Informacje

07.04.2018 11:14 remont ośrodka

Mata na górce, taras do zadaszenia. Szczęśliwice się zmieniają

SERWISY:


Szykuje się kolejny etap modernizacji ośrodka Szczęśliwice. Planowany jest remont budynku, a także zagospodarowanie okolicznego terenu. Modernizację przechodzi również górka.

Jak informuje ratusz, trwa przetarg, który ma wyłonić wykonawcę prac. Firma zainteresowane przetargiem mogą składać wnioski do 12 kwietnia.

Zadaszenie, fitness

"Roboty w zakresie nadbudowy budynku obejmą wykonanie zadaszenia istniejącego tarasu. Wyniesiony będzie także fragment dachu, który zostanie przeznaczony na zaplecze techniczne. W ramach planowanych prac na piętrze budynku w jego centralnej części od strony frontu powstanie nowoczesna strefa rekreacyjno-sportowa, w skład której wchodzić będzie siłownia, sala fitness, przestrzeń ze sztucznym stokiem narciarskim, sala aerobowa i pokój rehabilitacji" - wylicza ratusz.

W centralnej części od strony stoku powstanie otwarty taras widokowy z możliwością zamykania lekkimi przesłonami szklanymi. W lewym skrzydle budynku zlokalizowana będzie restauracja z zapleczem oraz zamkniętym tarasem ogrzewanym.

Do tego powstaną nowe miejsca parkingowe. Zmodernizowana zostanie też centralna część parteru budynku ośrodka - będzie nowa klatka schodowa, wyremontowane zostaną również toalety, szatnie i pomieszczenia służbowe.

Wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu 395 dni od daty podpisania umowy.

Zmiany na górce

"Od początku kwietnia na terenie ośrodka trwają prace związane z montażem nowej maty zjazdowej na stoku i na trasie wyciągu orczykowego wraz z geotkaniną. Sprawdzone zostaną również istniejące systemy drenażowe i systemy nawadniania stoku. Wykonany zostanie remont drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej oraz wymiana instalacji oświetlenia stoku narciarskiego" - podaje ratusz.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma PPHU WEMO-GROUP Mariusz Maligłówka. Za swoją pracę otrzyma blisko 10 milionów złotych. Prace mają skończyć się do 30 września 2018 roku.

ZOBACZ TEŻ KOLARSTWO GRAWITACYJNE NA GÓRCE KAZURCE:

ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2018 21:38 ~gość

  Otwarty szczyt~Otwarty szczyt

  Zrobiliby lepiej otwarty taras widokowy na samym szczycie. Teraz jest niedostępny. Pamiętam jak przed przebudową i zawłaszczeniem Górki wchodziło się na szczyt i oglądało Warszawę, m.in w noc Sylwestrową.

  Dobrze powiedziane, przed ZAWŁASZCZENIEM. Chcesz oglądać- PŁAĆ. Chcesz zjeżdżać- PŁAĆ, chcesz cokolwiek- PŁAĆ.
  A za czyje pieniądze była budowa i ten remont, za obecnego najemcy czy nasze, z podatków?
  Mata owszem, na części płatnej, ogrodzonej. Taras i inne atrakcje też w enklawie odgrodzonej od świata plebsu.
  Bo plebs ma stok trawiasty obok, od lat nie wyrównany i NIGDY nie naśnieżony choć armatkę wystarczyłoby obrócić i śniegu byłoby nadto (powtarzam- za NASZE pieniądze z podatków...). A tak te biedne dzieciaki czekają gdy napada śnieg w zimie na dzień- dwa, po czym się sanki łamią dzieciom od tych wybojów.
  No ale to dla plebsu. Plebs nie idzie na kawę czy na narty, bo ceny zaporowe.
  To jaśnie państwo na poziomie w weekendy zajeżdża SUVami korkując Drawską i jeździ sobie po macie za częściowo NASZE pieniądze, podatników, bo miasto się okazuje dopłaca do interesu. I zapewne państwo na poziomie jeździ za złodziejskie wyłudzone z VATu. ZUSu, PITu i na tzw. działalności, gdzie swoim pracownikom płaci albo nie i ile ma akurat w kaprysie: minimalna krajowa albo nawet mniej ("a jak się nie podoba to wypad"- zasłyszane w kawiarence gdzie dwóch gadało a trzeci słuchał).
  Reasumując kolejny pomysł szczęśliwicki (po basenach) dla tych 'na poziomie".
  Brawo HGW...

 • Otwarty szczyt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2018 08:54 ~Otwarty szczyt

  Zrobiliby lepiej otwarty taras widokowy na samym szczycie. Teraz jest niedostępny. Pamiętam jak przed przebudową i zawłaszczeniem Górki wchodziło się na szczyt i oglądało Warszawę, m.in w noc Sylwestrową.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »