Informacje

07.06.2016 14:51 Matki napisały list do Kaczyńskiego

"Mam nadzieję, że prezes zgodzi się pomóc tym dzieciom"

SERWISY:


Matki dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka poprosiły mnie, żebym przekazała Jarosławowi Kaczyńskiemu list z prośbą o pomoc w Centrum Zdrowia Dziecka - mówi w rozmowie z TVN24 prof. Alicja Chybicka, posłanka PO i szefowa wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei. - To jest dramat rodziców walczących o życie ich dzieci, oni czują się zagrożeni tą sytuacją - dodała.

Pod listem z prośbą o pomoc podpisało się 1,5 tys. matek dzieci, które leczą się lub leczyły w Centrum Zdrowia Dziecka.

- Mam nadzieję, że prezes, który ma bardzo dobre serce, zgodzi się pomóc tym dzieciom. Bo w tej chwili nie jest już ważne, kto zawinił. Trzeba szybko coś zrobić, bo oni czekają na pomoc - podkreśla prof. Alicja Chybicka.

To właśnie ją matki poprosiły, aby przekazała list bezpośrednio Jarosławowi Kaczyńskiemu.

- Jestem bardzo zmartwiona sytuacją w centrum, a matki są bardziej niż zdenerwowane. To jest dramat rodziców, którzy walczą o życie swoich pociech. Matki często płaczą, bo boją się o przyszłość... Stąd ta ich gorąca prośba - tłumaczy prof. Chybicka.

"Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mieli nie pomóc"

Dodaje, że klinika Przylądek Nadziei, którą kieruje, jest w stanie przyjąć dzieci, które będą musiały zostać przeniesione z Centrum Zdrowia Dziecka.

- Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy odmówić, choćbyśmy mieli położyć je na korytarzach - mówi. Pierwsze dzieci, które miały leczyć się w warszawskim centrum, już trafiły do kliniki. - Nie udało się już dostać do CZD, bo właśnie rozpoczął się strajk. I trafiliśmy tutaj - tłumaczy pani Katarzyna, mama Szymona, który choruje na glejaka rdzenia kręgowego.

- Mamy oddział z dziesięcioma łóżkami, na których możemy położyć dzieci z Warszawy. Jednak będziemy mieli problem z personelem medycznym i pielęgniarkami - przyznaje prof. Bernarda Kazanowska z Przylądka Nadziei.

Strajk pielęgniarek, cztery oddziały zamknięte

Strajk w Centrum Zdrowia Dziecka trwa od piętnastu dni. Pielęgniarki domagają się podwyżek.W poniedziałek zdecydowano się zamknąć cztery oddziały: immunologii, endokrynologii, diabetologii oraz urologii dziecięcej. Rozpoczęła się akcja przenoszenia pacjentów.

- Jest to bardzo trudna decyzja, ale w tej sytuacji jedyna, jaką możemy podjąć. Robimy to z ciężkim sercem, ale pamiętamy, że na końcu tego naszego sporu są pacjenci i musimy przede wszystkim troszczyć się o nich - wyjaśniała dyrektor Małgorzata Syczewska. Również w poniedziałek wieczorem dyrekcja poinformowała, że został wypracowany nowy projekt porozumienia.

Do rozmów z przedstawicielami pielęgniarek mają wrócić we wtorek o godz. 14. Zdaniem przedstawiciela ministerstwa zdrowia, który na początku tygodnia pojawił się w centrum, pielęgniarki przedstawiają coraz to wyższe żądania finansowe, co oznacza według niego, że "nie ma chęci porozumienia". Minister Konstanty Radziwiłł powiedział natomiast, że "działanie pielęgniarek zagrażają bytowi centrum".

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

mir/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ddddd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2016 22:04 ~ddddd

  zdrowia życzę ~zdrowia życzę

  Równie dobrze można prosić,,prezesów "PO i Nowoczesnej i nie wymagajcie troski u niego,skoro kobiety tej troski nie wykazują.Tyle czasu walczą i dopiero strajkują,dobry czas!A może ktoś je zakodował ?


  walczą od 2014r.

  poczytaj sobie trochę na ten temat i na temat sporu z pracodawcą w prawie polskim.

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2016 21:30 ~Warszawiak

  POLityczne krętactwo POprzedniej władzy, która doprowadziła do tego, że CZD ma ponad 300 mln zł długu! A pielęgniarki niech przestaną terroryzować rodziców.

 • Alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2016 20:40 ~Alex

  Czy dobrze pamiętam, że partia tej Pani rządziła przez ostatnie 8 lat i problemu pielęgniarek nie rozwiązała?

 • złośnick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2016 19:18 ~złośnick

  Ale jak to: zwykły poseł, jak się przedstawia tow. jarkacz (gdy chodzi o odpowiedzialność) ma pomóc? Przecież on nie rządzi (co często podkreśla)? Czyżby jednakowoż... mijał się z prawdą?

 • zdrowia życzę

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2016 18:57 ~zdrowia życzę

  Równie dobrze można prosić,,prezesów "PO i Nowoczesnej i nie wymagajcie troski u niego,skoro kobiety tej troski nie wykazują.Tyle czasu walczą i dopiero strajkują,dobry czas!A może ktoś je zakodował ?

 • Wit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2016 18:05 ~Wit

  Już raz pomógł, to i tym razem pomoże, bo to dobry człowiek.

 • wwww

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2016 18:01 ~wwww

  prezes ma doswiadczenie w rozmowach z pielęgniarkami, potrafi zaprosić delegację zamknąć i zagluszyć sygnał GSM aby nie komunikowały się z tymi przed gmachem

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2016 17:40 ~Jan

  zenada~zenada

  prezes ma długi to jak ma pomoc dzieciom czy pielęgniarkom? moze narodowa zbiorka na pielęgniarki a nie na dzieci? płace składki jestem u lekarza raz na rok bo mnie odrzuca od tej biurokracji, kiedys mozna było przyjsc po południu zapisac sie do lekarza teraz tylko rano LOL do doopy z taka słuzba

  Prezes Rzepliński ?

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2016 16:43 ~Rafał

  Kaczyński nie ma potomstwa a więc nie liczył bym na jego pomoc

 • real

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2016 16:18 real

  czy w liście jest coś o kocie?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »