Informacje

01.10.2011 07:40 demonstracja w sobotę

Marsz Wyzwolenia Konopi
wstąpi na komendę

SERWISY:

W sobotę po południu w centrum miasta wyruszy Marsz Wyzwolenia Konopi. Ma trwać pięć godzin. Organizatorzy zapowiadają, że weźmie w nim udział nawet 20 tysięcy osób, w tym polityków.

W ostatniej chwili organizatorzy wspólnie z policją ustalili nową trasę oraz godzinę rozpoczęcia marszu. - Wyruszymy o godzinie 16:00 - poinformował Michał Makowski, koordynator demonstracji.

Jak dodaje będzie to marsz zwolenników zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Wszystko zakończy się o godzinie 20.

Demonstrujący wyruszą z placu Defilad i przejdą Marszałkowską do placu Konstytucji, później Piękną, Kruczą, Wilczą, znowu Kruczą, Hożą, przez plac Trzech Krzyży na Wiejską przed Sejm RP.

Podczas przemarszu uczestnicy zatrzymają się przed śródmiejską komenda policji przy ul. Wilczej 21. Chcą złozyć w niej petycję, zgodną ze swoimi postulatami.

Organizatorzy spodziewają się udziału znanych osób, m. in. niektórych polityków. - Ma do nas dołączyć Janusz Palikot - zapowiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Michał Makowski, koordynator marszu.

Sprawdź utrudnienia

Mimo że pochód ruszy o godzinie 15.00, to już wcześniej rozpoczną się utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Trasy zmieni ponad 20 linii autobusowych:

107, 108, 116, 117, 127, 131, 151, 158, 166, 171, 175, 180, 195, 210, 222, 501, 503, 507, 512, 517, 519, 520, 521, 525.

SZCZEGÓŁY ZMIAN NA STRONIE ZTM

Podobne marsze mają się odbyć tego samego dnia w kilku miastach kraju, m.in. Poznaniu, Katowicach czy Wrocławiu.

Specjalnie przed wyborami

Demonstrujący nie przez przypadek wybrali termin na osiem dni przed wyborami parlamentarnymi. W czasie marszu będą zachęcać do głosowania na kandydatów, którzy popierają zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Główne założenie tego projektu to dekryminalizacja posiadania i uprawy marihuany (30 gramów na własny użytek oraz "trzech roślin pod domową uprawę").

Obecnie, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, używanie żywicy konopi może prowadzić do narkomanii i dozwolone jest tylko w celu prowadzenia badań. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli jest to znaczna ilość, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Konsekwencje po majowym marszu

W maju tego roku po podobnej demonstracji policja zatrzymała 39 osób, w tym siedmioro nieletnich. 28 osób usłyszało zarzut posiadania narkotyków.

bf/mz/js

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Szary Franek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 17:03 ~Szary Franek

  do @MrocznaElfinka, RobertoSan, Guciopecha i innych niepokręconych.
  Przyłączcie się do mojego apelu:
  Pszczelarze z całego kraju. Jeżeli ponownie usłyszycie, że w Warszawie ma się odbyć masa kretyniczna, przemarsz obrońców kaktusów, uwolnienia norników z nor, zwolenników kochania tak samo ale trochę inaczej, przeciwników tego żeby było nie tak jak chcą tamci, ruszcie do Warszawy.
  I urządźcie dzień wyzwolenia pszczoły. Niech roje tych pracowitych naszych mniejszych braci przyłaczą się do demonstracji. Niech otoczą ich przyjaznym woalem i okażą im braterską serdeczność. Niech to będzie wyraz pojednania człowieka z przyrodą. I niech przepędzą całą tę bandę garnkotłuków do jakiegoś rezerwatu. Najbliżej jest rezerwat Łosiowe Błota w Puszczy Kampinoskiej. Wystarczy.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 16:46 ~Tomek

  Demokracjusz!
  Pitolisz! To, że większość ludzi nie chce płacić podatków np. nie jest podstawą do ich likwidacji. To samo się tyczy podatku od gruntu, czynszu czy innych opłat które niechętnie wnosimy. Poza tym, gdyby to większość decydowała, pewnie nie powstałoby w ogóle żadnej ścieżki rowerowej. Prawo budowlane nie obligowałoby do budowania ramp przy wejściach do sklepów, bo to, że jest paru niepełnosprawnych oraz rowerzystów nikogo by nie obchodziło.

  No a najważniejsze, mimo iż żyjemy w katolickim kraju, większość obywateli popiera przywrócenie kary śmierci (nie zrozum mnie źle, także jestem za zaostrzeniem kodeksu). Czy to dobrze, czy źle, że "większość" nie ma wpływu na egzekucję pojedynczego człowieka? Czasami się zastanawiam, szczególnie w świetle wielu wyroków wydanych nie do końca słusznie...

  No i ostatnia sprawa w kwestii większości: to, że większość coś uważa, nie zawsze jest słuszne. Błędne podchodzenie do interpretacji tekstów wielkich religii przez wiele wieków upośledzało rozwój ludzkości. Pamiętaj, że kiedyś większość ludzi uważała, że 1)Ziemia jest płaska (lub pływa na żółwiu) 2) Ziemia jest absolutnym centrum wszechświata (no bo przecież jak mogłoby być inaczej?! 3) Większość ludzi wierzy w horoskopy, bioenergoterapeutów, leczenie kamieniami itp...

  Tak na serio, "większość" ma charakter ilościowy, i nie zawsze idzie w parze z jakością. Na podsumowanie: puenta: Jedzmy kupę, miliony much nie mogą się mylić!

 • mg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 16:34 ~mg

  Nierozumiem tak naprawde czesci ludzi ktora bierze udzial w marszu, nie dlatego ze sa za legalizacja bo z tym sie zgadzam i jestem za lecz dalego ze czesto Ci sami ludzie daja ciche przyzwolenie dla grup typu nop,onr ktore sa im przeciwni.Gdy onr rozdaje na meczu ulotki na jakis marsz to oni to popra i pojda ramie w ramie,a jesli chodzi legalizacje to bede "negowani" od "swoich kolegow" kibicow czy innych gagatkow.

 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 16:28 ~Kuba

  Zalegalizować!
  Paliłem marihuanę kilka razy w życiu, średnio zdarza mi się zapalić raz na rok, może rzadziej. Nikogo nigdy po tym nie pobiłem, nie zrobiłem żadnego głupstwa, a po alkoholu zdarzało mi się nie raz zrobić coś nieodpowiedzialnego. Ukończyłem uniwersytet, mam dobrą pracę, rodzinę. Ale z tego co tu czytam, dla części osób jestem ĆPUNEM. Picie kilku piw dziennie, zaniedbywanie rodziny jest OK, bo alkohol jest LEGALNY, a zapalenie skręta raz na parę miesięcy to coś STRASZNEGO. Hipokryci i tyle. Gdyby marihuanę zalegalizowano paliłbym dokładnie tyle samo co paliłem do tej pory, a straciłyby na tym grupy przestępcze, a zyskało państwo.

 • Thc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 16:18 ~Thc

  sadzić, palić, zalegalizować ;p

 • demokracjusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 16:05 ~demokracjusz

  powinno być referendum w tej sprawie. ja jestem przeciwny, lecz jeśli większość będzie chciała nie mam nic do powiedzenia. taka jest demokracja. tyczy sie to także innych poglądów i spraw.

 • edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 15:42 ~edek

  pijak, ćpun to jedna klika.
  słabi ludzie, słabe i głupie rozumy.
  niech ćpają
  ZUS na nich zarobi

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 15:19 ~LLU

  Zakazać tego badziewia !!!!!!!!!

 • w

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 15:07 ~w

  Jasne, i frytkami również.

 • lukasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 15:07 ~lukasz

  Może pedalizm tez zalegalizować? Wyrażam stanowczy sprzeciw!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »