Informacje

15.11.2013 14:04 zmiany w komunikacji miejskiej

Marsz i całusy pod tęczą.
Będą utrudnienia dla kierowców

SERWISY:

W piątek w Warszawie odbędą się dwa zgromadzenia publiczne. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Jak informuje stołeczny ratusz, między godziną 15.30 a 17.00 na pl. Zbawiciela zostanie wstrzymany ruch samochodowy i tramwajowy.

Całusy pod tęczą

Utrudnienia związane są wydarzeniem reklamowanym już w internecie -  "Niewzruszeni! Całujemy się pod tęczą".

"Wiek, rasa, orientacja, wyznanie nie mają znaczenia. Znaczenie ma to, że nie zgadzasz się na agresję i wandalizm, na nienawiść i tępą siłę, usprawiedliwiane politycznymi "wartościami".
Poprzez okazanie sobie uczuć pokażmy, że jesteśmy odporni na podpalenia" - zachęcają organizatorzy. organizatorzy.

Udział w wydarzeniu zadeklarowało już prawie 2 tysiące osób.

Marsz przeciw marszowi

O godzinie 17.30 spod Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu wyruszy marsz do ul. Skorupki. Jego uczestnicy mają przejść m. in. Traktem Królewskim, Mokotowską i Marszałkowską. Marsz zahaczy też o plac Zbawiciela.

Organizatorzy marszu chcą zaprotestować przeciw "terrorowi Marszu Niepodległości".

"Pomimo zrzekania się odpowiedzialności za incydenty przez jego inicjatorów, ataki towarzyszące manifestacji wpisują się w głoszoną przez nich retorykę i poglądy. Mamy dość - sytuacja wymaga zdecydowanej reakcji społecznej. Stanowczo sprzeciwiamy się działalności faszyzujących bojówek na ulicach polskich miast - zarówno 11 listopada, jak i każdego innego dnia. Chcemy, aby w otaczającej nas przestrzeni wszyscy mogli czuć się bezpiecznie" - piszą.

Marsz może spowodować spore utrudnienia w Śródmieściu. Ratusz, zapowiada, że na cza jego przejścia ruch samochodowy i tramwajowy będzie wstrzymywany.

Utrudnienia mogą potrwać do godz. 22.00

su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • heh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 19:11 ~heh

  Słaby pomysł pewnie przyjcie 200-300 osób, a utrudnią życie tysiącom.

 • osa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 17:28 ~osa

  Taka agitacja mediów, a całować się chce kilkadziesiąt osób( zajmowali część chodnik od Wyzwolenia do Mokotowskiej ) . Widziałem , bo wracałem o 16 z pracy. Co ciekawe w okolicy masa policji,. Cóż chyba warszawiacy nie płaczą po kiczowatej Tęczy.

 • rafi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 17:20 ~rafi

  zła~zła

  czy Ci ludzie nie mają co robić? nie pracują?


  jak nie pracują to z nudów głupieją a efekty widać.

 • matka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 17:12 ~matka

  wściekła~wściekła

  To chyba złośliwie wydano pozwolenie na marsze w piątek. Chcecie marszu? maszerujcie sobie w sobotę lub niedzielę. I jeśli ktoś chce całować się pod tym paskudztwem niech się całuje, nawet w toalecie jeśli mu to odpowiada, i nie musi trąbić o tym całemu światu i utrudniać życia innym.

  A ja się pytam, na jaką okoliczność wszystkie te marsze i inne syfy odbywają się w Centrum!!!!! Co to innych dzielnicnie ma? U dziecka w szkole obok tego squatu na Skorupki popłoch- bynajmniej nie "sąsiedzi uprzedzali że będzie marsz, tylko Dyrektor szkoły usłyszała przez przypadek. Policji od 12.11 od groma. A squat Przychodnia miał być zajmowany tylko do końca grudnia 2012. Syf tam jest nieziemski. Slumsy normalnie, pełno potłuczonych butelek. Budynek pozasłaniany starymi szmatami, w oknach dykty. Po ostatnich zamieszkach stwierdzenia, że mieszkają tam kobiety i dzieci - jakoś mi się nie wydaje, za to ludzie pijący i nadużywający jak najbardziej. Nie rozumiem, jak miasto pozwala żeby taka melina była kilkanaście metrów od szkoły podstawowej. Chyba sklep monopolowy to mniejsze zło w tej sytuacji.

 • czyprzegrałeśżycie_hmmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 17:01 ~czyprzegra…


  kaspijczykkaspijczyk

  Szkoła trwała przez sześć dni w tygodniu a w sobotę od 7.30 do 17.00. Jeśli kończyłem zajęcia o 16.00, to po powrocie do domu, zanim jeszcze rodzice przyszli z pracy, ja musiałem obrać kartofle i podgrzać wszystko, wyprowadzić psa i poodkurzać mieszkanie. Potem obiad i do odrabiania lekcji aż do 22.00, albo jeszcze później, jak więcej zadali do domu przygotowanie się do nowych tematów, które dopiero będą przerabiane. Dodatkowo w niedzielę, zawsze rodzice coś ekstra do roboty przygotowali dla mnie, bo w tygodniu wiadomo, nie było czasu. A jak w domu akurat nie było czegoś do roboty, to mieliśmy prace społeczne, np. niwelacje trawników, prace w parkach itp. W wakacje i przerwy w szkole pracowałem w sklepach różnego rodzaju, na zlecenie, żeby sobie zarobić na własne wydatki.
  Praktycznie nigdy nie byłem wyspany i wypoczęty "do syta". Moi koledzy mieli podobnie.
  Jak słyszę o kretyńskim sposobie marnotrawienia czasu przez współczesną młodzież, to po prostu krew mnie zalewa. Przecież to kompletnie stracone pokolenie. Ci, którzy mieli odrobinę oleju w głowie, dawni już ostatecznie wyjechali z kraju, a ci, co zastali to, w dużej ilości, po prostu degeneraci!
  Hot shot~Hot shot

  Z twojego wpisu wyczytuję, że swojego czasu nie zmarnowałeś. Piszesz piękną polszczyzną, a ci, jak twierdzisz, degeneraci nawet tego nie potrafią. Pozdrowienia.

  swojego nie zmarnował, bo go nie miał, całe dzieciństwo oddał państwu aby teraz dzielnie haruje na majątek, mnie takie życie nie kręci, ale ci co stoją w obronie jakiejś tęczy nie wiele lepsi.

 • wk_rwiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 16:49 ~wk_rwiony

  Czekam na artykuł od redakcji, który podpowie mi, jak mam wrócić z placu Politechniki do domu, kiedy wyjdę z pracy o 18...

 • alim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 16:46 ~alim

  Tęcza zaczyna urastać do rangi pomnika to może zamiast użytych do jej wykonania łatwo palnych materiałów postawić betonowy łuk który zostanie pomalowany na kolory tęczy i będzie po problemie z podpaleniami i kwiaty będzie gdzie składać.

 • Człowiek obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 16:22 ~Człowiek…

  Ten film u dołu to jakąś farsa.

  Po pierwsze to nie jest ich budynek.
  po 2 Jeśli są wykluczeni społecznie to niech się wezmą do roboty a nie czekają na mannę z nieba.
  Po 3 nie wiem kto tam jest marionetką lewicową.
  Po 4 Wywalić ich z ukradzionego budynku.
  Po 5 czy czasem ci ludzie nie przywłaszczają sobie innych dóbr materialnych w ramach squotingu?
  Po 6 Czy imigrantami nie powinny się zająć stosowne urzędy?
  Po 7 MOPS powinien sprawdzić czy nie ma tam dzieci, jeśli są powinien je odebrać z powodu na złe warunki życia.

  W pewnym serwisie pojawiła się ostatnio taka informacja [ „Od dziś każdy podejrzany typ w szaliku Legii na ulicach Warszawy jest narażony na to, że zostanie bez ostrzeżenia pocięty kosą albo poważnie okaleczony w inny sposób” – mail o takiej treści otrzymali dziś członkowie kilku grup kibiców klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Pod groźbami podpisali się aktywiści skrajnie lewicowej Antify. ]

  Zastanówcie się Warszawiacy co wybieracie!!!

 • TAXI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 16:18 ~TAXI

  paranoja na wilanów na otwarty teren a nie blokować warszawe i jak ja mam pracować. Bo muszą się pokazać w centrum i pokazac jacy to oni są... Czemu w gdańsku albo krakowie nie protestują ..GAMONIE

 • Skorupki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 16:00 ~Skorupki

  Wszystko fajnie, ale to NIE jest WASZ budynek, NIE WASZA brama. Tłukliście się o to z policją tak samo, jak Wasi przeciwnicy tłukli się z Wami. TVN Warszawa wówczas pisała o squatersach w mniej przychylnym świetle, teraz robi z nich biedne ofiary. A łażenie ludziom pod oknami, jak próbują wrócić z pracy do domu, to jak ktoś napisał nizej, zrażenie jeszcze niezrażonych.

  A jednak zgadzam się z większością poglądaów dotyczących Marszu Niepodległości. Szkoda tylko, że reotyrka jego przeciwników zaczyna zbliżać sie do Marszowej retoryki. Dobrego z tego nic nie będzie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »