Informacje

05.03.2018 09:55 modlin

Lotnisko wprowadziło nowe opłaty za parkowanie. "Poruszyło nas to"

SERWISY:

Zmiany w systemie parkowania przy lotnisku w Modlinie oburzyły przedsiębiorców dowożących pasażerów. Skarżą się, że muszą płacić za kolejne dojazdy. Władze lotniska odpowiadają, że port to rodzaj biznesu.

Na nowy system płacenia zwróciła naszą uwagę pani Wiesława, która wysłała informację na Kontakt 24. Jak podkreśla, dowozi pasażerów na lotnisko w Modlinie.

"Poruszyło nas to"

"Do tej pory mieliśmy 10 minut darmowe i mogliśmy wjeżdżać tyle razy, ile było potrzebne. Chcę powiedzieć, że najdłużej przebywamy na lotnisku do 5 minut. Tydzień temu otrzymaliśmy nowy cennik wjazdowy dla okolicznych parkingów. Poruszyło nas to strasznie" - przekonuje.

Przypomina, że dwa wjazdy w ciągu doby są darmowe, a każdy kolejny to 8 złotych plus opłata 17 złotych, czyli łącznie 25 złotych. Pani Wiesława przekonuje, że firmy dowożące pasażerów wjeżdżają w ciągu doby około 30 razy. "Czy lotnisko chce zniszczyć działalność gospodarczą na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego? Jesteśmy zmuszeni w związku z tym podnieść ceny naszym klientom i przez to tracimy klientów. Jesteśmy w kropce, co z nami będzie" - alarmuje.

Trzy parkingi

O sprawę spytaliśmy władze portu. Szefowa biura handlowo-marketingowego podkreśla, że opłaty zostały wprowadzone, bo to rodzaj biznesu, który musi na siebie zarabiać. - Wszystkie lotniska zarabiają na parkowaniu, to jest element infrastruktury – podkreśla Jolanta Grus.

I dodaje, że pozostawiono możliwość podjechania na parking dwa razy na 10 minut w ciągu doby, by pasażerowie mogli przyjechać i odjechać. Strefy do zatrzymywania aut są trzy. Pierwszy parking, o którym pisała pani Wiesława, znajduje się około 50 metrów od terminala, kolejny 150 metrów, jest też trzeci - długoterminowy. Na każdym są zróżnicowane stawki.

- Zmiany zaczęły obowiązywać od 1 marca. Informowaliśmy o nich od 21 lutego za pośrednictwem naszej strony internetowej. Wprowadzone zostały również ze względów bezpieczeństwa. Teraz rejestrowane są pojazdy, które wjeżdżają na parkingi – zaznacza Gus.

ZOBACZ TEŻ INNE MATERIAŁY O LOTNISKU W MODLINIE:

ran/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kleksik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2019 22:48 ~kleksik

  Zostawiam samochód w premiere parking, bliziutko lotniska, jakieś 3 km. Dowóz i odbiór za darmo i szybko.

 • Kylo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2018 08:17 ~Kylo

  Lotnisko odleciało, ale odlecieli tez właściciele parkingów wokół Modlina. Ja miałem taką sytuację. Przyjechałem na parking 1.03 marca rano i poinformowano mnie na miejscu, że mam zapłacić 50zł za wjazd i odbiór z lotniska! Nawet nikt z obsługi nie pofatygował się i nie zadzwonił wcześniej do mnie, że zaszła taka zmiana. Druga rzecz- - pazerność właścicieli parkingów. Wylądowałem 06.03 na Modlinie i kierowca busa wpakował 9 osób do środka. Od każdego pobrał wcześniej 25*9zł= 225zł, a sam zapłacił w kasie 25zł. Ja myślę, że to lotnisko oraz właściciele parkingów mają zmowę i łupią nas pasażerów!

 • Ryszard Wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2018 16:04 ~Ryszard Wawa

  a zarzad Modlina moze uprzejmnie dostawy wiecej parkomatow? - bo jest za malo i te osoby ktore siedza w tej butce niech dostana jakis training jak sie obsluguje klientow bo sa zero pomocy od nich.

  jak nie musze to nie wybieram Modlin - za male i za ciasne wszedzie!

 • r2WeX6

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2018 17:10 ~r2WeX6

  Witam z lotniskiem nie można się dogadać bo oni nie chcą rozmawiać ani negocjować mylicie się wszyscy że okoliczne parkingi dorabiają się przez lotnisko my się nie dorabiamy tylko po prostu zarabiamy jak każdy obywatel i dajemy miejsca pracy nie działamy na czarno odprowadzamy podatki i płacimy ZUS i nie kwestionujemy tego żeby wcale nie płacić tylko nie tyle czy 10 zł jak w Krakowie by nie starczyło

 • OBYWATEL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2018 21:40 ~OBYWATEL

  CZY TO MONOPOL ? CIEKAWE CO NA TO UOKIK.

 • modlim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2018 13:11 ~modlim

  Porównanie cen za wjazd na parking przy lotniskach w PL:
  okęcie

  5 wjazdów bezpłatnych

  później 5 zl/wjazd na 7 minut  kraków

  40 minut w ciągu doby- bezpłatne

  później opłata 10 zł za wjazd  gdańsk

  4 wjazdy w ciagu doby - bezpłatne

  później skrócony czas do 5 minut, bez dopłat  poznań

  4 wjazdy w ciągu doby bezpłatne

  później czas skrócony do 7 minut  modlin

  2 wjazdy bezpłatne w ciągu doby

  później 25 zł za wjazd

  Lotnisko ma jeden cel - zniszczyć lokalnych właścicieli parkingów

 • bulwers

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2018 13:06 ~bulwers

  abc~abc

  "Pani Wiesława" zamiast robić sceny powinna negocjować z lotniskiem jak biznes z biznesem. Ryczałt, a może abonament, cokolwiek, a nie robić "aferę"


  gdyby to lotnisko było prywatne mogliby sobie robić co chcą... władze lotniska zachowują się jak po cwaniacku i w przemyślany sposób niszczą konkurencyjność lokalnych parkingów...
  stawka 25 zł za wjazd w połaczeniu z zakazem zatrzymywania w promieniu ok 1 km od terminala to zwykłe złodziejstwo niespotykane na żadnym lotnisku w Polsce

 • maniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2018 11:22 ~maniak

  nikt~nikt

  Pani Wiesławo. Polska to jungle, przeżyje tylko najmocniejszy i najokrutniejszy. Radzę nie myśleć w kategoriach świata cywilizowanego. Welcome to the jungle. Yeah.

  no pewnie,bo jest płacz i zgrzytanie zębów bo oszukiwanie kogoś się nie udało.Może wódz słońce coś was dofinansuje, może program "transportlostinskowymodlina+".W jungle najsłabsi umierają i tyle.A,tak,teraz jesteśmy coraz dalej od cywilizowanego świata,tu masz rację.

 • Krabik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2018 09:34 ~Krabik

  zocha~zocha

  ... to w moim przypadku przeważyło szalę. Już od dawna chciałem zrezygnować z lotów z tego lotniska z powodu uciążliwego dojazdu, wysokich kosztów parkowania, kultury na pokładach samolotów..itp.


  a co ma kultura na pokładach samolotu do lotniska?

 • Impresive

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2018 08:29 ~Impresive

  nikt~nikt

  Pani Wiesławo. Polska to jungle, przeżyje tylko najmocniejszy i najokrutniejszy. Radzę nie myśleć w kategoriach świata cywilizowanego. Welcome to the jungle. Yeah.

  Polska to jungle? Ale masz impresive język!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »