Informacje

10.04.2012 23:07 2. rocznica katastrofy Smoleńskiej

Marsz Pamięci przed Pałacem
"Tu jest Polska"

SERWISY:


Kilkutysięczny tłum przemaszerował we wtorek wieczorem sprzed katedry św. Jana na Krakowskie Przedmieście. Przed Pałacem Prezydenckim wysłuchali m.in. przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Po godz. 22 zebrani zaczęli się rozchodzić.

- Dziś spotykamy się, aby podtrzymać pamięć o pierwszym prezydencie Polski, który nie miał żadnych powiązań z poprzednim systemem, czego nie można powiedzieć o jego następcy - mówił do zebranych Jarosław Kaczyński a w tle słychać było krzyki: "Lech Kaczyński!".

Prezes PiS powiedział także, że nie można zapomnieć o pozostałych którzy zginęli w katastrofie. Kaczyński nazwał ich "prawdziwą polską elitą".

Z transparentami

Na Krakowskim Przedmieściu ustawiona została scena i telebim, na którym wyświetlane były filmy. Z głośników słychać było muzykę. Tłum, idąc w stronę pałacu, śpiewał patriotyczne pieśni i skandował "Jarosław! Jarosław!" oraz "Bóg, Honor, Ojczyzna". Widać było również wiele transparentów antyrządowych i biało-czerwonych flag.

Po godz. 22 zebrani zaczęli się rozchodzić sprzed Pałacu Prezydenckiego.


Wcześniej, ok. godz. 16 przed Pałac w długiej kolumnie przemaszerowali "Solidarni". Zebrali się na pl. Bankowym o 15.45. Stamtąd ruszyli w "Marszu 10 kwietnia", zorganizowanym w hołdzie ofiarom tragedii smoleńskiej. Na czele szła grupa 96 osób z portretami tych, którzy zginęli w katastrofie rządowego tupolewa.

Pokazać niezadowolenie

Protestujący chcieli pokazać swoje niezadowolenie do obecnego rządu i domagają się prawdy o katastrofie lotnicznej w Smoleńsku.

Jarosław Kaczyński wystąpił też wcześniej z przemówieniem na kongresie "Polska - Wielki Projekt". A później na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Na wiecu przed Pałacem Prezydenckim Kaczyński pojawił się w towarzystwie bratanicy, Marty Kaczyńskiej.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

ab/fac//tvn24.plas/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • paul

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 12:47 ~paul

  Paradoksalnie, jeżeli pis przegrywa po raz enty z partią, która podobno sprawuje najgorsze rządy od 89 roku to tylko gorzej świadczy o partii Kaczyńskiego I proszą nie piszcie, że to przez głupich ludzi popierających PO Poza twardym elektoratem tej partii jest pozostała część społeczeństwa, która nie chodzi na wybory albo oddaje głos na inne partie. I To jest rola i obowiązek danej partii ubiegającej się o przywództwo, aby przekonać tych ludzi do siebie a nie rzucić kilka hasełek i czekać na cud. A po kolejnych przegranych wyborach krzyczeć, że naród jest głupi i anty polski

 • mietek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 12:35 ~mietek

  kompletna żenada i więcej nic nie trzeba mówic.

 • Maria

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 12:17 ~Maria

  Niedobrze mi się robiło gdy słuchałam tych bredni Kaczyńskiego.On poprostu chce rozwalić nasze państwo w pogoni za władzą i przykryć prawdę o katastrofie o odpowiedzialności swojego brata za to że tyle ważnych osób zaprosił na ten lot samolotem oraz że wiadomo było o złych prognozach pogodowych.

 • KurczakZrożna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 11:36 ~KurczakZrożna

  I właśnie dlatego Tusk może robić co mu się żywnie podoba, niemartwiąc się przy tym o głosy wyborców. Dzięki wiecom politycznym użądzanym raz w miesiącu na Krakowskim, większość i tak zagłosuje na PO. :) Jaro i Tusek żyją w swoistej symbiozie.

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 11:19 ~jar

  ŻADAM PRAWDY O WĄSOCZU,JEDWABNYM...fałszerze historii,polacy pisowscy katolicy http://uwaga.tvn.pl/343843,reportaze,jedwabne_jek_i_placz,wideo_detal.html

 • Walenty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 11:10 ~Walenty

  Spójrzcie na te twarze na zdjęciach. To przyszli neo rewolucjoniści, którym się władza śni... i znowu się zacznie... więzienia polityczne dla wrogów ustroju itp.

 • funtastic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 10:56 ~funtastic

  agencje pr'owe szczekają

 • wiecowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 10:48 ~wiecowy

  Gratuluję, że wiedzą Państwo gdzie jest Polska. Pytanie czy wiedzą Państwo gdzie jest Kolska :P

 • obserwatorka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 10:42 ~obserwatorka

  byłam tam o 22 z minutami, wszyscy rozchodzili się do autokarów (było dużo ludzi przyjezdnych) została jeszcze grupka około 100 osób, skandowali "chcemy prawdy", ogólnie nie podoba mi się uczczenie pamięci w ten sposób, za dużo polityki za mało skupienia i modlitwy, wszystko było na pokaz, takie odniosłam wrażenie

 • Pani Z

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 10:41 ~Pani Z

  Mam pytanie do wszystkich, którzy twierdzą że był to zamach - co on miałby na celu? Przecież Kaczyński nie zostałby drugi raz prezydentem, jego kadencja dobiegała końca..

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »