Informacje

08.08.2012 07:50 drogowcy kończą inwestycję

Marynarska: budowa wiaduktów na finiszu

SERWISY:


Możliwe, że już w przyszłym tygodniu pojedziemy nowymi wiaduktami w ul. Marynarskiej. Drogowcy składają wniosek o pozwolenie na użytkowanie i czekają na decyzję. Potem przyjdzie czas na rozbiórkę starych.

- W środę składamy wniosek o pozwolenie na użytkowanie. W przyszłym tygodniu chcielibyśmy wprowadzić nową organizację ruchu - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. -  Do dyspozycji kierowców oddane zostaną dwa nowe obiekty nad torami PKP. Stare wiadukty, po których teraz odbywa się ruch zostaną rozebrane - dodaje.

Nowe 160 metrów

Nowe obiekty zostały wybudowane po obu stronach starych wiaduktów w ul. Marynarskiej. Każdy z nich ma po dwa pasy. Jeden prowadzi w stronę węzła Łopuszańska, drugi w przeciwną. - Na każdym obiekcie do dyspozycji kierowców są dwa pasy ruchu. Oba wiadukty mają ok. 160 metrów długości - informuje Tarnowska.

Węzeł Marynarska to część inwestycji S2-S79 Puławska-Marynarska.

Część trasy Północ-Południe

Trasa S2 to Południowa Obwodnica Warszawy, która przebiega przez węzeł Konotopa, Lotnisko czy Puławską.

S79 to droga ekspresowa o długości 4,3 km, która prowadzi od węzła Lotnisko do węzła Marynarska. Jest cześcią trasy N-S (Północ-Południe), która docelowo będzie biegła od POW do Trasy Toruńskiej. W ten sposób połączy południowe dzielnice Warszawy z północnymi.

Opóźniona inwestycja

Prace przy inwestycji rozpoczęto we wrześniu 2009 roku. Zakładano, że zakończą się w kwietniu 2012 roku. Tak się jednak nie stało. Jaki jest nowy termin? - Nie mamy z wykonawcą uzgodnionej daty. Obecnie negocjujemy z wykonawca warunki  aneksu. Chcielibyśmy, puścić ruch po trasie głównej do końca tego roku - zapowiada Tarnowska.

su//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • praktyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2012 01:31 ~praktyk

  najlepsze jest to że nie ma jeszcze ustalonej daty oddania odcinka z wykonawcą!!!!
  To są jakieś żarty????
  Wybuduje kiedy mu się podoba????!!!
  Co za b..... podpisał taki kontrakt?

 • URSL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2012 22:03 ~URSL

  Zdjęcie 15. Wiadukt nawet nie otwarty a na dole ściany pomazane... Witamy w Polsce. To bydło od bazgrania ścian powinno się do więzienia wsadzać i tępić. Rozumiem graffiti na starych śmietnikach i ścianach już mega zniszczonych, ale po jakiego chu*a on bazgrzą po nowiutkich elewacjach?! Jak dla mnie czas już z tym zrobić porządek...

 • rwr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2012 17:57 ~rwr

  ada~ada

  "Możliwe, że już w przyszłym tygodniu pojedziemy nowymi wiaduktami w ul. Marynarskiej." A ja juz dobry tydzien jeżdzę nowymi wiaduktami. Jakbyście przesiedli się na rower też byście rozkoszowali się prostą i pustą 160m estakadą ;-)


  To ciesz się teraz - po otwarciu tam rowerem nie przejedziesz bo DdR nie będzie. A tam jezdnią to tylko samobójcy.

 • ada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2012 15:50 ~ada

  "Możliwe, że już w przyszłym tygodniu pojedziemy nowymi wiaduktami w ul. Marynarskiej." A ja juz dobry tydzien jeżdzę nowymi wiaduktami. Jakbyście przesiedli się na rower też byście rozkoszowali się prostą i pustą 160m estakadą ;-)

 • WawaForEver

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2012 14:49 ~WawaForEver

  @agentj, masz rację Cybernetyki albo Poleczki, ale jadąc od strony Bemowa, tak by się świetnie prosto jechało do Wilanowa ;) a tak trza "kręcić", ale wiadukty ładne i co z tego że opóźnione, ale są. 20 lat nic w Wawie nie robiono, niech robią, nawet opóźnione ale niech będą.

 • agentj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2012 13:37 ~agentj

  @WawaForEver: nie lepiej przez Cybernetyki ?

 • jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2012 12:50 ~jaro

  Observer~Observer

  Mega sukces ... Po 3 latach (z nawiązką) może w końcu otworzą ten badziewiasty przejazd ... Żygać się chce patrząc na to kosmiczne tempo budowy oraz fenomenalne i tłumne zaangażowanie i aktywność ekip budowlanych na tej inwestycji ...


  Jeszcze weselej, że budują na gruntach, które nie są własnością skarbu państwa ( specjalnie z małych liter). Tarnowska powie prawdę tylko jak się pomyli. Całe GDDKiA to zgraja oszustów.

 • WawaForEver

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2012 12:46 ~WawaForEver

  Tak, wiadukty super ale się będzie świetnie na nich stało w kolejce do przejechania przez światła na kolejnych trzech skrzyżowaniach w stronę ursynowa :) ale przynajmniej ładnie to wygląda :)

 • Observer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2012 12:33 ~Observer

  Mega sukces ... Po 3 latach (z nawiązką) może w końcu otworzą ten badziewiasty przejazd ... Żygać się chce patrząc na to kosmiczne tempo budowy oraz fenomenalne i tłumne zaangażowanie i aktywność ekip budowlanych na tej inwestycji ...

 • kisiell

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2012 12:26 ~kisiell

  Kolejna inwestycja drogowa z opóźnieniem :( Przejeżdżam Marynarską codziennie i jak takie tempo prac się utrzyma (prawie nikt tu w ostatnim czasie nie pracuje, zero maszyn, zero pracowników) to cały ten węzeł nie zostanie oddany nawet do końca 2013r.!! Podobnie jest z węzłem Salomea i całą ulicą Zapustną wraz z wiaduktem nad torami w Ursusie. Dlaczego na zachodzie jeździ się autostradami ... bo tam tempo prac jest 10 razy szybsze.
  Dopuki nie zmieni się zarząd i cała świta GDDKiA i dopuki nie będzie kar dla wykonawców za opóźnienia doputy wszystkie inwestycje będą szły do przodu jak krew z nosa :(

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »