Informacje

29.06.2011 10:28 demonstracja NSZZ Solidarność

Marsz Solidarności: koncert Kukiza, później blokada miasta

SERWISY:

- To będzie największa od trzech lat demonstracja w stolicy – zapowiada Piotr Duda, szef NSZZ "Solidarność". Do Warszawy 30 czerwca przyjedzie nawet 50 tysięcy osób. Zanim jednak protestujący zablokują centrum miasta, będą bawić się na koncercie Pawła Kukiza i Piersi.

Działacze "Solidarności" zapowiadają, że manifestacja ma być barwna i rzucająca się w oczy. Nieprzypadkowo datę protestu ustalono na dzień przed rozpoczynającą się polską prezydencję UE. - Chcemy w ten sposób pokazać rządowi, ale również całej Europie, że Polska to kraj z wieloma nierozwiązanymi problemami społecznymi, drożyzną, niskimi płacami, bezrobociem wśród ludzi młodych - czytamy na stronie Solidarności.

Koncert Kukiza...

Związkowcy zaczną się schodzić na plac Piłsudskiego od godziny 10.00. Mają tam zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o podniesieniu płacy minimalnej. Później petycja ma być przekazana Kancelarii Premiera.

"Solidarność" rozgrzewać ma  Paweł Kukiz, którego koncert zaplanowano na 12.00. Godzinę później związkowcy ruszą Traktem Królewskim w kierunku Sejmu. 

... i kibice Lechii

Występ Kukiza i Piersi to nie jedyny "egzotyczny" element demonstracji. Oprócz artysty wsparcia związkowcom mają udzielić również fani Lechii Gdańsk. Swoją obecność zapowiedzieli już też sympatycy Legii. Niezadowoleni z polityki Donalda Tuska wobec kibiców, skorzystają z okacji i darmowego autobusu "Solidarności", by wspólnie wystąpić przeciwko rządowi.

Utrudnienia w centrum

Wspólny marsz rozpocznie się o godzinie 13. Protestujący z placu Piłsudskiego przejdą Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem przed Sejm przy ul. Wiejskiej. Następnie ulicą Piękną i Al. Ujazdowskimi dotrą przed kancelarię premiera. W trakcie przemarszu wymienione ulice będą nieprzejezdne.

Na utrudnienia będą się musieli przygotować również pasażerowie komunikacji miejskiej. Jeżeli poszczególne ulice będą nieprzejezdne, to 21 linii autobusowych będzie miało zmienione swoje trasy.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY ZMIAN

Infolinia policji

Komenda Stołeczna Policji uruchamia specjalny numer telefonu, pod którym można uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym na terenie miasta, w związku z dzisiejszymi manifestacjami: INFOLINIA KSP 22 60-38-038.

bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • marcyś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2011 01:33 ~marcyś

  po co był ten pochód?bo nie wiem?

 • PRZECINAK149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 17:29 ~PRZECINAK149

  CIEKAWE, KTO ZWRÓCI ZA STRATY PONIESIONE PRZEZ NP. KOMUNIKACJE MIEJSKĄ (TRAMWAJE, AUTOBUSY), BO ZTM ZA NIE WYKONANE KURSY NIE PŁACI ????

 • olakk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 16:22 ~olakk

  popieram
  jest bardzo żle
  podwyżka goni podwyżkę a jak bedzie już po wyborach to nam pokażą

  dzisiaj chwalili sie że dostaniemy 80mlm euro w 2014 r. od uni ale zapomnieli dodać że od tego roku zwieksza się działka składkowa na rzecz uni i podatek VAT

 • Rotshild

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 16:14 ~Rotshild

  Ci nieudacznicy zapomnieli tylko, że nie ma już państwowych molochów. A gospodarkę trzymają przy życiu małe i średnie prywatne przedsiębiorstwa, i co powiecie na taki scenariusz- od jutra wasze pensje idą o 100% w górę... ale tylko na 2-3 miesiące, bo później firmy zbankrutują. Odpowiada?
  A tak na marginesie, do tych "biednych i uciskanych drożyzną" - na ceny ropy na rynkach światowych akurat PO nie ma wpływu, a to przez ceny paliw i energii mamy taką inflację.

 • avx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 16:14 ~avx

  Mnie ta "współpraca" z kibolstwem nie podoba się. Sam jestem związkowcem i uważam, że ludzie pracy nie mają zbieżnych interesów z tym elementem. Wstyd.

 • 70MA52

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 15:32 ~70MA52

  HAHA, a jak im podniosą pensję minimalną to jak myślisz szara strefa się skurczy czy zwiększy?! Te 30.000 to grupa o której głosy kosztem podatnika będą teraz walczyły wszystkie socjalistyczne partie Po PiS PSL SLD...
  Brzydzę się socjalizmem, a związkowcy to tylko narzędzie w rękach polityków.
  Smutek i nic więcej.

 • dociekliwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 15:17 ~dociekliwy

  ułaaaa... zlecenie na pozytywne komentarze, popieranie i gloryfikację związkowców już poszło... widać po wpisach w komentarzach, że są pisane na zlecenie pewnie... pierwsze 200 komentarzy to prawdziwa manifestacja przeciw związkowcom, a potem nagle glory glory, hehehe...

 • ja++

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 15:15 ~ja++

  Bardzo dobrze, że w tym chorym kraju ktoś myśli jeszcze o biedocie i nędzy - bo na pewno nie politycy. Szkoda, że nikt nie mówi o szarej sferze jaką jest praca na czarno (w budownictwie około 90%). Ludzie pracują na czarno a w razie wypadku zostają na pastwę własnego losu. POPIERAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tylko uważajcie na straz miejska gronkiewicz ona każe strazy bić już dziennikarz lerzy w szpitalu

 • biedak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 15:00 ~biedak

  Bardzo dobrze, że w tym chorym kraju ktoś myśli jeszcze o biedocie i nędzy - bo na pewno nie politycy. Szkoda, że nikt nie mówi o szarej sferze jaką jest praca na czarno (w budownictwie około 90%). Ludzie pracują na czarno a w razie wypadku zostają na pastwę własnego losu. POPIERAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • zorientowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 14:47 ~zorientowany

  Hahahha tak się temu przyglądam i musż epowiedzieć, że niektórzy takie bzury piszą że szok. Ja tak się składa, że się dowiedziałem ile zarabiają związkowcy funkcyjni i muszę powiedzieć że nie są to duże pieniądze. A ze składek oplacane są nie tylko manifestacje ale też księgowi, prawnicy, organizacja szkoleń dla członków związku, itd.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »