metra, metamorfozę przejdzie ulica Kondratowicza. Po zakończeniu prac ma zmienić się w zieloną aleję miejską, funkcjonalną i przyjazną dla wszystkich mieszkańców.

Co zmieni się na samej ulicy Kondratowicza? Pozostaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, ale będą znacznie bliżej siebie. Dzięki temu po bokach powstaną szpalery drzew, na której znajdzie się miejsce także między jezdniami. Będą także drogi dla rowerów po obu stronach ulicy oraz szerokie i wygodne chodniki. W zatokach wzdłuż jezdni będą mogły parkować auta. Przebudowane zostaną wszystkie skrzyżowania, a także oświetlenie wzdłuż całej ulicy.

Pod koniec stycznia pisaliśmy o tym, że Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonawcę projektu przebudowy Kondratowicza.

Dodatkowo miasto zapowiada też zmiany w Parku Bródnowskim. Jak czytamy w komunikacie, trwają konsultacje społeczne dotyczące modernizacji parku.

Zobacz jak wyglądają stacje, perony i tunele na budowie II linii metra na Pradze Północ i Targówku:

kk/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • sss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2018 20:03 ~sss

  jak się wschodnia częśc Białołęki dusi to na jakiego "..." kupowałeś tam mieszkanie?
  przecież widziałeś gdzie kupowałeś a teraz masz jakieś roszczenia. nie podoba się to sprzedaj mieszkanie i kup na Bródnie czy to Gocławiu czy to na Wilanowie....

  zawsze kupuje się mieszkanie przy metrze lub przy tramwaju a nie polu..... nie wiedziałeś o tym? to gdzie ty się wychowałeś.... :)

 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2018 10:31 ~lol


  sławek~sławek

  bródno ma tramwaj i metro a białołęka NIC kolejny absurd !!!
  RealLIFE~RealLIFE

  Bo Białołęka to wiocha którą na siłę wcielono do miasta Dla czego miasto ma sponsorować prywatne biznesy Developerów ? Wocha przyjezdna kupiła mieszkania na Białołęce bo były tanie a teraz chcą inwestycji która podniosła by im wartość tych mieszkań w pierwszej kolejności (otóż wasze nie doczekanie wieśniaki czekajcie w kolejce jak inne prawdziwe dzielnice miasta). Było kupić mieszkania na Żoliborzu, w Śródmieściu czy właśnie Targówku i Bródnie  Tylko stare miasto. Nowe miasto to już przyjezdni xD

 • RealLIFE

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2018 09:49 ~RealLIFE

  sławek~sławek

  bródno ma tramwaj i metro a białołęka NIC kolejny absurd !!!

  Bo Białołęka to wiocha którą na siłę wcielono do miasta Dla czego miasto ma sponsorować prywatne biznesy Developerów ? Wocha przyjezdna kupiła mieszkania na Białołęce bo były tanie a teraz chcą inwestycji która podniosła by im wartość tych mieszkań w pierwszej kolejności (otóż wasze nie doczekanie wieśniaki czekajcie w kolejce jak inne prawdziwe dzielnice miasta). Było kupić mieszkania na Żoliborzu, w Śródmieściu czy właśnie Targówku i Bródnie

 • ktoś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2018 15:09 ~ktoś

  gość~gość

  Bardziej absurdalnej inwestycji w historii Warszawy, to chyba nie było.

  - oj zapomniałem, że ktoś obiecał deweloperom atrakcyjne grunty przy Kondratowicza i przerabia już na ich potrzeby ulicę.


  W którym miejscu przy Kondratowicza są atrakcyjne miejsca dla deweloperów? Chętnie je kupię.

 • tg3178

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2018 09:21 ~tg3178

  na Bródnie sytuacja komunikacyjna wygląda tak, że jak podjeżdża autobus to często w godzinach szczytu część ludzi zostaje na przystanku na przystanku, bo nie można się zmieścić. Nie znam drugiego osiedla w Warszawie, które miałoby tak złą komunikację miejską.

 • makaron

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2018 08:30 ~makaron

  Najbardziej na tych wizualizacjach podoba mi się to, że wszyscy są biali.

 • sławek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2018 08:00 ~sławek

  bródno ma tramwaj i metro a białołęka NIC kolejny absurd !!!

 • j0hn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2018 00:51 ~j0hn

  Wolffurio~Wolffurio

  ~skorpion77 Po co tam metro jak będą budować tramwaj . Po to przy Kondratowicza przesunęli ciut stację aby zrobić wygodne centrum przesiadkowe między metrem a tramwajem


  Na Bródnie jest tramwaj i to nie przeszkadza w budowie metra.

 • pwww1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2018 00:16 ~pwww1

  Takie uroki mieszkania na wsi...

  skorpion77~skorpion77

  I zapewne bez możliwości wykonania w późniejszym terminie odnogi na Białołękę, która się dusi i jest bardzo źle skomunikowana choćby z częścią Warszawy po drugiej stronie Wisły.

 • kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2018 22:34 ~kolo


  Wolffurio~Wolffurio

  ~skorpion77 Po co tam metro jak będą budować tramwaj . Po to przy Kondratowicza przesunęli ciut stację aby zrobić wygodne centrum przesiadkowe między metrem a tramwajem
  skorpion77~skorpion77

  A po to ponieważ tramwaju nie będzie tam w najbliższych latach, gdyż miasto skupia się teraz na budowie tramwaju na Wilanów i Gocław. Tramwaj na Białołękę to perspektywa najbliższych 10 lat może. A w tym czasie mogłoby już dawno być metro. A poza tym metro jest dwa razy szybsze od tramwaju o wiele bardziej pojemne. Podróż tramwajem z Białołęki do centrum Warszawy trwająca godzinę to nie jest zbyt fajne raczej.

  Jednak tramwaj na Białołękę ma szanse znacznie szybciej powstać niż gdyby zaplanowano odnogę metra. Wówczas budowę tej odnogi przesuwano by w czasie tak jak tą odnogę na Gocław, a tramwaju nie budowano by no bo w planie byłoby metro. Dlatego wolę jednak ten tramwaj, który ma szansę powstać myślę w ciągu pięciu lat niż obietnicę odnogi metra ale w bliżej nieokreślonym czasie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Obsiali trawą zaparkowane auto. Nietypowy efekt remontu

Obsiali trawą zaparkowane auto. Nietypowy efekt remontu

Na Szaserów drogowcy chcieli zlikwidować nielegalną - jak twierdzi Zarząd Dróg Miejski - zatoczkę parkingową i zamiast niej zasiać trawnik. Na przeszkodzie... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »