Informacje

19.02.2016 11:51 "bardzo trudna sprawa"

Mecenas "od spraw beznadziejnych".
Ma bronić Kajetana P.

SERWISY:


- To będzie bardzo trudna sprawa – mówi reporterowi TVN24 Tadeusz Wolfowicz, który ma być obrońca Kajetana P. Mecenas znany jest z tego, że wcześniej bronił przed sądem osoby z pierwszych stron gazet.

Wolfowicz przyznał, że nie miał możliwości jeszcze porozmawiania z Kajetanem P. Nie miał też wglądu do akt. A pełnomocnictwa udzielili mu członkowie rodziny podejrzanego o brutalne zabójstwo. Ostatecznie na obrońcę może go wyznaczyć sam Kajetan P.

"Ważne będą ekspertyzy"

Zaznaczył jednak, że obrona 27-latka to bardzo trudne zadanie. - To będzie bardzo trudna sprawa, dla wszystkich jej uczestników – zaznaczył Wolfowicz. - Natomiast wahałbym się określić ją, a słyszałem o takiej jej cesze: niespotykaną w naszym sądownictwie. Przepraszam, ale takie tragedie, takie dramaty były już w przeszłości. Powiem coś, być może niepopularnego, z uwagi na usterki ludzkiej kondycji, obawiam się, że z takimi sprawami będziemy mieli jeszcze do czynienia - dodał.

Mecenas podkreślił, że odtworzenie okoliczności towarzyszących temu wydarzeniu należy do organów ścigania. - Do prokuratury i policji. Natomiast bardzo ważne znaczenie będą miały ekspertyzy – podkreślił Wolfowicz.

Jak mówił, opracowanie opinii z kilku co najmniej dziedzin będzie oznaczało bardzo długi okres postępowania w tej sprawie. - Myślę, że dopiero na bazie zawartości tych opinii, opracowań specjalistycznych może zostać podjęty plan obrony. Uważam, że w szczególności medycy i biegli psychiatrzy będą mieli ogromne pole do popisu. Ich ekspertyzy, konkluzje będą miały bardzo poważne znaczenie dla dalszego toku postępowania - wyjaśnił mecenas.

"Wstrząs i przeżycie"

Wolfowicz nie chciał teraz oceniać zachowania Kajetana P. - Jeżeli założyć doniesienia medialne, bo nie znamy zawartości materiału dowodowego, to wypowiadanie się w tej materii, jest wyłącznie spekulacją – zaznaczył. – Z pewnym zaskoczeniem przyjmuję do wiadomości wypowiedzi autorytetów z różnych dziedzin nauki, którzy wypowiadają się na przykład w sposób jednoznaczny i kategoryczny na temat poczytalności podejrzanego, jego motywów, reżyserii jego działania. Myślę, że to wyłącznie przypuszczenia – podkreślił.

Mecenas przyznał, że docierające do rodziny Kajetana P. informacje o całej sprawie to "ogromny wstrząs i przeżycie". Zaznaczył, że dramat przeżywają również najbliżsi pokrzywdzonej. - Powiem coś może niepopularnego, ale wydaje mi się, że pewne wyciszenie tej sprawy będzie dla dobra tego postępowania, a także rodziny pokrzywdzonej - powiedział Wolfowicz.

Zarzuty i przesłuchanie

Co się wydarzy, gdy Kajetan P. zostanie przetransportowany do Polski?. – Odbędą się czynności postępowania przygotowawczego. Myślę, że jedną z nich - nieuniknioną - będzie oczywiście postawienie osobiście zarzutu podejrzanemu i przesłuchanie go. Ufam, że w obecności obrońcy – zaznaczył Wolfowicz.

Kajetan P. może trafić do Polski w piątek lub sobotę – ustalił portal tvn24.pl.


Od spraw beznadziejnych?

- Na warszawskim rynku jest pan znany jako mecenas od spraw beznadziejnych – stwierdził reporter. Wolfowicz od tego stwierdzenia się odciął. Przyznał, że słucha takich określeń z zaskoczeniem.

Przypomnijmy: Tadeusz Wolfowicz bronił wcześniej Otylii Jędrzejczak, po tym, jak spowodowała wypadek samochodowy, w którym zginął jej brat. Był również pełnomocnikiem rodziny Jarosława Zabiegi, dziennikarza, który zmarł w wypadku z udziałem Macieja Z.

Obecnie broni Dariusza K. (znanego muzyka, byłego męża Edyty Górniak), który w lipcu 2014 roku miał śmiertelnie potrącić samochodem przechodzącą na pasach 63-letnią kobietę, będąc pod wpływem narkotyków.

ran/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • LUCY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2016 20:59 ~LUCY

  A jeśli został w to uwikłany? Może był niewygodnym świadkiem czegoś? Człowiek wykształcony inteligentny z wyższych sfer społecznych. Nagle zabija lektorkę i rozpala ognisko w mieszkaniu ściągając tam straż pożarną. Przecież musiał wiedzieć że przyjadą. To wszystko jest niespójne. A do tego tyle zachodu ze strony policji żeby dorwać zwykłego przestępcę. Tyle pieniędzy i osób zaangażowanych w dorwanie kogoś komu nawet nikt nie postawił zarzutów. A jeśli jest niewinny? Nie wierzę w to morderstwo. Wydaje mi się że on nie był na to przygotowany. Podróżował publicznym transportem żeby go więcej osób zapamiętało i rozpoznało. Nie był agresywny. To jest co najmniej dziwna sprawa.

 • ashe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2016 11:23 ~ashe

  kolega~kolega

  wstyd brac taka sprawe! Nie wszystko na sprzedaz:)

  Mylisz się i to bardzo. Chyba krótko żyjesz. Dokładnie wszystko jest na sprzedaż. To tylko kwestia ceny...

 • xaov

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2016 23:48 ~xaov

  @mahrabija
  To jest właśnie jego praca. Broni się każdego, niezależnie od tego co zrobił, choćby dlatego, że czasem coś co wydaje nam się oczywiste wcale takim być w rzeczywistości nie musi. Zbrodnia obrzydliwa, rozumiem rozgoryczenie, ale każdemu przysługuje prawo do sprawiedliwego procesu w tym skorzystania z usługi kogoś kto będzie go w tej sprawie reprezentował. Więc do zakończenia sprawy i uprawomocnienia się wyroku jest on zwykłym obywatelem z tym, że prawdopodobnie zabił człowieka i proces ma rozstrzygnąć o jego winie. Niekiedy sprawa ma drugie dno i właśnie dlatego jest on konieczny.

 • mahrabija

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2016 14:00 ~mahrabija

  i tego człowieka nazywacie mecenasem? Żeby bronic mordercy-bo tu nikt nie ma wątpliwosci ze to on zabil- trzeba byc człowieczenstwa! Jak mozna nazywac mecenasem kogos kto broni mordercy-to uczciwe? rozumiem, ze temu panu chodzi o rozglos i kase?

 • Agi82

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 21:27 ~Agi82

  szanowny panie mecenasie, mówi pan o dramacie rodziny podejrzanego- ale nie wspomina o dramacie rodziny ofiary. Czy to dla tego, że matka Kajetana P. jest prokuratorem? Żenujące jest to, że pozwala Pan sobie na komentarze tego rodzaju będąc człowiekiem wykształconym i inteligentnym. Paskudne zachowanie.

 • Andreas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 17:45 ~Andreas

  Witam .dlaczego nikt sie nie interesuje sekcja zwlok ofiary ,czy jest kompletna czy brakuje czegos ? czy to byl akt kanibalizmu a moze handel organami ?

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 16:44 ~gosc

  Kto wam nie pozwala na pokazywanie wszystkich komentarzy?????????????48j8bo

 • kolega

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 11:02 ~kolega

  wstyd brac taka sprawe! Nie wszystko na sprzedaz:)

 • michel40

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 08:27 michel40

  Dotychczasowe postępowanie Kajetana P. jest jak najbardziej logiczne. Zabił, chciał zatrzeć ślady poprzez spalenie, następnie ucieczka, zgłoszenie zagubienia paszportu, wszystko poukładane i przemyślane, zatem żaden psychol, zdrowy człowiek.

 • Nikt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 08:13 ~Nikt

  To jeszcze ktoś go broni?To na być kara czy nagroda?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

"Od około tygodnia auto stoi na środku chodnika na Jagiellońskiej, w okolicy numeru 74" - napisała na Kontakt 24 jedna z Reporterek. Dziwi się, dlaczego... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »