Informacje

11.07.2018 10:32 okolice mostu śląsko-dąbrowskiego

Marsz w 75. rocznicę rzezi wołyńskiej. Utrudnienia dla kierowców

SERWISY:

 

Z okazji 75. rocznicy rzezi wołyńskiej w środę odbędzie się marsz. Przejdzie mostem Śląsko-Dąbrowskim spod katedry przy Floriańskiej do Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu. Ratusz zapowiada utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej.

Zgromadzenie uczestników przemarszu zorganizowanego z okazji Światowych Obchodów 75. Rocznicy Ludobójstwa na Wołyniu odbędzie się o godzinie 16 przed katedrą św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika przy ulicy Floriańskiej na Pradze.

Trasa i objazdy

Trasa marszu przebiega ulicami Floriańską, Jagiellońską, aleją Solidarności, mostem Śląsko-Dąbrowskim, Kapucyńską, Miodową na Krakowskie Przedmieście przed Dom Polonii. Jeśli utrudnienia w ruchu będą się przedłużały, to kursujące tam autobusy i tramwaje zostaną skierowane na objazdy.

Objazdy dla linii autobusowych 160, 190, 527 w kierunkach Dw. Centralny, Os. Górczewska i Esperanto od skrzyżowania al. Solidarności/Targowa poprowadzone zostaną: al. Solidarności, Jagiellońską, Starzyńskiego, most Gdański, Słomińskiego, Międzyparkowa, Bonifraterska, Świętojerska, Andersa, al. Solidarności i dalej swoimi trasami.

Te same autobusy jadące w przeciwnych kierunkach, czyli do przystanków Witebska, CH Marki, Os. Lewandów I, od skrzyżowania al. Solidarności/pl. Bankowy/Andersa pojadą przez: pl. Bankowy, ul. Andersa, Muranowską, Bonifraterską, Międzyparkową, Słomińskiego, mostem Gdańskim, Starzyńskiego, Jagiellońską, Okrzei, Targową do al. Solidarności i dalej swoimi trasami.

Tramwaj linii 4 pojedzie od skrzyżowania 11 Listopada/Targowa ulicami: Targową, Ratuszową, Jagiellońską, Starzyńskiego, mostem Gdańskim, Słomińskiego, Międzyparkową, Andersa, na pl. Bankowy i wróci na swoją trasę.

Tramwaje 13, 26 od skrzyżowania Targowa/al. Solidarności zmienią trasę na: Targowa, Ratuszowa, Jagiellońska, Starzyńskiego, most Gdański, Słomińskiego, al. Jana Pawła II, al. Solidarności - i wrócą na swoje trasy.

Tramwaj 20 zmieni kurs od ronda Starzyńskiego i pojedzie Starzyńskiego, mostem Gdańskim, Słomińskiego, Okopową, al. Solidarności i dalej swoją trasą.

Tramwaj 23 od skrzyżowania 11 Listopada/Targowa pojedzie ulicami: Targową, Ratuszową, Jagiellońską, Starzyńskiego, przez most Gdański, Słomińskiego, Okopową i do al. Solidarności.

Zakończenie przemarszu zaplanowano na godzinę 19.

Czytaj też o Marszu Wolności:

PAP/kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Lechu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 21:11 ~Lechu

  Ludzie, litości!
  Czekałem na tramwaj na placu Bankowym prawie pół godziny.
  Żadnej informacji na przystanku, tylko tłumy zdezorientowanych ludzi.
  Zdaję sobie sprawę z ogromu tragedii na Wołyniu, ale...
  Obchody, przemarsze, manifestacje, imprezy wszelkiej maści połączone z zamykaniem ulic czy zmianami w funkcjonowaniu komunikacji odbywają się kosztem tysięcy mieszkańców miasta!
  O utrudnieniach dowiedziałem się po powrocie.


 • reszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 18:51 ~reszek

  Nie mają gdzie maszerować? Niech maszerują po Lesie Kabackim albo po Parku Łazienkowskim. Przynajmniej zdrowsze to będzie. Zamiast sympatii, pracują na niechęć dla siebie.

 • Andrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 18:30 ~Andrzej

  "Kresowian zabito dwa razy - raz ciosami siekierą, a raz przez przemilczenie". Proszę się nie bulwersować, że wrócą Państwo 15 min później do domu/pracy tylko zastanowią chwilę - w jakich cudownych i spokojnych czasach przyszło nam żyć. Pozdrawiam

 • Cylindryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 18:03 ~Cylindryk

  Dzięki wielkie za taki marsz. Spóźnienie do pracy, bo ktoś sobie wymyślił spacer w środku tygodnia blokując ruch, na przystankach/w metrze żadnych informacji.
  Osoby uczestniczące w tym marszu powinny zapłacic osobom, ktorym utrudniły normalne życie!

 • patriota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 15:30 ~patriota

  niepoprawny politycznie~niepoprawny politycznie

  Ten marsz powinien się zakończyć pod ambasadą Ukrainy,bo dla nich oprawcy bezbronnych Polaków to bohaterowie narodowi.

  Pewnie kult żołnierzy wyklętych to już nie przeszkadza :)

  Nic nie wyciągacie wniosków z przeszłości, więc szykujcie się na powtórkę!

 • niepoprawny politycznie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 13:37 ~niepoprawn…

  Ten marsz powinien się zakończyć pod ambasadą Ukrainy,bo dla nich oprawcy bezbronnych Polaków to bohaterowie narodowi.

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 13:35 ~gość


  gość~gość

  Ludzie weźcie się wreszcie do roboty, a nie tylko marsze, rocznice itp. itd. to już zaczyna być męczące. Nie mówię, że nie mamy pamiętać bo to ważne i nasza historia, ale myślmy o tym co tu i teraz i o to dbajmy i o przyszłość naszą i naszych dzieci, a nie skupiajmy się na tym co było dawno. To już było, a jutro dopiero będzie...
  Polak~Polak

  A ty co ukrainiec jesteś ? Czy może '' Ejropejczyk '' ? Naród który nie szanuje i nie pielęgnuje swojej historii, skazuje się na zapomnienie i wymarcie. Tam będą szły osoby które przeżyły Ludobójstwo Wołyńskie i należy im się szacunek.


  Czytaj "Pojlaku" ze zrozumieniem bo najwyraźniej masz z tym problem bo jest napisane, że powinniśmy pamiętać, ale nie przesadzać z tymi ciągłymi marszami i wypominaniem. Rozumiem, że należysz do tych "lepszych" "Pojlaków" a tych co mają inne zdanie niż ty uważasz za gorszy sort. A szacunek należy się każdemu, ale Ty masz chyba z tym problem tylko ziejesz jadem ....

 • fan 1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 13:22 ~fan 1

  Kurczę pieczone, czemu to kochane władze naszego miasta przeprowadzają tego typu marsz w środku tygodnia i to w szczycie ? przecież wracając z pracy mogę stać kurczę pieczone w korku jak żyć czy ktoś tam na wyższych szczeblach myśli i mieszkańcach czy ma ich w rzyci ?

 • xlm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 13:09 ~xlm

  tak wazny marsz w tygodniu????? jak niewygodna ramowka w tv...a durne biegi ,rolkowcy i inne dwa kolka w wolne weekendy????

 • Walter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 12:02 ~Walter

  Zgadzam się z ~gościem. I to w dodatku zaczyna się o godz. 16, kiedy to większość osób kończy pracę i chce dotrzeć do domu... Gratulacje.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »