Informacje

20.11.2012 17:28 "Struzik Izbana popiera a Mazowsze wymiera"

Mazowsze protestowało
przeciwko dyrektorowi

SERWISY:


Kilkadziesiąt osób protestowało przed siedzibą urzędu marszałkowskiego przeciwko działaniom dyrektora zespołu Mazowsze.

Manifestanci przynieśli flagi Solidarności i transparenty treści: "Struzik Izbana popiera a Mazowsze wymiera" oraz "Izban członków komisji eliminuje a Struzik to akceptuje". O co chodziło?

Krytykują p.o. dyrektora

Włodzimierz Izban to pełniący obowiązki dyrektora zespołu ludowego Mazowsze. Związany z PSL-em Izban, ubiega się o stanowisko pełnoprawnego dyrektora. Działacze Solidarności są natomiast oburzeni sposobem działania komisji konkursowej.

Zarząd Województwa Mazowieckiego, na czele którego stoi marszałek Adam Struzik, wykluczył ze składu komisji dwoje członków, którzy reprezentowali NSZZ Solidarność: Konrada Goljanka i Iwonę Wieczorek. Do czasu ustalenie nowego składu komisji konkursowej, jej prace wstrzymano.

Boją się połączenia

P.o. dyrektora zarzuca się także odpowiedzialność za kiepską sytuację finansową oraz nadmierną komercjalizację zespołu, np. branie udziału w prywatnych imprezach. Kilka dni temu portal tvnwarszawa.pl ujawnił nagrania z występu na imprezie z okazji wybudowania domu jednego z polskich milionerów. Członkowie Mazowsza obawiają się także połączenia z Mazowieckim Teatrem Muzycznym, które szefuje Włodzimierz Izban.

W lutym członkowie Mazowsza protestowali przed siedzibą wojewody mazowieckiego.

 


b/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jacek Majchrowski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2013 21:14 ~Jacek Majchrowski

  Witam serdecznie.
  Kochani na wstepie Mazowsze jest naszom kolepkom ludowom niezapomnijmy ze hymn narodowy ruwnież jest ludowy moze i jego skomercjalizujmy po co nam po co komu Polska ja jednak APELUJE obudzmy sie jestem mlody mam 33 lata i jestem POLAKIEM zostawcie naszom Polske Polakom Byłem tam by zapiketowac mojom Polskosc by ratowac te okruchy Polski kture zostały pomuscie Polacy bo nie wiele juz zostalo

 • FANKA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2012 00:49 ~FANKA

  ŻENADĄ TO JEST TWOJA WYPOWIEDŻ MLODY CZŁOWIEKU.TYLE OSÓB CHCE WAM POMÓC,A TY SIE WYPOWIADASZ JAK NIE MASZ POJĘCIA O SPRAWIE. PIENIADZE TO NIE WSZYSTKO,A JESLI UWAŻASZ INACZEJ TO ZMIEŃ PRACĘ.TRZEBA RATOWAC MAZOWSZE! MASZ COŚ PRZECIW EMERYTOM?

 • pracownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2012 20:43 ~pracownik

  Szkoda tylko że na tym strajku Mazowsza nie było bo akurat byli w pracy. Wiem to bo sam jestem członkiem Zespołu. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia ze strajku i porównać je ze zdjęciami z lutego kiedy strajkowaliśmy pod urzędem marszałkowskim, na jednym są młodzi ludzie a na obecnym chyba jacyś emeryci... Żenada

 • FANKA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2012 14:22 ~FANKA

  LUDZIE! CZY WY NIE ROZUMIECIE!? ŁADNE DZIEWCZYNY NIE MOGĄ PROTESTOWAĆ,BO ZOSTANĄ ZWOLNIONE,TAK JAK ICH STARSI KOLEDZY.SYTUACJA W ZESPOLE JEST NIE DO ZNIESIENIA!

 • relikt_PRL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2012 07:44 ~relikt_PRL

  nika~nika

  Zespół Mazowsze to skansen-relikt z PRLu, reprezentujący Polskę Cepeliowską. Jeśli nie może się utrzymać na warunkach komercyjnych tak jak inne organizacje szoł-biznesu to powinien być zlikwidowany.

  Fajnie się pisze jak się nie ma pojęcia o czym. Radzę trochę poczytać i zapoznać się z tematem.

 • zwykły człowiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2012 07:41 ~zwykły człowiek

  nika~nika

  Zespół Mazowsze to skansen-relikt z PRLu, reprezentujący Polskę Cepeliowską. Jeśli nie może się utrzymać na warunkach komercyjnych tak jak inne organizacje szoł-biznesu to powinien być zlikwidowany.

 • emka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2012 19:22 ~emka

  Popieram działania Zespołu. Upominajcie się dalej o swoje, to się Wam należy. Jesteście bardzo cenną perełką i dlatego ktoś chce Wami zawładnąć.
  Reliktem i skansenem jest ten kto tego nie widzi, bo pewnie sam nie zauważa potrzeby prawdziwej kultury polskiej, tylko obiera kierunek na kulturalne, wszędobylskie markety i tandetę wciskającą się do naszych domów.
  W I W A T "M A Z O W S Z E".

 • nika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2012 15:57 ~nika

  Zespół Mazowsze to skansen-relikt z PRLu, reprezentujący Polskę Cepeliowską. Jeśli nie może się utrzymać na warunkach komercyjnych tak jak inne organizacje szoł-biznesu to powinien być zlikwidowany.

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2012 10:17 ~karol

  IZBAN JEST ZIĘCIEM STRUZIKA. z takimi koneksjami zespol ma swietlana przyszlosc.

 • były_Mazowszanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2012 09:25 ~były_Mazowszanin

  fan~fan

  Kochane Mazowsze, Walcz i nie ustawaj!!!!!
  Po 1000 kroć!
  Ś.P. Pani Mira, Pan Tadeusz, Jopek i wielu innych przewraca się chyba w grobie!!!

  Miły Panie !
  Zespół jest po to, by grał i śpiewał a nie walczył. Tym bardziej, że mazowiecki podatnik DOKŁADA do niego rok w rok sporo grosza. Niech też Pan nie wyciera sobie buzi nazwiskiem Państwa Sygietyńskich, bo za czasów Pani Miry, w Zespole była taka dyscyplina, że w Karolinie to nawet myszy mogły piszczeć jedynie o ustalonej porze, by nie przeszkadzać w próbach. Czas najwyższy zauważyć, że skończyły sie nieograniczone, państwowe subwencje i trzeba na siebie samemu zarabiać, jak wszyscy. Występy w Ameryce też już nie są takie jak 40 lat temu, bo KOGO z pokolenia emigracji lat 80-tych interesuje "Mazowsze" ? W dodatku koszty wzrosły, bo za występy trzeba płacić pełna stawkę, gdyż dziś nikt z członków Zespołu już nie zadowoli się "dewizową" dietą w wysokości 30 dol./dzień, jak to było za Komuny

  Ten wpis dedykuję równiez i pani ~Aga, która widać dalej marzy by był socjalizm i zasada "czy się stoi, czy sie leży..."

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »