Informacje

16.07.2013 19:15 "przez sześć ostatnich lat wydaliśmy 25 mld zł"

Mapa inwestycji Gronkiewicz-Waltz. "To efekt referendum"

SERWISY:

Ponad tysiąc inwestycji na jednej mapie. Hanna Gronkiewicz-Waltz pochwaliła się swoimi dokonaniami w ostatnich sześciu latach. - Było już pasmo pisania listów, pukanie ludziom do drzwi, teraz mamy mapę. Będą jeszcze plakaty i bilbordy – komentuje Grzegorz Wysocki z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.

- Interaktywna mapa warszawskich inwestycji już działa – ogłosił stołeczny ratusz i pod adresem: zmieniamywarszawe.pl zaprezentował spis najważniejszych projektów inwestycyjnych z ostatnich 6 lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz. Mapa robi wrażenie. Znalazło się na niej ponad tysiąc inwestycji. 

Kolorowych odnośników do remontów, modernizacji, adaptacji jest tak dużo, że trudno uwierzyć, że to mapa Warszawy.

- W sumie przez sześć ostatnich lat razem ze spółkami miejskimi wydaliśmy na skok cywilizacyjny Warszawy 25 mld zł – poinformowała we wtorek prezydent stolicy.

Listy, wizyty domowe...

- Po pierwsze jest to bardzo dobry pomysł na promocję. Po drugie tam mogą być również inwestycje dzielnicowe. Jednak oczywistym jest, że prawie wszystko, co dziś robi pani prezydent, trzeba rozpatrywać w kontekście zbliżającego się referendum – komentuje Grzegorz Wysocki Wysockiego z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, która zbiera podpisy pod referendum ws. odwołania Gronkiewicz-Waltz. Wysocki zapowiada, że WWS dokładnie sprawdzi, czy mapa nie jest zamanipulowana.

- My też przygotujemy mapę, ale inwestycji obiecanych przez Hannę Gronkiewicz-Waltz – dodaje.

Według niego, im bliżej referendum, warszawiacy muszą spodziewać się wydawania kolejnych miejskich pieniędzy na kampanie wyborczą prezydent stolicy. - Były już pasmo pisania listów, pukanie ludziom do drzwi, teraz mamy mapę. Możemy jeszcze się spodziewać plakatów w komunikacji miejskiej i bilbordów –  komentuje.

"To nie jest kampania"

Z jego opinią nie zgadza się Jarosław Jóźwiak, wicedyrektor gabinetu prezydent Warszawy.

- Mapa nie jest elementem kampanii wyborczej, bo w Warszawie nie ma żadnej kampanii wyborczej. Nie jest też częścią kampanii przedreferendalnej, bo nie ma jeszcze ogłoszonego referendum – przekonuje.

- Do tej pory dziennikarze zarzucali prezydent, że nie informowała mieszkańców o tym, co się dzieje w mieście, więc teraz postanowiła pokazać, co zrobiła przez ostatnie lata - dodaje.

Pytany, czy w związku z tym za mapę nie powinna zapłacić Gronkiewicz-Waltz z własnych pieniędzy, odpowiada, że jest to normalne sprawozdanie z pracy prezydent i w związku z tym mapę przygotowywali pracownicy ratusza. - Całą pracę wykonało dwóch informatyków i dwóch pracowników biura rozwoju miasta. Poza tym jedyny koszt to wykupienie domeny za 12 zł – wylicza Jóźwiak.

Ratusz zapowiada, że mapa jest także nowym narzędziem do kontaktowania się z mieszkańcami. - Mogą oni zgłosić za pomocą mapy, czego oczekują – jakiej inwestycji - w swojej okolicy. Będziemy także umieszczać na niej nowe inwestycje, które są w trakcie realizacji – mówi.

lata/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • asiekk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 08:28 ~asiekk

  Zwróćmy uwagę czy ktokolwiek wcześniej stworzył taką mapę? Czy ktokolwiek wcześniej miał sie czym chwalić? Tu przynajmniej widać, czym się Pani Prezydent chwali. Niech w ramach riposty poprzednicy w tej sytuacji też się pochwalą swoimi osiągnięciami. Ale obawiam się, że nikt sie nie odważy, bo nikt nie pobije dokonań HGW!

 • asiekk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 08:28 ~asiekk

  Może trzeba byłoby zrobić taką mapę z podziałem na kadencje. Ciągle sie mówi, że Pani Prezydent kontynuowała inwestycje rozpoczęte przez poprzedników. Może sprawdźmy ile inwestycji Ci poprzednicy zakończyli po swoich poprzednikach i i jeszcze wcześniej i wtedy zobaczymy kiedy Warszawa tak naprawdę się najintensywniej rozwijała. Na razie cała ta dyskusja to "woda na młyn..." w związku z referendum.

 • Wataha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 22:50 ~Wataha

  Bałdzodobrze~Bałdzodobrze

  No wreszcie jest materiał na podstawie którego mieszkańcy Warszawy rozliczą Hanię.

  Mapa nieprzygotowanych inwestycji, spartaczonych, źle zaprojektowanych, niepotrzebnych tzw. portfel wyborczy.

  Mamy następny kamyk, który ciągnie Hanię na dno.

  NIc nie pomoże Haniu, tylko twoja aktywność medialna nadwyręży kasę miasta.
  Dalej śrubować cen już się nie da, społeczeństwo staje się nieposłuszne i nie wyraża entuzjazmu w związku z Twoimi pomysłami. Trzeba było ograniczyć liczbę urzędników, a nie ją zwiększać. Oszczędzanie należy zacząć od siebie. To nie jest skok cywilizacyjny, to jest skok na kasę podatnika, a realizowanie inwestycji miejskich to podstawowy obowiązek tych którzy dorwali się do władzy.

  No co się czepiasz, przecież wczoraj Bufetowa grzecznie zwolniła dyrektora Rutę, rzucając go wilkom na pożarcie. Ale te wilki, drapieżniki jedne, nienasycone są.

 • Spóźniony zapłon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 22:44 ~Spóźnion…

  k44~k44

  Hmm... ciekawe, że akurat teraz podczas liczenia głosów za referendum pokazuje jaka to z niej dobra ciocia. Trzęsie się to i owo, oj trzęsie!!!

  ps. Zawsze mi mówiono, że jak się kto tłumaczy, tzn. że ma coś na sumieniu!

  Biedactwo, przez siedem lat nie znalazła dla mieszkańców chwili czasu, taka była zapracowana. A teraz gorliwa, jak pensjonarka. Za późno, ciociu HGW i wujku Donaldzie.

 • Fucha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 22:39 ~Fucha


  warszawiak~warszawiak

  Nie jestem za ani przeciw odwołaniu
  HGW. Pomyślcie tylko jedno, jak odwołacie ją to i odwołacie jej ludzi, przyjdzie nowy prezydent to wezmie swoich przyjaciół poobsadza. Każdy z nich będzie musiał dostać odprawę i to niemałą. Potem będziecie stękać o tym że tyle poszło na odprawy. Zawsze możecie trafić na większe zło. Zastanówcie się co jest lepsze czy kolejne osoby które nie będą robić tego co powinny i pchają się tylko do władzy i koryta czy to co już mamy i wiemy czego oczekiwać.
  starsza~starsza

  gdyby nie fakt, że lizesz buty walcowej, to moze by sie ktos nabrał na twoje wpisy.
  jej i tak nic juz nie pomoże, a ty razem z nia wylecisz ze swojego pokoiku w ratuszu.
  ile dostajesz premii za te poddancze wpisy?

  Coraz to włącza się do akcji któryś z figurantów HGW i wychwala ją pod niebiosa, albo, dla odmiany, straszy nowym niekompetentnym zarządem miasta. Oświadczam, że mniej kompetentnego zespołu, jak Waltzowej, nie ma i nie będzie.

 • Sodoma i Gomora

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 22:35 ~Sodoma i Gomora


  k44~k44

  Skoro się tłumaczy tzn. że ma coś na sumieniu
  fakty~fakty


  a może musi tępym pokazać czarno na białym co się faktycznie w tym mieście dzieje

  Obejdzie się bez pokazywania, sami widzimy tę ruinę.

 • Ursyn car

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 22:30 ~Ursyn car

  ursynowianin~ursynowianin

  a co ze szpitalem na ursynowie???

  Już nam się znudziło o to pytać. Groch o ścianę, ale za to mamy piękne Muzeum Historii Żydów na Muranowie.

 • Bliźniaki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 22:28 ~Bliźniaki

  ol9~ol9

  Jak by nie patrzeć to Hanna Gronkiewicz - Waltz zrobiła ZNACZNIE więcej od jej poptrzednika Jarosława Kaczyńskiego.Porównajcie sobie jej a jego inwestycje ...

  O Jezu, nauczcie wy się wreszcie, że Jarosław nigdy nie był prezydentem Warszawy, tylko jego brat.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 17:11 ~Nick

  @ tatko

  Podałeś przepisy prawne, ale nie do końca aktualnie obowiązujące. Przywołane przez Ciebie zarządzenie zostało w ciągu kilku ostatnich lat zaktualizowane. Najnowsza zmiana w tym przedmiocie to: Zarządzenia nr 4049/2013 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 22 marca 2013 r., zmieniające zarządzenie w sprawie wprowadzenia Regulaminu wynagradzania pracowników Urzędu miasta stołecznego Warszawy.

  I teraz kasa się zgadza. Jezeli taki podinspektor jest w wyższych "widełkach" zaszeregowania dla tego stanowiska, to doliczając rozmaite bonusy, swobodnie osiaga zarobki, które podałem. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pewnie jest duże rozwarstwienie i sporo osób, pomimo wysługi lat, jest w niższych kategoriach zaszeregowania.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 10:52 ~Nick

  @ tatko

  Dlaczego zarzucasz mi pisanie głupot, a nie pofatygujesz się sprawdzić u źródła. Przecież podałem, ze są to kwoty wzięte z oświadczeń majątkowych zamieszczoncyh w Biuletynie Informacji Publicznej.

  Poniżej link:

  http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/oswiadczenia_majatkowe/wyszukiwarka_oswiadczen.htm

  Zaznacz sobie "osoba wydająca decyzje administracyjne".

  W ten sposób wyszukasz nie tylko kadrę kierownicza, ale też szeregowych urzędników, którzy sa objęci obowiązkiem skąłdanai oświadczeń (gdyż wydają decyzje w imieniu prezydenta): podinspektorzy, inspektorzy, specjaliści, itp.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »