Informacje

23.08.2016 10:38 drugi dzień z komunikacją zastępczą

Marynarska bez tramwajów.
Lepsza koordynacja na Woronicza

SERWISY:


- Po wczorajszym zamieszaniu komunikacyjnym na skrzyżowaniu Woronicza i Wołoskiej nie ma już śladu. Na miejscu są cały czas pracownicy nadzoru ruchu. Liczba osób na przystankach i poruszających się samochodami jest znacznie mniejsza – relacjonuje Artur Węgrzynowicz.

W poniedziałek pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego obiecywali poprawkę synchronizacji komunikacji zastępczej, szczególnie połączeń tramwajowych z kursami autobusów linii zastępczej. Niektóre autobusy jeździły puste, w innych panował ogromny tłok.

Na zjeździe z Wołoskiej w Woronicza był także problem z tramwajami, które wjeżdżały na przystanek jeden po drugim blokując przejście dla pieszych. Pasażerowie tłoczyli się na wąskim peronie i nie mogli przejść. Potem na złamanie karku pędzili do autobusu Z-1 lub tramwaju 31.

ZTM zapowiadał, że nadzór ruchu będzie interweniował i nie dopuszczał do takich sytuacji. – Będzie wstrzymywał drugi tramwaj, żeby na przystanek na Woronicza podjechał tylko jeden i pasażerowie mogli z swobodnie wyjść – tłumaczył Wiktor Paul z biura prasowego ZTM.

Rano na newralgicznym skrzyżowaniu Woronicza i Wołoskiej ponownie pojawił się reporter tvnwarszawa.pl

- Po wczorajszym zamieszaniu komunikacyjnym na skrzyżowaniu Woronicza i Wołoskiej nie ma już śladu. Na miejscu są cały czas pracownicy nadzoru. Liczba osób na przystankach i poruszających się samochodami jest znacznie mniejsza – relacjonuje Artur Węgrzynowicz.

To dopiero początek

Poniedziałek był pierwszym dniem roboczym, kiedy mieszkańcy, pracownicy biur na Służewcu musieli się zmierzyć z problemem poruszania się komunikacją zastępczą na czas przebudowy ulicy Marynarskiej.

Na tą chwilę sytuację wygląda na opanowaną, ale trzeba pamiętać, że trwają jeszcze wakacje. Z pierwszymi dniami września sytuacja może się pogorszyć. Z tą trudną sytuacją pracownicy biurowego "Mordoru" będą musieli radzić sobie aż rok. Dopiero w sierpniu 2017 pojada tramwaje, choć realizacja całej inwestycji potrwa do 2018 roku.

ZTM sugeruje, że na czas prac pasażerowie mogą dojeżdżać do Woronicza metrem – na stację Wierzbno. I tam wsiadać do linii zastępczej Z-1 albo tramwaju 31, który dojeżdża do Marynarskiej.

skw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zakwas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2016 00:57 ~zakwas

  ZTM: Zabójca Transportu Miejskiego...

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2016 14:47 WARSZAWA…

  I bardzo dobrze,ze tylko jeden tramwaj będzie wpuszczany na przystanek dla wysiadających (WORONICZA 10),co sprawi ,że tramwaje będą stały w kolejce do wjazdu na przystanek,a potem na zajezdnię,a pasażerowie niech się uzbroją w cierpliwość,bo podróż się wydłuży.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »