Informacje

12.02.2011 19:22 "bezpieczny autokar"

Mandaty po kontroli autokarów

SERWISY:

Choć od kilku lat stan autokarów, które wiozą najmłodszych na wypoczynek systematycznie się poprawia, to jednak warto być stuprocentowo pewnym, że ten, który wiezie nasze dziecko też jest bezpieczny. Zaczęły się ferie i kontrole autobusów. Inspektorzy wystawili w sobotę cztery mandaty.

W sobotę rozpoczęły się ferie w województwach mazowieckim - potrwają do 27 lutego.

Inspekcja Transportu Drogowego wraz z policją już od piątku kontrolują autobusy które przewożą dzieci na zimowiska. Stały punkt takich kontroli, jak co roku jest na Torwarze. Oprócz tego funkcjonariusze wraz z policją prowadzą wyrywkowe kontrole na głównych trasach.

Niestety wciąż się zdarzają przypadki łamania przepisów. W piątek i sobotę rano w Warszawie skontrolowano 27 autokarów. Inspektorzy wystawili 4 mandaty.

- Braki w dokumentacji, w dwóch przypadkach były naruszenia czasu pracy. Jeden z kierowców nie został dopuszczony do jazdy, natomiast w autokarze był drugi kierowca i on mógł jechać – wyjaśnia Alvin Gajadhur rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Wszystkie sprawdzone dotąd autobusy mogły bezpiecznie wyjechać w trasę. Większość z nich zawiezie dzieci wprost na stoki narciarskie.

"Bezpieczny autobus"

Od początku ferii w całym kraju sprawdzono ok. 600 autokarów, a inspektorzy zatrzymali 30 dowodów rejestracyjnych i ukarali kierowców 55 mandatami. W przypadku 10 autokarów ich stan techniczny był na tyle zły, że nie mogły wyjechać w trasę. - Organizator transportu jest w takich przypadkach zobowiązany podstawić inny środek transportu - dodał rzecznik.

Więcej kontrolii

Gajadhur zapowiedział, że kontrole autokarów będą trwały do końca ferii. W Mazowieckiem stałe punkty kontroli autokarów działają w m.in. Warszawie, Płocku i Radomiu.

Podczas ubiegłorocznych ferii inspektorzy skontrolowali w całym kraju ponad 1,3 tys. autokarów przewożących dzieci. Zatrzymali dowody rejestracyjne ok. 100 pojazdów i ukarali mandatami 130 kierowców. Nie zatrzymano żadnego kierowcy pod wpływem alkoholu.

Mateusz Wróbel
par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • a

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2011 20:58 ~a

  nie pało, tylko pały.
  hahahah, byłam przy tym

 • Niestety służy mi za niego nazwisko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.02.2011 15:17 ~Niestety…

  jak się pojawiają te dziewczyny koło autobusu to słychać :
  -na nartach...!
  - na snowboardzie, pało !

 • kier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 23:53 ~kier

  I bardzo dobrze że kontrolują,po to są

 • PiTT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 21:33 ~PiTT

  zacznijcie lepiej kontrolować stan prywatnych autobusów podmiejskich a także stan techniczny taboru MZA i spółek. Wszystko co niesprawne natychmiast wycofywać z ruchu i karać maksymalnymi mandatami zarówno firmy, jak i kierowców, którzy wyruszając w trasy niesprawnym pojazdem CELOWO (bo nikt mi nie powie, że kierowca nie wie w co wsiada) narażają pasażerów na utratę zdrowia lub życia.

 • marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 20:22 ~marek

  a kto pracuje w itd sami fachowcy i ogrodnicy

 • olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 16:00 ~olek

  co można sprawdzic w autokarze inspektor ITD lub policjant drogówki. dokumenty wyposaznie i po łebkach stan techniczny a i oczywiście trzeźwośc. żeby miec pewnośc że autokar jest sprawny to powinien byc sprawdzony przez diagnoste który ma przede wszystkim urządzenia i szerokie doświadczenie. a koszt takiego badania wynosi 199zł. koszt badania można podzielic przez ilośc osób w autokarze ( około 50 miejsc) wychodzi po około 4 zł. takie badanie można wykonac przeddzień wyjazdu i otrzymac zaswiadczenie o badaniu. w dniu wyjazdu podjedzie Policja i sprawdzą dokumenty i trzeźwośc kierowcy i gotowe.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »