Informacje

23.06.2017 20:43 początek prac w weekend

Masa utrudnień na torach. Sprawdź szczegóły

SERWISY:


Początek wakacji przyniesie mnóstwo nowych remontów i utrudnień w ruchu. Prace prowadzone będą w alei "Solidarności", na Obozowej i Targowej, ale także na Krasnobrodzkiej i Strażackiej.

Utrudnień można spodziewać się już w weekend.

W związku z budową II linii metra już wyłączony jest jednokierunkowy odcinek Targowej pomiędzy skrzyżowaniami z Wileńską i 11 Listopada. Ale od 25 czerwca wstrzymany będzie też ruch tramwajów. Utrudnienia będą dotyczyć odcinka Targowej pomiędzy Kijowską a 11 Listopada.

Bez torów na moście

"To wyłączenie jest połączone z wyłączeniem ruchu tramwajów w al. Solidarności. Tramwajarze będą remontowali trambuspas na moście Śląsko-Dąbrowskim - naprawią ubytki w nawierzchni i wykonają w nowej technologii ok. 50-metrowy testowy odcinek nowej nawierzchni" - podaje urząd miasta.

W pierwszym etapie prac - do 2 lipca, wyłączony z ruchu zostanie fragment trambuspasa. Autobusy i samochody będą jeździły sąsiednimi pasami ruchu. Na wysokości prowadzonych prac zostaną one jednak zwężone i wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W kolejnym etapie (do 10 lipca) ruch na moście zostanie wstrzymany całkowicie - na Pradze samochody będą kierowane na Sierakowskiego. Na lewym brzegu Wisły możliwy będzie dojazd "Solidarności" do ulicy Nowy Zjazd oraz wjazd ulicą Grodzką na "Solidarności". Proponowane objazdy prowadzą mostem Świętokrzyskim i Gdańskim.

Od 25 czerwca do 23 lipca tramwaje nie będą kursowały pomiędzy placem Wileńskim a Bankowym oraz ulicą Targową od "Solidarności" do Kijowskiej. Za placem Bankowym zamontowany zostanie rozjazd umożliwiający zmianę kierunku jazdy tramwajów dwukierunkowych dojeżdżających z Woli.

Zmiany przy Obozowej

Prace prowadzą też kolejarze - wybudują między innymi nowe wiadukty nad ulicami Kasprzaka, Wolską i Obozową. Stare muszą jednak zostać rozebrane. W tym czasie ulice pod kolejowymi przeprawami będą wyłączone z ruchu ze względów bezpieczeństwa. Kolejarze rozebrali już wiadukt nad Kasprzaka i Wolską, teraz planują demontaż tego nad Obozową.

Od 25 czerwca do 9 lipca zamknięty dla ruchu będzie odcinek Obozowej od Prymasa Tysiąclecia do Wawrzyszewskiej. Jadący od centrum kierowcy będą mogli dojechać tylko do Wawrzyszewskiej i zawrócić przed placem budowy.

"Natomiast jadący od strony Bemowa będą musieli skręcić w al. Prymasa Tysiąclecia. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Młynarską i Wolską do al. Prymasa Tysiąclecia. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 10 lipca. Potem rozpoczną się roboty związane z budową nowej konstrukcji, a ruch samochodów i pieszych w ciągu ul. Obozowej zostanie przywrócony" - podaje urząd miasta.

Od 25 do 27 czerwca w czasie prac rozbiórkowych zamknięty będzie również chodnik po obydwu stronach Obozowej. Piesi będą musieli korzystać z przejścia w rejonie ulicy Radziwie. W kolejnych dniach będzie dostępne tylko po jednej stronie ulicy - w zależności od etapu prowadzenia prac po północnej lub po południowej stronie.

25 czerwca wstrzymane zostanie również kursowanie tramwajów - nie będą jeździły ulicą Obozową i Młynarską, na odcinku od alei Prymasa Tysiąclecia do Wolskiej. Z drugiej strony, od Bemowa, dojadą do przystanków przy Majakowskiego - tutaj zamontowany będzie rozjazd na którym tramwaje zmienią kierunek jazdy. Tramwaje wrócą na ul. Obozową na początku września po zakończeniu robót przy wiadukcie.

Tę przerwę wykorzystają Tramwaje Warszawskie, które wyremontują torowisko na odcinku od Płockiej do Wawrzyszewskiej. Tramwajarze zrobią tu kolejne w Warszawie zielone torowisko, wyremontują przystanki. Prace te będą wiązały się w wyłączeniem z ruchu pasów sąsiadujących z torowiskiem.

Rondo i frezowanie

W weekend drogowcy wymienią nawierzchnię na ulicy Krasnobrodzkiej na odcinku od skrzyżowania z Chodecką do Trasy Toruńskiej. Od piątku 23 czerwca od godz. 22.00 do poniedziałku 26 czerwca do godz. 4.00 ten odcinek będzie wyłączony z ruchu (razem ze skrzyżowaniem z Chodecką). Połączenia z Krasnobrodzką nie będzie miała Turmoncka.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy zostanie poprowadzony Łojewską lub Kondratowicza. "Przejścia dla pieszych będą zamykane naprzemiennie. Od strony Trasy Toruńskiej utrzymany będzie dojazd do stacji paliw i bocznej jezdni wzdłuż trasy. W tych dniach nieczynna będzie pętla autobusowa Bródno-Podgrodzie a autobusy linii 114, 118, 169, 227, 409 i 500 pojadą zmienionymi trasami” - informuje ratusz.

Także w weekend zamknięte będzie skrzyżowanie Strażackiej i Zesłańców Polskich. Powstanie tu rondo. Przejazd zostanie zamknięty w piątek 23 czerwca około godz. 22 a ponownie otwarty w poniedziałek 26 czerwca około godz. 4.00.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Czwartaków - Paderewskiego - aleja generała Chruściela "Montera". Swoje trasy zmienią autobusy linii 143, 199 i N24.

>>>ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZMIAN W KOMUNIKACJI<<<


Główne zdjęcie: Jahr/Wikipedia

ran/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • batman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 13:55 ~batman

  20 zamiast dowozić ludzi z pętli Żerań FSO do choćby do I linii metra (omijając zakorkowaną rano i po południu Jagiellońską to jeździ gdzieś w "Pirenejach". Dodali przystanek 509 na Targowej - po co ???

  Zamykanie linii, remonty i dodatkowo jednoczesne zmniejszanie taboru na pozostałych liniach to to nawet nie głupota to już debilizm ZTM.

  Większość ludzi nadal pracuje tu i żyje i wcale nie wyjechała na wakacje jak urzędnicy z ZTM.

  I może by tak zrobili remont Śląsko-Dąbrowskiego raz a dobrze zamiast co wakacje coś poprawiać po poprzednim i poprzednim i poprzednim remoncie.

 • m0813

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2017 08:14 ~m0813

  Genialne.
  - skrócona 20 (nie ma na pętli Żerań FSO)
  - rozrzedzona 18 z tejże pętli (była co 8 minut, jest co 12 minut)
  - w związku z czym 18 z tejże pętli w wersji "krótki tramwaj"
  - co przy braku 4 w ciągu Marszałkowskiej wskazuje na pomyślunek w ZTM.

 • Edk bez kredek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.06.2017 22:53 ~Edk bez kredek

  iza~iza

  Z Bemowa na Wole przez Żoliborz powodzenia za pomysłowość w remontach

  Znawcy tematu mowia ze krócej przez Poznan , Wroclaw.......

 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.06.2017 22:12 ~iza

  Z Bemowa na Wole przez Żoliborz powodzenia za pomysłowość w remontach

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »