Informacje

15.04.2014 15:02 kłopoty finansowe województwa

Mazowsze znów nie zapłaci janosikowego. Struzik: Nie mamy

SERWISY:

Samorząd województwa mazowieckiego nie zapłaci we wtorek kolejnej raty janosikowego - poinformował na konferencji prasowej marszałek województwa Adam Struzik. Mazowsze miało zapłacić kwietniową transzę w wysokości 53,8 mln zł.

Czytaj na tvn24bis.pl.

- Powinniśmy we wtorek przelać, ale wczoraj poborca zabrał nam te pieniądze. Dzisiaj ich nie przelejemy, bo ich nie mamy - powiedział Struzik.

W poniedziałek z kont województwa mazowieckiego ściągnięto 61 mln zł zaległego janosikowego. Województwo ma jeszcze zaległości z tego tytułu w wysokości 104 mln zł. Chodzi o raty za listopad 2013 r. (zapłacono tylko 2 mln zł z ok. 55 mln zł) oraz marzec br. (zapłacono ok. 1,7 mln).

Do wtorku samorząd miał zapłacić kwietniową ratę w wysokości ok. 53,8 mln zł.

Będą płacić, jeśli będą nadwyżki

Marszałek województwa podkreślił, że samorząd nie płaci janosikowego, ponieważ nie ma pieniędzy. Wyjaśnił, że Mazowsze w pierwszej kolejności musi pokrywać koszty zadań własnych. - Jeżeli będą nadwyżki, będziemy płacili janosikowe - zaznaczył. Przyznał, że na razie nie wiadomo jakiej wysokości będą to nadwyżki i czy w ogóle one będą. Struzik przypomniał, że w styczniu i lutym br. samorząd musiał posiłkować się kredytem, aby spłacić swoje zobowiązania wynikające z janosikowego.

Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy o janosikowym są niezgodne z Konstytucją, ponieważ nie określają żadnych granic wpłat do budżetu.

klim/PAP/bbc.co.uk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Nadzieja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2014 22:59 ~Nadzieja

  jest~jest

  Jezu - Cosmopolitan zmiotło z powierzchni ziemi .... A taki Pikny był

  Co zmiotło, co zmiotło ? Trzęsienie ziemi było, czy inny kataklizm ?

 • wars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.04.2014 17:08 ~wars

  Nie mamy i co nam zrobicie.

  Dobry gospodarz.

 • sss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.04.2014 13:21 ~sss

  ciekawe kto buduje budżety mazowieckiego(pewnie już nie pracuje, a na pewno nie powinna już tam pracować). Przecież janosikowe to nie jest coś co raptem pojawiło się kilka miesięcy temu. Zapomnieli uwzględnić podczas planowania ?

 • POLAKmały

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.04.2014 10:20 ~POLAKmały

  Oj, żeby tak byłoe-niestety, np. w warszafce-pierdziszewie, zdecydowana większość mieszkańców to zleminżali kredytobiorcy, którym można wmówić wszystko, nawet "pęknięcia technologiczne" w autostradach...Dlatego oni zagłosuję na organizację przestępczą "po".

  jacenty~jacenty

  I dlatego PO na mzowszu w wyborach ma przegrane, nikt nie zaglosuje na te bande nieudacznikow ktora nie potrafi sobie poradzic z problemem.

 • Reealista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.04.2014 09:24 ~Reealista

  Dlaczego ja ciezko pracujac mam placic na bande leni i nierobow ktorzy nawet pracujac w Warszawie nie oddaja jej podatkow? Dlaczego w dalszym ciagu jest promowane lenistwo, glupota i hamstwo??

 • ggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.04.2014 08:42 ~ggg


  AGA~AGA

  A Z JAKIEJ RACJI MY RDZENNI WARSZAWIACY MAMY PŁACIC INNYM WOJEWÓDZTWOM . NIECH NAJPIERW WPROWADZĄ ZEBY , SŁOIKI 'ZOSTAWIAŁY PODATKI TAM GDZIE ZARABIAJA A POTM NIECH WYCIAGAJA REKE PO NASZE
  kamilo~kamilo


  Wielki szlachcicu warszawski, posłuchaj przygłupie, to nie tylko ty placisz ale placa tez mieszkancy Radomia, Plocka, Siedlec itd.
  To placi Mazowsze a nie warszafffka.
  Dokładnie. Na dodatek Warszawa nie powinna się martwić bo te pieniądze ma. Stolica ciągnie finanse Mazowieckiego w górę przez co całe województwo musi płacić. A prawa jest taka, że reszta mazowieckich miast specjalnie nie różni się od tych na które janosikowe się płaci.

 • jest

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.04.2014 07:57 ~jest

  Jezu - Cosmopolitan zmiotło z powierzchni ziemi .... A taki Pikny był

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2014 21:46 ~nick

  Trzeba zabrać się za rozsądne gospodarowanie, sensowną prywatyzację i ograniczanie biurokracji. Przydadzą się porządki w mazowieckich muzeach.

 • jacenty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2014 21:07 ~jacenty

  I dlatego PO na mzowszu w wyborach ma przegrane, nikt nie zaglosuje na te bande nieudacznikow ktora nie potrafi sobie poradzic z problemem.

 • taki_tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2014 21:07 taki_tam

  trybunał Konstytucyjny orzekł, że gówno może, więc Mazowsze płać dalej, a jak nie to komornika naślemy, po 18 miesiącach role się odwrócą i Mazowsze naśle komornika na komornika i sądy i te niby biedne regiony, będą znacznie biedniejsze, bo będą dodatkowo spłacać nie jednego ale dwóch komorników.

  Co za kraj bezprawia, najwyższa instancja prawna stwierdza błąd i dalej nakazuje płacenie czegoś, czego się nie powinno w danej formie płacić. My z Mazowsza czekamy teraz na zwrot kasy, którą przejadły nieudolne województwa.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »