Informacje

27.01.2011 18:58 PRAGA PÓŁNOC

"Mamy zagmatwaną
sytuację moralną"

SERWISY:

Tak o bałaganie w radzie Pragi Północ mówi Sebastian Wierzbicki z SLD. - Sytuacja jest trudna, ale zgodna z prawem - odpowiada Dorota Zbińkowska z PO. I przekonuje, że urząd działa sprawnie.

Rada Warszawy wysłuchała w czwartek wyjaśnień ratusza w sprawie patu na Pradze Północ, który zapanował w dzielnicy po tym, jak przewodnicząca komisji przerwała dwie sesje i już ich nie wznowiła.

Prawnicy ratusza twierdzą, że prawo tego nie nakazuje i przyznają, że "przerwa" może trwać nawet cztery lata, czyli do końca kadencji.

Radni niepotrzebni?

Gośćmi programu "Miejski Reporter" byli radni Warszawy. - Urząd na Pradze działa sprawnie, nic nie zagraża zarządzaniu ani demokracji - uspokajała Dorota Zbińkowska z PO. - Żeby dzielnica mogła normalnie funkcjonować, dyskusja ani opinie radnych nie są niezbędne - dodała, ale przyznała też że nad sytuacją w dzielnicy "trzeba się zastanowić".

"PiS robił to samo"

Z kolei radny SLD Sebastian Wierzbicki przyznał, że to, co dzieje się na Pradze, nie jest w porządku, ale przypomniał też, że w poprzedniej kadencji sytuacja w dzielnicy była bardzo podobna: - Bałagan szkodzi Pradze, ale cztery lata temu to druga strona blokowała obrady, przez co dzielnica o mały włos nie straciła 2 milionów złotych dotacji na dożywianie dzieci - przypominał.

- Dziś opozycja robi wszystko, żeby przejąć władzę i mieć pole konfliktu z panią prezydent. PiS chce na tym zbijać poparcie - ocenił Wierzbicki, przyznając równocześnie: - Mamy zagmatwaną sytuację moralną.

Wstydliwa sprawa Łukasza M.

Radna PO i radny SLD zgodnie potępili natomiast Łukasza M., którego Zbińkowska nazwała "moralnie trudnym języczkiem u wagi".

Łukasz M. dostał się do rady dzielnicy jako kandydat PO, po czym przeszedł na stronę opozycji, popierając w czasie wyboru burmistrza Jacka Sasina z PiS. Tak zaczął się praski pat.

Tymczasem M. okazał się mieć poważne zarzuty prokuratorskie: przechowywania dziecięcej pornografii na komputerze i szantażu. Do tego drugiego się przyznał.

- Łukasz M. został relegowany z klubu, jest wniosek o wydalenie z partii. Zastanawiam się, jak taka osoba mogła znaleźć się w radzie? Ludzie nie znają swoich radnych, nie znają ich osobiście. Zabrakło społecznej weryfikacji - oceniła Zbińkowska.

M. zapowiedział, że nie będzie pobierał diety, ale z mandatu nie zrezygnował. - Powinien natychmiast zrezygnować. Dziwię się, że koledzy z PiS go bronią. Przyznał się przecież do jednego z zarzutów - podkreślił Wierzbicki.

- Dla mnie też jest to niewyobrażalne - przyznała Zbińkowska.

Radni PiS nie przyjęli zaproszenia TVN Warszawa do rozmowy.

roody/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 21:01 ~mm

  Zgadzam się z Cynikiem. Radna z ramienia PO przyznała przecież, że urząd działa sprawnie, po co więc rady dzielnic i związane z nimi milionowe wydatki na diety??

 • gajowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 20:50 ~gajowy

  jaja to są jaja z wyborców co tak kobieta wmawiam jak wybrali przewodniczącego to mieli większość
  Może powinna iść do szkoły i trochę matematyki liznąć jeśli nie wciska nam świadomie ciemnoty

  Skoro radni nie potrzebni to zlikwidować, wybory nie potrzebne niech rządzi ekipa mocniejszych
  hahaha

 • cyniczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 20:49 ~cyniczka

  cynik- a jaka oszczędność byłaby na sejmie!przecież to wszystkie ustawy powinny iść do kosza. Trzeba zacząć od nowa napisać jasne , proste przepisy i jest to możliwe gdyby robili to ludzie zainteresowani dobrem tego kraju ,mądrzy życiowo-a robią tylko coraz większy bałagan.

 • Cynik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 19:55 ~Cynik

  Skoro rady dzielnic w Warszawie nie są tak naprawdę do niczego potrzebne to należy je natychmiast zlikwidować! To będa milionowe oszczędności, które można przeznaczyć na inne cele.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »