Informacje

16.08.2013 12:36 warszawa@tvn.pl

Marsa zamknięta. Kierowcy ignorują zakaz wjazdu

SERWISY:

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Marsa najwyraźniej nie dotarły do wszystkich kierowców. Na skrzyżowaniu z Chełmżyńską część z nich jedzie łamiąc zakaz wjazdu. Problem zasygnalizował nam internauta Marek na warszawa@tvn.pl.

Z powodu prac drogowych do poniedziałkowego poranka wyłączona z ruchu jest ul. Marsa na odcinku od ul. Okularowej do ul. Rekruckiej. Nie wszyscy kierowcy zaakceptowali ten stan rzeczy.

Ignorują zakaz wjazdu

- Jadąc ulicą Marsa od strony centrum dojeżdżają do skrzyżowania z Okularową, gdzie muszą skręcić w lewo lub prawo. Część z nich wybiera jednak kierunek w stronę Chełmżyńskiej, ale zamiast skręcić całkowicie, decydują się jechać dalej prosto ulicą Marsa, mimo widocznego zakazu - relacjonował w piątek Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Ulica jest "ślepa", więc muszą zawracać - dodał.

Jak zaznacza, takie przypadki zdarzają się jednak sporadycznie.

Układają nawierzchnię

Na czas prac zamknięta jest także zachodnia strona skrzyżowania z ulicami Rekrucką i Żołnierską – na wysokości skrzyżowania zamknięty jest ciąg ulic Żołnierska – Rekrucka w kierunku ul. Korkowej, a także wlot w ul. Marsa w kierunku Pragi Południe i Wawra.

Ruch w kierunku Rembertowa został skierowany w ul. Okularową i dalej ul. Korkową do ul. Rekruckiej. Objazd wyłączonych odcinków ulic Żołnierskiej i Rekruckiej został wytyczony ulicami Żołnierską – Strażacką – Chełmżyńską. Utrudnienia związane są z układaniem nawierzchni na przebudowanym skrzyżowaniu ulic Marsa, Żołnierskiej i Rekruckiej.

- Te prace to dalszy ciąg robót przy modernizacji ul. Marsa – budowane są nowe wiadukty nad torami kolejowymi (jeden jest już czynny) oraz przebudowywana ulica wraz ze skrzyżowaniami z ulicami poprzecznymi - wyjaśnia Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

Autobusy na objazdy

Jak informuje urząd miasta, na czas remontu swoje trasy zmieniły linie autobusowe 143, 183, 514 i N71. W kierunku pętli Rembertów-Kolonia, Nowy Rembertów i Wola Grzybowska, zostały skierowane na objazd ulicami: Okularową, Stepową, Korkową i Rekrucką.

Autobusy linii 143 w kierunku pętli GUS kursują ul. Strażacką i Chełmżyńska, a linie 183, 514 i N21 w kierunku pętli Wiatraczna, Metro Politechnika i Dw. Centralny jadą ul. Korkową, Stepową i Okularową.


ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2013 15:52 ~Tom

  Wg Ciebie normalne jest stawianie znaku kilka metrów przed blokadą?
  Kierowcy (w tym i ja) jadący od strony Zielonki ul. Żołnierską o zamkniętej ul. Marsa dowiadują się dołownie kilka metrów przed blokadą i kierowani są na lokalną podporządkowaną drogę.
  3km przed blokadą na ul. Żołnierskiej jest rondo, dlaczego nikt nie pomyślał, aby przed rondem postawić tablicę z informacją? Wtedy cala masa jadących od strony Marek, Zielonki, Wołomina nie pchała by się w to wąskie gardło tylko pojechała np. przez Ząbki do Chełmrzyńskiej.
  W najgorszym razie ruch by się rozłożył na te dwa warianty.

  Wielu narzeka, ale ma ku temu powody. Ciekawe kim jest "inteligent" odpowiedzialny za organizację ruchu przy tej przebudowie?

 • mmmmmmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2013 13:29 ~mmmmmmm

  Organizacja ruchu jest normalna, na ul. Marsa stoi znak C-8, oznakowanie poziome też w dość jasny sposób mówi gdzie mozna jechać, jak ktoś nie potrafi jeździć to każda organizacja ruchu bedzie skomplikowana.

 • olaf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2013 20:05 ~olaf

  za bałagan odpowiada organizator robót , pełna pogarda dla kierowców

 • znaki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2013 14:45 ~znaki

  Nie dziwię się, że ignorują. Zobaczcie, że szeroka droga jest wolna. Ktoś nie pomyślał przy ustawianiu znaków.

 • haha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2013 13:45 ~haha

  ehh Ci kierowcy z Warszawy.. ehh Ci rdzenni Warszawiacy :))

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2013 07:57 ~Rafał

  słój~słój

  i gdzie te wszystkie warsiawiaki są. dlaczego nie komentują tablic rejestracyjnych tych zgodnie z przepisami jadących warsiawiaków.

  Oni w takich sytuacjach gdzie są samochody z ich blachami twierdzą,że to przyjezdni szkoda o tym pisać.
  Siedzi paru przy kompie i klepie te mity o przyjezdnych,wrzuca wszystkich do jednego wora,a najważniejsza dla niego jest ilość komentarzy pod innymi nickami i klepie w tą klawiaturę jak małpa,bo nic innego sensownego nie jest w stanie napisać

 • łowca androidów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2013 04:24 ~łowca androidów

  wszystkie warsiawiaki pojechali
  do mamy i taty po ziemniaki i kotlety
  w niedziele juz bedą wieczorem
  szczekac na korki
  ze nie mogli wrócic z łyk endu
  bo słoiki zakorkowały warsiawkie

 • Pretekst

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2013 21:00 ~Pretekst  Kucof~Kucof

  A kto i kiedy informował o utrudnieniach w tej okolicy? Ja jeżdżę tamtędy codziennie i nie widziałem żadnych znaków ani informacji związanych z taka organizacją ruchu - nawet dzisiaj rano. Na skrzyżowaniach sygnalizacja świetlna po 8:00 była wyłączona i ruch odbywał się na zasadzie "silniejszego". To samo na Chełmżyńskiej w okolicach przejazdu i dalej w stronę Łopuszańskiej tak samo. To jest naprawdę niezły popis zarządzania organizacją ruchu miejskiego. Domyślam się że przyjęto założenia że większość mieszkańców stolicy wyjeżdża na długi weekend lub do rodziny, ale okazało to się błędnym założeniem. GDZIE JEST PANI PREZDYDENT WARSZAWY - CZY JUŻ WYSZŁA Z PODZIEMI METRA CZY JESZCZE TAM JEST?!
  ktoś~ktoś


  Chełmżyńskiej w stronę Łopuszańskiej? Niezły skrót myślowy.
  zas~zas

  przecież tu nie chodzi o organizację ruchu, czy o prawdę, ale o pretekst do poszczekania na hgw

  Aha, to jest pretekst, znaczy się. Biedna ta HGW, wszyscy nic, tylko ją obszczekują, a ona przecież niewinna jest !

 • Wkurzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2013 20:57 ~Wkurzony

  reff~reff

  wielkie podziękowania dla Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych za kolejną świetnie przygotowaną zmianę organizacji ruchu, dziękujemy i mamy nadzieję że wybory zakończą tą arogancję.

  Muszę powiedzieć, że koordynacja prac remontowych w Warszawie jest wprost idealna. Wczoraj defilada wojskowa na Placu Powstańców z okazji Swięta Wojska Polskiego odbywała sie na kilku deskach położonych na gruzowisku, Turyści na Starówce mogą sobie w środku sezonu obejrzeć rozwalony Rynek i Katedrę zasłoniętą płachtą. O pomniejszych ruinach nie wspomnę. Oby tylko do wyborów !

 • reff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2013 18:14 ~reff

  wielkie podziękowania dla Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych za kolejną świetnie przygotowaną zmianę organizacji ruchu, dziękujemy i mamy nadzieję że wybory zakończą tą arogancję.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »