Informacje

09.04.2019 15:12 egzaminy zagrożone

Mazowieckie kuratorium uruchomiło specjalny numer dla rodziców

SERWISY:

Kuratorium Mazowieckie uruchomiło specjalny numer telefonu, pod którym rodzice mogą zgłaszać informacje o możliwym zagrożeniu terminu egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów.

Egzaminy gimnazjalne odbędą się 10, 11 i 12 kwietnia, a 15, 16 i 17 kwietnia – ósmoklasisty. - Obecnie – według naszej wiedzy – terminy egzaminów nie są zagrożone – zapewniła kurator mazowiecka Aurelia Michałowska.

Działania kuratorium

- Jeżeli rodzice uzyskają informacje, że w szkole ich dziecka jest możliwe zagrożenie terminu egzaminów, to proszeni są o pilne zgłaszanie tego faktu do naszego kuratorium. Zgłoszenia będą przyjmowane pod telefonem 509-227-566 – zaapelowała Michałowska.

Kurator mazowiecka poinformowała, że "dzięki zmianom w rozporządzeniu wydanym przez minister edukacji skład zespołów nadzorujących może być uzupełniony przez osoby, które mają kwalifikacje pedagogiczne".

- Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcieliby pomóc podczas egzaminów, mogą się zgłaszać do kuratorium oświaty – poprosiła Michałowska. Dodała, że w każdym województwie przy kuratorium zostały uruchomione punkty konsultacyjne, do których osoby chętne do pomocy w przeprowadzeniu egzaminów mogą przesyłać swoje zgłoszenia.

Zgłoszenia przez formularz internetowy

W województwie mazowieckim można dokonać zgłoszeń do zespołów nadzorujących podczas egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów przez formularz na stronie warszawskiego kuratorium.

Został również uruchomiony specjalny numer telefonu: 664-663-628. Pod tym numerem będą zbierane oferty od osób, które mogą być członkami zespołów nadzorujących.

Kurator zapowiedziała, że oba telefony będą odbierane także po godzinach urzędowania kuratorium.

Napływ zgłoszeń

Do tej pory do kuratorium mazowieckiego wpłynęło ponad 500 zgłoszeń. Najwięcej z Warszawy – 140. Zgłosiły się osoby z przygotowaniem pedagogicznym, w tym nauczyciele emeryci, pracownicy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Do tego momentu do kuratorium mazowieckiego wpłynęły zgłoszenia dotyczące braków w zespołach nadzorujących z 12 szkół. Kuratorium wskazało dyrektorom tych placówek osoby, które mogą uzupełnić braki w zespołach.

W województwie mazowieckim protesty odbywają się w 72 procentach szkół i placówek oświatowych. W Warszawie odsetek ten wynosi 73 procent.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o rozpoczęciu strajku nauczycieli.

PAP/ab

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • realista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2019 11:19 ~realista

  Byłem za protestem nauczycieli bo patrząc na ich prace i płace realne, a nie te o których mówią rządzący to ponieśli całkowitą klęskę. Śmiem twierdzić,że rządzący teraz im pokażą co robi się z ludźmi mającymi inne zdanie. PIS boi się protestu wszystkich grup społecznych (policjanci, lekarze)i uginają się przed nimi - odejście od łóżek oraz mundurowi na zwolnieniach, a nauczyciele wezmą emerytów i rencistów, egzaminy się odbędą. A poziom intelektualny nie ważny. No cóż przykre to jest, ale pracownik w sklepie na kasie zarobi więcej niż belfer.
  Już w starożytności wiedzieli, iż inteligencją trudniej rządzić.Obserwując całokształt rządzenia nasz kraj jest na równi pochyłej i patrząc na ostatnie 10 lat ta równia jest pod coraz większym kontem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »