Informacje

26.04.2019 15:55 będą utrudnienia i objazdy

Masa Krytyczna za nami,
w weekend jeszcze dwa biegi

SERWISY:


W piątek przez centrum przejechali rowerzyści. To nie koniec utrudnień, bo w sobotę i niedzielę na trasę wyruszą biegacze. Wydarzenia sportowe spowodują zmiany w ruchu oraz kursowaniu komunikacji miejskiej.

Sportowy weekend rozpoczął się przejazdem rowerzystów z Warszawskiej Masy Krytycznej. Cykliści wyruszyli w piątek o godzinie 19 z placu Zamkowego, a następnie przejechali ulicami: Miodową, Senatorską, placem Bankowym, al. Solidarności, al. Jana Pawła II, Grzybowską, Królewską, Marszałkowską, placem Konstytucji, Waryńskiego, Puławską, Domaniewską, Wołoską, Boboli, Stefana Batorego, al. Niepodległości, Chałubińskiego, Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Krakowskiem Przedmieściem do placu Zamkowego.

Jak informował ratusz, na trasie przejazdu mogły występować czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zakończenie przejazdu planowane było na godzinę 21.

Przypomnijmy, że Warszawska Masa Krytyczna wróciła na stołeczne ulice po trzyletniej przerwie. Piątkowy przejazd był drugim z kolei po reaktywacji tej akcji.

"Bieg Dookoła ZOO"

W sobotę, mieszkańców czeka "Bieg Dookoła ZOO". Start zmagań zlokalizowany będzie na Wybrzeżu Helskim w okolicy Ratuszowej. Stamtąd o godzinie 9 na trasę wyruszą zawodnicy mierzący się z dystansem pięciu kilometrów, natomiast o 10 wystartują biegacze 10-kilometrowej trasy.

W obydwu przypadkach uczestnicy będą poruszać się Wybrzeżem Helskim (obydwie jezdnie będą zamknięte na odcinku od mostu Gdańskiego od Okrzei w między 7 a 12) wzdłuż Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, a następnie wbiegną na jego teren i tam będą kontynuowali bieg zmierzając w kierunku Ratuszowej (ulica będzie zamknięta od Jagiellońskiej w godzinach od 7 do 12). Stamtąd w kierunku mety będą kierować się aleją Łukasińskiego na terenie parku Praskiego i dalej do mety w pobliżu rzeźby żyrafy w sercu parku.

Zawodnicy startujący w biegu na 10 kilometrów pokonają dwa okrążenia na tej trasie.

"Bieg SGH"

Z kolei w niedzielę, odbędzie się "Bieg SGH". Podczas sportowej imprezy biegacze będą się mierzyć z trzema dystansami. Ich wspólny start został usytuowany na Batorego na wysokości Klubu Stodoła. Ta ulica będzie zamknięta dla ruchu od godziny 3 do 15 na odcinku od Niepodległości do Waryńskiego.

O 10 wystartują uczestnicy biegu na pięć kilometrów. Pobiegną ulicami: Stefana Batorego – Waryńskiego (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) – Puławską (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa; utrudniony będzie wyjazd z niektórych ulic poprzecznych) – Odyńca (zamknięta między 10 a 14) – al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) do mety w Ogrodach Rektorskich SGH.

O godz. 11.15 wystartuje bieg dla dzieci. Jego trasa będzie prowadziła ulicami: Stefana Batorego – Wiśniową (zamknięta w godzinach 10-14) – Rakowiecką (prawy skrajny pas w kierunku al. Niepodległości) – al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum).

Natomiast o 12 rozpocznie się bieg na 10 kilometrów. Jego uczestnicy przebiegną dwa okrążenia mokotowskimi ulicami. Na pierwszej rundzie pobiegną ulicami: Stefana Batorego – Waryńskiego (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) – Puławską (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa; utrudniony będzie wyjazd z niektórych ulic poprzecznych) – Odyńca (zamknięta w godzinach 10-14) – al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum). W drugim okrążeniu uczestnicy pobiegną Puławską do Malczewskiego (zamknięta w godzinach 10-14) i dalej Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) do mety w Ogrodach Rektorskich SGH.

W czasie biegu swoje trasy zmienią autobusy linii: 119, 130, 138, 141, 167, 168, 172, 174, 200 i 222.

Na tvnwarszawa.pl relacjonowaliśmy też warszawski maraton:

mp/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Stary Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2019 13:36 ~Stary Warszawiak

  Znowu nie opublikowano mojego komentarza :( no to jeszcze raz To jakiś absurd w każdy weekend centrum miasta jest sparaliżowane, festyny, biegi,imprezy, zamknięte ulice bo zrobiono z nich deptaki czy naprawdę nie można robić takich eventów gdzieś na obrzeżach miasta na terenach zielonych i dedykować tam specjalną komunikację żeby można było dojechać ! A mnie się wydawało, że miasto to jest taki twór, który jest funkcjonalny dla jego mieszkańców, a nasz ratusz na siłę chce zrobić z Warszawy deptak, prowincjonalną wiochę dla spacerowiczów i rowerzystów. Jak ktoś chce mieć spokój, zieleń i wszędzie ciągi spacerowo-rekreacyjne to się z miasta wyprowadza. Zmniejszają przepustowość w całym mieście, likwidują parkingi zmieniając sposób parkowania z ukośnego w równoległy, nigdzie nie można normalnie dojechać bez stania w korku. Za co ten ratusz tak nie lubi mieszkańców tego miasta utrudniając im życie na każdym kroku. I ta arogancja płynąca z każdej wypowiedzi - my przecież wiemy lepiej co wam jest potrzebne. Poczytałem skargi i petycje które wpłynęły do miasta i te arcy aroganckie odpowiedzi, płakać się chce.No cóż ale nie należy się dziwić skoro pełnomocnik od rowerów jest szefem ZDMu zawsze będzie działał na ich rzecz no i tej prywatnej spółki od rowerów. Kasa, kasa, kasa ... jakie to przykre.

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2019 10:33 ~kubat

  Jak najwięcej takich filtrów smogowych a powietrze w Stolicy będzie czystsze. :-)

 • psycholog

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2019 10:08 ~psycholog

  warszawiak~warszawiak

  powinni jechać drogami rowerowymi aby wreszcie uswiadomić ludzi że są bardzo potrzebne ale za wąskie i za krótkie

  Widzę tu kompleks wąskiego i krótkiego :)

  Rowerek ci go nie powiększy.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2019 09:17 ~warszawiak

  powinni jechać drogami rowerowymi aby wreszcie uswiadomić ludzi że są bardzo potrzebne ale za wąskie i za krótkie

 • CiemiężonyKierowczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2019 00:01 ~Ciemiężo…

  Kolejne utrudnienia przez te bandę! Moja kuzynka która jest w trzeciej klasie maturalnej ledwo skończyła płakać przez nauczycieli bo dobry rząd jej pomógł to zaczęła płakać przez rowerzystów którzy nie chcą jej pozwolić zrobić pierwszego maturalnego prawa jazdy!

 • sgw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2019 21:24 ~sgw

  Pokrzyczeli i z powrotem wpełźli pod swoje kamienie. I będą tam się ukrywać przed słońcem do następnego spędu.

 • Realista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2019 21:03 ~Realista

  Jestem rowerzystą, kierowcą i posiadam jeszcze parę uprawnień. Jako kierowca zawsze uważam na rowerzystów i pieszych. Ustępuję im drogi, patrzę w lusterka i trzymam odległość. Ale obiektywnie muszę stwierdzić, że niestety częste zachowanie rowerzystów, którzy również są użytkownikami drug jest delikatnie mówiąc prostackie, nie odpowiedzialne i niebezpieczne. Dlatego tez jako aktywny rowerzysta zdecydowanie uważam tę imprezę za totalne nieporozumienie i nigdy nie wezmę w niej udziału. Środowisko to powinno zrobić porządek we własnym gronie...

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2019 19:33 ~xyz

  Pieknie

 • Rozbawiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2019 19:32 ~Rozbawiony

  Właśnie przejechali pod moimi oknami. W sumie kilkadziesiąt osób. Blokowali cały pas ruchu mimo, że obok jest elegancka ścieżka rowerowa zbudowana kosztem chodnika i trawnika za kilka ładnych milionów z naszych podatków. Śmigali po niej ci normalniejsi rowerzyści. Żenada.

 • warszaiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2019 19:21 ~warszaiak

  A gdzież to podziała się organizacja: "Miasto jest nasze"? Czyje ...?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »