Informacje

01.10.2013 19:55 list otwarty do prezydent warszawy

Metro cenzuruje ogłoszenia referendalne? "Uwikłano nas"

SERWISY:

PiS w liście do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz żąda wyjaśnień, kto zablokował możliwość wywieszenia w metrze materiałów PiS dotyczących referendum. Warszawskie metro odpowiada, że nie ma powodów, by materiałów nie umieszczono; nie wyklucza winy swego pracownika.

PiS oskarża urzędników stołecznego Ratusza, że podejmują działania mające zmniejszyć frekwencję w październikowym referendum ws. odwołania prezydent Warszawy.

W liście otwartym klubu tej partii skierowanym do Gronkiewicz-Waltz politycy przypominają medialne doniesienia, świadczące - ich zdaniem - o działaniach urzędników, które mają zmniejszyć frekwencję w referendum. Zaznaczają m.in., że Polskie Radio odmówiło emisji spotów profrekwencyjnych, przygotowanych przez Warszawską Wspólnotę Samorządową.

"Skandaliczne praktyki"

- Dziś, z kolei, Metro Warszawskie blokuje możliwość wywieszenia materiałów profrekwencyjnych zamówionych przez Prawo i Sprawiedliwość. W związku z powyższym zwracamy się do pani z pytaniem, kto w podległym pani ratuszu podjął decyzję o uniemożliwieniu wywieszania profrekwencyjnych plakatów w warszawskim metrze - napisali politycy PiS.

Jak podkreślili, "takie praktyki są skandaliczne i blokowanie możliwości wywieszania plakatów w warszawskim metrze wpisuje się w serię niedopuszczalnych praktyk stosowanych przez ratusz".
Rzeczniczka urzędu miasta Agnieszka Kłąb, poproszona o komentarz w tej sprawie, powiedziała PAP: "Nic nie wiemy o takiej sytuacji blokowania". Dodała też, że sprawdzi, czy pismo PiS w tej sprawie wpłynęło do Ratusza.

Wyjaśnią tę sprawę

Rzecznik Metra Warszawskiego Krzysztof Malawko nie wykluczył w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że postępowanie jednego z pracowników nieupoważnionego do tego uwikłało metro w aferę polityczną.

- To jest nieporozumienie. Nie blokujemy ogłoszeń namawiających do udziału w referendum. Zablokowane  mogłyby być jedynie reklamy łamiące prawo, a tu taka sytuacja nie zaszła. Nie cenzurujemy ogłoszeń w metrze. Będziemy wyjaśniać skąd to nieporozumienie - powiedział nam Malawko i dodał, że jeżeli któryś z pracowników metra zachował się nierozważnie i zajął w tej sprawie jakieś stanowisko, to na pewno nie było to stanowisko uzgodnione z zarządem.

Przypomniał też, że na terenie metra wielokrotnie były emitowane spoty i umieszczane materiały.

Podkreślił także, że metro nie widzi powodów, dla których materiały PiS nie miałyby się tam znaleźć. - Nie rozumiemy, dlaczego agencje reklamowe w tej konkretnej sytuacji postąpiły inaczej niż dotychczas, inaczej niż obowiązuje umowa. Bo jeśli nawet nasz pracownik zachował się w sposób, powiedziałbym, mocno nierozważny, wikłając nas w taką sytuację, to agencje reklamowe obowiązuje umowa, a nie zdanie jakiejś osoby - zaznaczył w rozmowie z PAP.

Rzecznik PiS Adam Hofman mówił wcześniej, że firmy reklamowe mają zapis w umowie, że każdą ekspozycję muszą konsultować z metrem. - W wypadku jednej z firm nie przeszła konsultacji, czyli metro zablokowało naszą kampanię- powiedział.

Ofensywa PiS

We wtorek PIS zaprezentował spot, w którym atakuje prezydent Warszawy i zachęca mieszkańców stolicy do udziału w referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Także we wtorek Piotr Gliński oraz działacze Prawa i Sprawiedliwości skrytykowali władze Warszawy za zbyt wysokie ceny biletów. - Mamy teraz bilety za około dolara, a powinny być znacznie tańsze, na przykład za 2 złote. Trzeba zachęcać warszawiaków do korzystania z komunikacji miejskiej - mówił na konferencji prasowej Piotr Gliński. >>CZYTAJ WIĘCEJ O POMYSŁACH PiS<<


Referendum 13 października

Referendum ws. odwołania prezydent stolicy odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta w Warszawie w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób. Inicjatywę zapoczątkowaną przez szefa Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, burmistrza Ursynowa Piotra Guziała poparły do tej pory m.in.: PiS, Ruch Palikota i Solidarna Polska, których działacze włączyli się w zbiórkę podpisów pod wnioskiem o odwołanie prezydent Warszawy.

Więcej o referendum w raporcie tvnwarszawa.pl

PAP/lata/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • romek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2013 18:56 ~romek

  obietnice PiS przypominają te HGW z początku pierwszej kadencji ... są z kosmosu..
  A wy dalej skaczcie sobie do gardeł...

 • BuBa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2013 17:20 ~BuBa

  IDĘ NA REFERENDUM TYLKO DLATEGO, ŻE CI PRZY WŁADZY NAMAWIAJĄ ŻEBY NIE IŚĆ :-D

 • Buntowszczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2013 10:47 ~Buntowszczyk

  KalifKalif

  DO ROZUMNYCH WARSZAWIAKÓW!!!!! Jeżeli jest Wam tak źle pod rządami H.G.W. to możecie sobie polepszyć wybierając opcję odwołania. Tylko czy następca spełni wasze oczekiwania i zrobi tyle ile dotychczas zostało zrobione? Zastanówcie się cz warto , bo jako obserwator nie związany z Warszawą chciałbym aby w moim mieście działo się tyle dobrego nawet za cenę utrudnień i kłopotów.

  To, że nie jesteś związany z Warszawą cię tłumaczy. Trzeba żyć tu, na miejscu ( Ale co to za życie ! ), żeby wiedzieć, że zamiar odwołania Bufetowej to nie fanaberia, tylko odruch buntu. Tak, jak ona pozwalała sobie odnosić się do warszawiaków, jak lekceważyła wszystkie nasze potrzeby i postulaty, używając przy tym buńczucznej i pogardliwej retoryki, zapamiętamy na długo.

 • Grzybiarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2013 10:37 ~Grzybiarz

  Anty PiSAnty PiS

  Jakim prawem PiS bojkotowało referendum w Łodzi za odwołanuiem Kropiwnickiego i jakim prawem PiS bojkotuje wybory w Wadowicach?
  PiSuary! Ręce precz od Stolicy!

  Bojkotowali, bojkotowali i nic nie ugrali. Kropiwnicki poszedł na grzybki i zanosi modły gdzie się da.

 • Wspólnota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2013 10:35 ~Wspólnota

  długi~długi

  Dlaczego pisie mózgi uważają, że zmniejszenie frekwencji zmniejszy szanse odwołania Bufetowej? Wręcz przeciwnie. Pójdą przede wszystkim pieniacze i zwolennicy tego cwaniaka Guziała.

  Bo dla pisich mózgów zrozumiałe są tylko proste pojęcia : mniej, to mniej i dalej ich umysł nie sięga. I bardzo dobrze, niech dalej tak uważają, a my wygramy.

 • Lolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2013 09:24 ~Lolo

  pocisz się już trochę POmatole, prawda ? :D
  wreszcie po 7 latach niszczenia Polski traficie na śmietnik historii tam gdzie wasze miejsce :)
  PS a jakim prawem POnamawia do udziału w referendum w Słupsku a w Warszawie już kundlom nie po drodze, co ?

  Anty PiSAnty PiS

  Jakim prawem PiS bojkotowało referendum w Łodzi za odwołanuiem Kropiwnickiego i jakim prawem PiS bojkotuje wybory w Wadowicach?
  PiSuary! Ręce precz od Stolicy!

 • wow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2013 09:20 ~wow

  Anty PiSAnty PiS

  Jakim prawem PiS bojkotowało referendum w Łodzi za odwołanuiem Kropiwnickiego i jakim prawem PiS bojkotuje wybory w Wadowicach?
  PiSuary! Ręce precz od Stolicy!


  Nie podniecaj się tak bo Ci żyłka pęknie. Ja akurat na referendum pójdę z czystej przekory. Nie będzie mi jakiś słoik z "peło" mówił czy mam iść czy nie.

 • uzytkowniczka metra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2013 09:02 ~uzytkownic…

  A a nie mam ochoty oglądać rekalm PIS w metrze !!!!!

 • Tomeczek_888

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2013 08:58 ~Tomeczek_888

  chrabał~chrabał

  już teraz codziennie będziemy słyszeli lament tych idiotów ?

  Cos ci sie nie podoba lemingu?

 • CityCenter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2013 08:51 ~CityCenter

  [cytat_1679892]

  Warszawa1982~Warszawa1982

  "Możesz mnię chamem zwać,
  możesz mię w mordę dać,
  Lecz od Stolicy WON,
  bo krew się bedzie lać"

  Do wszystkich w Warszawie urodzonych, z ojca i syna wychowanych i z Warszą sercem i duchem związanych - idźcie i głosujcie jak Wam serce i rozum podpowiada.  A ja i moja ferajna idziemy. I tyle w temacie. Kto nie chce niech nie idzie tylko niech żaden oks nie mówi mi, co mam robić. P.S. Przypominam - Hanka aka Hajka nie jest warszawianką - jest urodzonym w Płocku oksem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »