Informacje

07.07.2013 20:50 sprawdź jak jeździć samochodem i autobusem

Mapa warszawskich remontów. Zamknięte ulice, objazdy

SERWISY:

Ruszyły wakacyjne remonty w stolicy. Trasa Łazienkowska, Puławska, Łopuszańska, metro. To tylko niektóre lokalizacje, w których mieszkańców Warszawy czekają utrudnienia.

Rozpoczął się remont ślimaków Trasy Łazienkowskiej (10). Wykonawca zamknął południowe połączenia Trasy z ul. Czerniakowską. Na moście została zmieniona organizacja ruchu. Pasy na Wisłostradzie i Trasie Łazienkowskiej zostały zwężone, a prędkość ograniczono do 50 km/h.

Estakada do rozbiórki

W październiku rozebrana zostanie estakada umożliwiająca wjazd z Wału Miedzeszyńskiego od strony Pragi-Północ w kierunku centrum. Jest to jedyna łącznica, która została jeszcze do wyremontowania na węźle Wału Miedzeszyńskiego z Trasą Łazienkowską. Remont pozostałych wykonano w latach 2006-2008. W sumie w 2013 r. do rozbiórki przewidzianych jest pięć estakad. Pozostałe cztery rozebrane zostaną w pierwszym kwartale 2014 r. Wykonawca musi uporać się z remontem w ciągu dwóch lat. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zapłaci za to 31 mln zł.

Prace na Pileckiego, Poleczki, Puławskiej

W czerwcu ZMID rozpoczął przebudowę skrzyżowania ul. rtm. W. Pileckiego, Poleczki i Puławskiej (8). W rejonie skrzyżowania trwa przebudowa odwodnienia jezdni, oraz przy oświetleniu ulicznym i sygnalizacji świetlnej. Budowana jest jezdnia i układana nawierzchnia. Inwestycja za ok. 2 mln zł ma zakończyć się w sierpniu.

Kontynuacja remontów

Trwa budowa wiaduktów i poszerzanie Marsa (11). Ruch na skrzyżowaniu z Chełmżyńską wciaż jest utrudniony.

Kontynuowana jest budowa ulicy Nowolazurowej (2). Pierwszy odcinek, pomiędzy Ryżową a Traktorzystów został oddany do użytku pod koniec lutego tego roku.

Wiadukt i tunel

ZDM prowadzi remont wiaduktu na ul. Łopuszańskiej nad torami kolejowymi (3). Zamknięty dla ruchu jest wiadukt południowy w kierunku al. Krakowskiej. Ruch w obydwu kierunkach poprowadzony został drugim wiaduktem, na którym wytyczono dwa pasy w każdym kierunku. W rejonie węzła Łopuszańska tworzą się duże korki. Remont potrwać ma do połowy września.

ZDM remontuje tunel na ul. Globusowej, pod ul. Świerszcza (1). Wymieniona na nową zostanie płyta pomostu ulicy oraz słupy.  Przejazd Świerszcza nad tunelem został zamknięty, natomiast ruch w tunelu  odbywa się na jednej jezdni po jednym pasie w każdym kierunku.

Remonty w Wawrze

Największy tegoroczny remont drogowy obejmie niemal 6 km ulic w Wawrze – ul. Zwoleńską i Trakt Lubelski (12). To ulice, pod którymi w latach 2011-12 budowany był kolektor ściekowy.
MPWiK i ZDM porozumiały się i wspólnie wyremontują pokiereszowane podczas budowy jezdnie i chodniki. Zakres prac obejmuje kompleksowy remont jezdni, chodników, wybudowanie dwóch rond: na skrzyżowaniu ul. Trakt Lubelski ze Zwoleńską oraz z Bronowską. Powstaną też azyle na przejściach dla pieszych. MPWiK ogłosiło przetarg na realizację robót, oferty zostały otwarte 9 lipca, termin zakończenia robót określono na połowę grudnia.

Przedłużenie al. KEN i budowa POW

Na okres wakacji zaplanowany jest także najtrudniejszy etap budowy przedłużenia al. Komisji Edukacji Narodowej, od al. Wilanowskiej do ul. Domaniewskiej (6). Najpierw na ok. miesiąc zamknięta dla ruchu została zachodnia jezdnia ul. Puławskiej (w kierunku Ursynowa), samochody jadą do al. Niepodległości. Potem zmiana – zamknięta będzie jezdnia wschodnia a samochody na północ pojadą objazdem.

W tym samym czasie Tramwaje Warszawskie będą remontowały przejazdy torowe przez al. Wilanowską, al. Lotników i ul. Smyczkową (7).

Na południu Warszawy trwa też inwestycja realizowana przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Budowana jest Południowej Obwodnicy Warszawy. Pierwszy jej fragment od węzła Konotopa do al. Krakowskiej udało się otworzyć późnym wieczorem 31 lipca.

Zamknięcie stacji Centrum i Świętokrzyska

W związku z budową bezpośredniego połączenia między peronami stacji I i II linii metra (stacja Świętokrzyska) oraz przebudową układu torowego na stacji Centrum, wyłączone z ruchu zostały dwie stacje I linii metra – CENTRUM i ŚWIĘTOKRZYSKA (4 i 5).

Stacje będą niedostępne dla pasażerów przez całe wakacje. Podczas wyłączenia z ruchu stacji, metro będzie kursowało na odcinkach KABATY – POLITECHNIKA i MŁOCINY – RATUSZ ARSENAŁ.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił na ten okres komunikację zastępczą.

Remont linii średnicowej

Podczas wakacji z utrudnieniami muszą się liczyć również pasażerowie kolei. Do września wyłączone będą tory podmiejskie na moście średnicowym (9). W związku z tym zmienią się rozkłady jazdy pociągów. Zmiany dotkną również składy SKM. Trasy linii S1 i S2 podzielone zostały na krótsze odcinki. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił zastępcze linie tramwajowe.

Tu znajdziesz szczegóły zmian w komunikacji podczas remontu.

W tym czasie kolejarze wymienią między innymi mostownice, czyli elementy odpowiadające podkładom kolejowym. Zostaną wymienione również szyny i inne elementy. Po remoncie na podmiejskich torach linii pociągi rozpędzić się będą mogły do 60 km/h. Aktualnie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

W wakacje zmienia się komunikacja miejska

Na czas dwóch letnich miesięcy ZTM wprowadził wakacyjny rozkład jazdy. Niektóre linie zostały zawieszone, a wiele jeździ według nowego rozkładu. Tu znajdziesz szczegóły.

wp, lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bumcyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2013 21:13 ~bumcyk

  Welcome to the JUNGLE :)

 • Krs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 12:51 ~Krs

  judge~judge

  a wystarczyło przyspieszyc oddanie południowej obwodnicy i byłby sensowny objzad


  a przecież miała być gotowa przed Euro , pamięta ktoś o tym jeszcze ? ktoś za to zabuli ?

 • FankaHanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 11:06 ~FankaHanka

  Się Hanka nie popisałaś...

 • nicco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2013 01:38 ~nicco

  FAJNIE ŻE WARSZAWA SIĘ REMONTUJE I BUDUJE TYLKO ŻE JUŻ W CZERWCU BYŁO WIADOMO ŻE JAK ZACZNĄ REMONT TEGO WIADUKTU TO BĘDZIE BURDEL DROGOWY BO NIEOTWORZYLI INNYCH W OKOLICY REMONTOWANYCH / BUDOWANYCH ULIC I WĘZŁÓW - POGRATULOWAĆ I WYSADZIĆ Z FOTELI OD ŻŁOBA CAŁY ZDM ZA SUPER ORGANIZACJE A SZCZEGÓLNIE TEGO CO WYDAŁ ZEZWOLENIE NA REMONT NO I HANKE ORAZ Wojciechowicza ? ONI NIEWIDZĄ TEGO CZEGO MY DOŚWIADCZAMY CODZIENNIE - BO PO CO ! A WYSRARCZYŁO ZORGANIZOWAĆ ZASTĘPCZĄ PRZEPRAWE - NA MAPIE WIDAĆ KILKA ROZWIĄZAŃ DLA OSOBÓWEK I JEDNA DLA TIRów

 • Wojtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2013 08:32 ~Wojtek

  jakoś nie mogę się nigdzie doczytać o utrudnieniach w Falenicy, związanych z budową nowego ronda i zejść ze stacji kolejowej ?

 • Ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2013 08:09 ~Ech

  A co z mostem Krasińskiego?

 • vpw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 19:08 ~vpw

  qwerty~qwerty

  moze mi łaskawie miasto wytłumaczyć, po co od razu zamknięto wyjazd ze Smyczkowej w Puławską - jak i tak NIC TAM NA RAZIE NIE ROBICIE???!!!!
  Remonty sie dzieją? Zgoda. Fajnie. ALE Z MÓZGIEM je róbcie

  Jechałem tam dzisiaj ok 18. Brak jakiegokolwiek oznakowania, że ulica nie ma przejazdu a na końcu stoją bariery i śliczny znak zakazu wjazdu. Świetnie dbacie o mieszkańców miasta. Gratuluję przygotowania organizacji ruchu. Ciekawe kto to akceptuje. Jeśli udało się miasto zakorkować w dniach kiedy ruch spada o co najmniej połowę to winszuję umiejętności. Panie Galas! ma pan umiejętności magika. Pomnik się Panu należy. I Pani Hani za nadzór.

 • ella

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 14:56 ~ella

  na tej mapce widac gdzie ida podatki z prawej strony Wisly. jak zwykle lewa strona "przerobi" wszystko

 • ek1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 13:18 ~ek1

  Bardzo sprytnie opisane. A o nr 14 nic ponieważ remont miał trwać do końca maja, potem przedłużono do końca czerwca, a teraz nic nie wiadomo. Może ktoś wie kiedy otworzą ulicę Środkową w Opaczy? Już ponad 2 miesiące trwa włączenie 2 dojazdów z ulicy Środkowej do obwodnicy. Czy na prawdę położenie 4 m asfaltu musi tyle trwać?

 • judge

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 11:26 ~judge

  a wystarczyło przyspieszyc oddanie południowej obwodnicy i byłby sensowny objzad

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »