Informacje

25.03.2011 21:58 uczcili Dzień Świętości Życia

Marsz przeciwników aborcji

SERWISY:

W piątek wieczorem przez centrum przeszło prawie tysiąc osób z zapalonymi świeczkami i zniczami. To marsz pod hasłem "Światło dla życia", który odbył się z okazji katolickiego Dnia Świętości Życia.

Wierni, po mszy, którą koncelebrował m.in. metropolita warszawsko-praski i przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych abp Henryk Hoser, ruszyli w marszu pod hasłem "Światło dla życia".

Uczestnicy przeszli z kościoła Matki Bożej Łaskawej (na ul. Świętojańskiej) przez Krakowskie Przedmieście, żeby na Placu Zamkowym połączyć się z procesją prowadzoną z katedry pod wezwaniem św. Floriana. W miejscu spotkania dwóch grup z okolicznościowym spektaklem wystąpiła młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego. 

Znicze i baloniki

Stamtąd wierni wspólnie wyruszyli na pl. Piłsudksiego, gdzie ustawili znicze pod krzyżem upamiętniającym Jana Pawła II. Wypuścili też w niebo białe baloniki, do których doczepione były karteczki z intencjami modlitw.

Uczestnicy marszu nieśli ze sobą m.in.: transparenty z hasłem "stop aborcji". Zbierali także podpisy pod projektem ustawy, która całkowicie zakazywałaby usuwania ciąży.

Dzień Świętości Życia obchodzony jest przez Kościół od 1998 roku. Katolicy modlą się wówczas m.in. w intencji dzieci nienarodzonych. 

aq/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Marishka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2014 17:16 ~Marishka

  Bardzo pięknie. Tak powinno być. Życie poczęte, powinno być narodzone. Niech ci wspaniali obrońcy życia wezmą również odpowiedzialność za to życie narodzone. A pilną potrzebą jest pomoc rodzinom z dziećmi obarczonymi ciężkimi wadami genetycznymi. Po cóż to organizować marsze. Lepsża formą obrony życia jest stworzenie fundacji w celu wspomagania tym urodzonym, którym się źle wiedzie.
  Puki co, na razie jest okupacja sejmu opiekunow dzieci niepełnosprawnych, w większości przypadków urodzonych z ciężkimi wadami genetycznymi. Zaproponujcie tym matkom rodzić jeszcze więcej dzieci.
  A mądra kobieta, jak ma urodzić, to urodzi, a jak ma wybrać aborcję, to wybierze i nikogo nie będzie się pytać o zdanie. W końcu to ona poniesie największą odpowiedzialność swojego wyboru.

 • 3mil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.03.2011 21:14 ~3mil

  Operacja ma na celu ratowanie życia a aborcja niszczy życie. Jak można porównać te 2 czynności? co ma piernik do wiatraka? Poronienie nie zależy od woli człowieka. Nie można karać za coś czego nie zamierzało się zrobić. To wbrew kodeksowi karnemu. Jeśli ktoś tutaj pisze, to proszę o logiczne wypowiedzi.

 • Feluke

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.03.2011 15:26 ~Feluke

  Tradycje, zasady i normy moralne nie maja nic wspolnego z religia. To zalezy od czlowieka a nie od tego w co wierzy czy nie wierzy.
  Ja proponuje jeszcze dodac kare dozywocia za poronienie bo to jest MORDERSTWO z premedytacja!! ;)

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2011 14:13 ~warszawianka

  Myslę, że gdyby ktokolwiek obejrzał na żywo jakąkolwiek operację to też nie poddał by się żadnej na sobie... To żaden argument. I pozostawmy decyzję rodzicom dziecka poczętego, a nie komukolwiek innemu

 • art for life

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2011 14:01 ~art for life

  Jako osoba wierząca zaczynam się czuć w tym kraju jak zaszczuty pies. To dzięki wierze i tradycji Polska przetrwała przez stulecia. Bez zasad i norm moralnych nie przetrwamy długo. Pomyślcie czasem o tym, zamiast bezmyślnie powtarzać to, co Wam serwują niektóre stacje telewizyjne...

 • wybi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2011 12:03 ~wybi

  ateistyczna ciemnota

 • art

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2011 11:10 ~art

  a już myślałem że to próba generalna przed pierwszą rocznicą katastrofy pod Smoleńskiem:)

 • zerocin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2011 10:11 ~zerocin

  Nie dziwię się, że katolicy tak bardzo bronią życia poczętego. Gdyby tylko i wyłącznie oni się reprodukowali, skąd wzięliby innych ludzi, których mogliby prześladować? Skąd wzięliby tych wszystkich homoseksualistów, żydów, czarnych chińczyków i cyklistów, których należy pouczać, umoralniać i prowadzić do zbawienia?

 • Dariusz Woszczyński

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2011 09:39 ~Dariusz…

  Piekna Idea. Kiedy na początku roku urosził mi się synek, kiedy widziałem pierwszy jego portret na USG w brzuchu u mamy wtedy tak naprawdę zrozumiałem jak piękne jest życie ludzkie. Życie od poczęcia a nie od urodzenia. Dobrze, że jeszcze możemy publicznie manifestować swoje poglądy, choć wielu światłych, tolerancyjnych ludzi pewnie chciało by nam tego zabronić.

 • Conan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2011 09:24 ~Conan

  Po co maszerowali? Zamiast ciągle chodzić do kościoła i maszerować w pochodach powinni się po prostu rozmanażać.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »