Informacje

29.09.2013 07:19 35. Maraton Warszawski

Maraton przez pięć dzielnic. Zamknięte ulice i most

SERWISY:


Utrudnienia w ruchu związane 35. Maratonem Warszawskim zaczną się z samego rana i potrwają do godzin popołudniowych. Sprawdź, których ulic i w jakich godzinach unikać. Objazdami pojedzie też komunikacja miejska. Policja zapowiada, że lista zmian może być modyfikowana na bieżąco, w zależności od sytuacji na trasie.

Trasa 35. Maratonu Warszawskiego o długości 42 195 metrów przebiegać będzie przez Śródmieście, Mokotów, Wilanów, Ursynów i Żoliborz. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 16.30 - czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

Start i meta zlokalizowane będą na Stadionie Narodowym.

W związku z maratonem trzeba spodziewać się dużych utrudnień w ruchu. W biegu ma wziąć udział około 10 tys. osób z 60 krajów.

- Bezpieczeństwo biegaczy jest priorytetem. Możliwości przecinania trasy w poprzek będą ograniczone. Oczywiście, jeśli między grupami biegaczy będzie sensowna przerwa, policjanci będą przepuszczać po kilka samochodów. W różnym czasie w różnym miejscach utrudnienia będą się nasilać. Żeby je dokładnie określić, należy prześledzić mapę maratonu, którą można znaleźć w internecie. Z naszej strony mogę zapewnić, że będziemy na tyle elastyczni, na ile to będzie możliwe – zapowiada Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji.

Jak zapowiedzieli organizatorzy:

Most Poniatowskiego

Zostanie wyłączony z ruchu w nocy 28 września na 29 września. Jezdnia północna (w kierunku Śródmieścia) zostanie uruchomiona ok. godz. 10:30 w niedzielę, zaś jezdnia południowa (w stronę Saskiej Kępy) ok. godz. 16:00.

Tramwaje jeżdżące mostem Poniatowskiego nie będą kursować w obu kierunkach w niedzielę w godz. 7:00 - 10:30.

Ulica Marszałkowska

Będzie wyłączona z ruchu w stronę północną, na odcinku między Al. Jerozolimskimi a ul. Królewską, w godz. 7:30 - 10:00.

Sugerowany objazd: na rondzie Dmowskiego w lewo w al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – ul. Grzybowska – dalej ul. Marszałkowską

Stare i Nowe Miasto

Brak wjazdu w godz. 9:00 -10:15 (zamknięty ciąg Miodowa- Plac Krasińskich - Bonifraterska - Konwiktorska)

Wyjazd przez cały czas ul. Sanguszki, ul. Mostową i Boleść do Wybrzeża Gdańskiego i dalej wydzielonym pasem ruchu do Mostu Śląsko Dąbrowskiego.

Od godz. 10:15 swobodny  wyjazd w pozostałych kierunkach.

Powiśle

Wjazd i wyjazd przez Most Świętokrzyski (konieczny przejazd na praski brzeg Wisły).

Z uwagi na remont estakad Trasy Łazienkowskiej organizator sugeruje aby w godz. 8.00 - 11.00 korzystać z tej przeprawy oraz poruszania się po terenie Powiśla w osi północ - południe ul. Rozbrat, Kruczkowskiego, Ludną, Dobrą i Browarną)

Wisłostrada

Wisłostrada będzie wyłączona z ruchu na odc. Ul. Krasińskiego – Al. Witosa od godz. 8.00 do 12.00. w kierunku Wilanowa. Kierunek na Żoliborz będzie przejezdny przez cały czas.

Ul. 29 listopada

Wyjazd z ul. 29 listopada: Czerniakowską, a następnie skręt w lewo na wys. ul. Bartyckiej.

Wjazd w ul. 29 listopada: nawrót na światłach na skrzyżowaniu Czerniakowska/Szwoleżerów.

Mokotów w rejonie ul. Gagarina, Chełmska, Belwederska

Zalecany wjazd i wyjazd poprzez ciąg ulic Trasa Siekierkowska/al. Witosa oraz ul. Sobieskiego przez cały czas trwania biegu.

Al. Witosa

Przejezdna z wyjątkiem łącznika między ul. Sobieskiego a Czerniakowską od strony Sadyby.

Ul. Sobieskiego

Kierunek na Wilanów wyłączony z ruchu w godz. 9:00 - 12:30.

W stronę Śródmieścia przejezdna przez cały czas.

Al. Rzeczpospolitej

Wyłączona z ruchu na odc. Al. Wilanowska – Świątynia Opatrzności w godz. 9:00 - 13:00.

Sadyba, Wilanów

Wjazd i wyjazd ul. Powsińską i ul. Wiertniczą przez cały czas trwania biegu.

Skręt z al. Witosa w prawo w ciąg ulic Czerniakowska /Powsińska/ Wiertnicza będzie wyłączony z ruchu.

Sugerowany dojazd do ciągu ul. Czerniakowska/Powsińska/Wiertnicza od strony al. Sikorskiego: wjazd na Trasę Siekierkowską (al. Becka) w kierunku Wisły, następnie skręt w pierwszy zjazd w prawo, przejazd pod trasą i powrót w kierunku Wilanowa.

Dolina Służewiecka

Wjazd i wyjazd od ul. Dolina Służewiecka i al. Sikorskiego przez cały czas trwania biegu.

Al. Wilanowska

Przejazd ulicą na odcinku między Sobieskiego a Doliną Służewiecką zamknięty w godz. 10:00 -13:00 (objazd ul. Sikorskiego, Powsińską).

W godzinach 10:00 - 14:30 al. Wilanowska na odcinku między ul. Rolną a ul. Puławską będzie nieprzejezdna. W tym czasie proponujemy objazd Doliną Służewiecką oraz ul. Puławską (i odwrotnie).

Ul. Arbuzowa

Wyłączona z ruchu w godz. 9:00 -13:00.

Ursynów

Ciąg ulic Gandhi - Nugat (przejazd ul. Rosoła) wyłączony w godz. 10:00 - 13:30. W tym czasie należy korzystać  z ul. Płaskowickiej, Pileckiego oraz KEN.

Al. KEN

Wyłączona z ruchu na odc. Gandhi - Dol. Służewiecka w godz. 10:00 - 13:45.

Pętla Wilanowska

Pętla będzie funkcjonować przez cały czas. Utrudniony będzie jedynie dostęp pieszy do pętli od strony wyjścia ze stacji metra Wilanowska.

Osoby, które chcą dostać się do pętli Wilanowska pieszo powinny przejść przejściem podziemnym pod ulicą Puławską, wyjść na powierzchnię na przystanku tramwajowym Wilanowska, a następnie przejść wzdłuż ul. Puławskiej i dojść do pętli od strony skrzyżowania z al. Wilanowską.

Ul. Puławska

Kierunek południowy (w stronę Piaseczna) będzie przejezdny przez cały czas (maraton biegnie tylko jezdnią wschodnią ul. Puławskiej).

Na odcinku między al. Wilanowską a Placem Unii Lubelskiej ulica Puławska będzie wyłączona dla ruchu w godzinach 10:00 - 15:00, jednak na całej długości ul. Puławskiej między ul. Idzikowskiego a Goworka zostanie wydzielony jeden pas ruchu, którym będzie można dojechać od wszystkich poprzecznych ulic przylegających do Puławskiej.

Na wysokości skrzyżowania Puławskiej z al. Wilanowską ruch od strony Piaseczna będzie skierowany w al. Niepodległości, którą będzie można dojechać do Trasy Łazienkowskiej oraz Śródmieścia

Al. Szucha, Al. Ujazdowskie, Pl. Trzech Krzyży

Przejezdne przez cały czas w kierunku od Al. Jerozolimskich do pl. Unii Lubelskiej.

Trasa 35. Maratonu Warszawskiego


START - most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie  - rondo de Gaulle’a – Al. Jerozolimskie (jezdnia północna) - Marszałkowska (jezdnia wschodnia) – Królewska – pl. Piłsudskiego – Wierzbowa – Senatorska – Moliera – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie  Przedmieście – Miodowa – pl. Krasińskich – Bonifraterska – Konwiktorska – Zakroczymska – Krajewskiego – Wybrzeże Gdańskie (jezdnia zachodnia) – Wybrzeże Kościuszkowskie (jezdnia zachodnia) – Wioślarska (jezdnia zachodnia) – Solec (jezdnia zachodnia) – Czerniakowska (jezdnia zachodnia) – Szwoleżerów – Myśliwiecka – al. T. Hopfera – teren parku Łazienki Królewskie – Podchorążych – Suligowskiego – Czerniakowska (jezdnia zachodnia) – al. Witosa (jezdnie zbiorcze) – Sobieskiego (jezdnia wschodnia) – al. Rzeczypospolitej  - al. Wilanowska (jezdnia południowa) – Arbuzowa – Nowoursynowska (jezdnia wschodnia) – Ciszewskiego – Kiedacza – Nugat – Gandhi (jezdnia północna) – al. KEN (jezdnia wschodnia) – Rolna – al. Wilanowska (jezdnia północna) – teren pętli METRO WILANOWSKA – Puławska (jezdnia wschodnia)  - al. Szucha (jezdnia wschodnia) – pl. Na Rozdrożu – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat (jezdnia wschodnia) – Al. Jerozolimskie (jezdnia południowa) – most Poniatowskiego (jezdnia południowa) – Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia wschodnia) – teren Stadionu Narodowego – META.

Trasa Biegu na 5 km:

START - most Poniatowskiego (jezdnia północna) – Al. Jerozolimskie (jezdnia północna) - rondo de Gaulle'a – Al. Jerozolimskie (jezdnia południowa) – most Poniatowskiego (jezdnia południowa) – Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia wschodnia) – teren Stadionu Narodowego – META.


>>KOMUNIKACJA NA OBJAZDY - SPRAWDŹ TAKŻE ZMIANY PRZEWIDZIANE DLA TRAMWAJÓW I AUTOBUSÓW <<


Harmonogram niedzielnej imprezy

9:00 - Start 35. PZU Maratonu Warszawskiego (most Poniatowskiego przy Stadionie Narodowym)
9:30 - Start Biegu na Piątkę (most Poniatowskiego)
9:30 - 15:30 - TargI Sport&Fitness
9:30-15:30 - Aktywności sportowe na płycie boiska
9:30-15:30 - Wielobój sportowy- aktywności dla dzieci i rodziców (zewnętrzna promenada Stadionu Narodowego)
ok. 12:00 - Dekoracje zwycięzców Biegu na Piątkę (płyta Stadionu Narodowego)
12:30 - Dekoracja zwycięzców 35. PZU Maratonu Warszawskiego (płyta Stadionu Narodowego)
13:00 - Mecze pokazowe rugby i koszykówki na wózkach (płyta Stadionu Narodowego)
14:00 - Dekoracje zwycięzców w kategoriach wiekowych i Drużynowych Mistrzostw Polski
15:30 Zakończenie 35. PZU Maratonu Warszawskiego

A tak było w zeszłym roku:

lata/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mocno wkurzona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2016 19:52 ~mocno wkurzona

  jak mozna zablokowac Warszawe przez jakis maraton po ktorym zostJa tylko tony smieci do sprzatniecia

 • Niki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2014 07:40 ~Niki

  proszę o pomoc! jadę dziś do dziecka do szpitala na ul. marszałkowską przez kampinos. Dojadę ?

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2014 01:07 ~abc

  Dlaczego ta mapka taka mała???

 • Maciek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2014 00:20 ~Maciek

  Też uważam, że to lekkie przegięcie z tym maratonem i podobnymi regularnymi wydarzeniami na ulicach. Warszawa nie za bardzo ma warunki na takie imprezy. W tej chwili jeden most w połowie wyłączony z ruchu przez remont, niedokończone estakady przy łazienkowskim, od kilku lat wyłączona Świętokrzyska. Centrum nawet bez remontów było wrażliwe na wszelkie zmiany w ruchu. Argument, że na zachodzie to norma, pozostawiam bez komentarza. Czemu nie oddać miasta innym hobbystom? Jednego dnia na ulicach modelarze innego filateliści. Tylko gdzieś trzeba przesiedlić półtora miliona osób.

 • jkhkgyu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2014 21:08 ~jkhkgyu

  masakra..nie mam jak wrocic do Wilanowa z Belwederskiej..3 kierunki zablokowane.Sama biegam ale juz mnie wkurzaja ciagle te biegi w Wawie i zablokwane cale miasto!!

 • dor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2014 09:21 ~dor

  masakra. po lesie biegac a nie korkowac cala warszawe.

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2014 17:02 ~aaa


  Gośka~Gośka

  Dziś przelała się czara goryczy właśnie idę na referendum po tym bezmyślnym Maratonie bo rano 2 godziny jechałam do pracy zamiast 15 minut.
  Bolt~Bolt


  Przeprowadź się na wieś, do rozrzucenia obornika będziesz miała kilka metrów.


  Sam spadaj wieśniaku na wiochę. Ludzie mieszkają w mieście

 • Bolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2013 16:36 ~Bolt

  Gośka~Gośka

  Dziś przelała się czara goryczy właśnie idę na referendum po tym bezmyślnym Maratonie bo rano 2 godziny jechałam do pracy zamiast 15 minut.


  Przeprowadź się na wieś, do rozrzucenia obornika będziesz miała kilka metrów.

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2013 10:18 ~aaa

  w tylek se wsadzcie te maratony! nie ma to jk zablokować cale miasto bo kilku osobom chce się pobiegać. w lesie se biegajcie!

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2013 09:38 ~aaa

  Jak się nie podobają korki to wracać na wieś

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »