Informacje

03.01.2012 15:30 inwestycje w stolicy

Łopuszańska do poprawy.
Kleszczowa do remontu

SERWISY:

Drogowcy zapowiadają powrót na otwarty przed kilkoma dniami węzeł Łopuszańska. - Nie wszystkie prace zostały zakończone - wyjaśnia Agata Choińska. Rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych zapowiada, że w najbliższych dniach pojawią się nowe drogowskazy, poprawiona będzie też sygnalizacja świetlna. Jeszcze w tym roku ma się także rozpocząć remont ul. Kleszczowej.  

Brakujące elementy barierek, niedokończone chodniki, ubytki asfaltu - to lista niedoróbek po otwarciu węzła Łopuszańska. Kierowcy dorzucają od siebie jeszcze jedną - fatalne oznakowanie, które sprawia, że wielu i tak jedzie przez zakorkowane rondo.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przyznaje, że faktycznie nie wszystkie prace zostały zakończone. - W ciągu dwóch tygodni uzupełnimy drogowskazy i przygotujemy sygnalizację według docelowego projektu organizacji ruchu - informuje Agata Choińska, rzeczniczka ZMID.

Pierwsze poprawki w sygnalizacji już zostały wprowadzone. W poniedziałek wydłużono zielone światło na skrzyżowaniu Kleszczowej i Łopuszańskiej.

Dokończą, jak skończy GDDKiA

To nie wszystkie prace, które ZMID ma do wykonania. - Zostały nam jeszcze prace drogowe. Chodzi o skręt w prawo z ul. Łopuszańskiej w Al. Jerozolimskie w stronę granicy z budową należącą już do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W tym miejscu zostało nam dokończenie budowy jezdni oraz zatoki autobusowej - wyjaśnia Małgorzata Gajewska ze ZMID.

Niestety prace w tym miejscu nie zostaną zakończone do czasu, aż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie upora się z przebudową magistrali w okolicach węzła Salomea. Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo. - Nie znamy terminu rozpoczęcia przebudowy magistrali, gdyż nie mamy projektu czasowej organizacji ruchu - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA.

Węzeł Salomea

Zakończenie budowy odcinka miejskiego trasy Salomea-Wolica wraz ze wspomnianym węzłem Salomea, który budowany jest w rejonie skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Dzieci Warszawy, drogowcy planują na sierpień 2012. Wraz z zakończeniem inwestycji łącznik węzła Łopuszańska z Al. Jerozolimskimi, który teraz ma tylko dwa pasy ruchu, będzie miał ich o trzy więcej. - Docelowo jeden pas będzie prowadził na rondo, dwa na estakadę i trzy do niecki w Alejach- wyjaśnia Tarnowska. Taką organizację ruchu drogowcy najwcześniej wprowadzą w połowie roku. - Przejezdność inwestycji chcielibyśmy zapewnić w maju tego roku - dodaje. 

Kleszczowa do remontu

Jakby tego było mało, ZMID chce jeszcze w tym roku wyremontować zniszczoną ulicę Kleszczową. – Planujemy remont ulicy na całej długości do ul. Ryżowej - informuje Gajewska.

Dla tych, którzy liczyli, że zostanie poszerzona mamy złą informację. - Ulica nadal będzie miała po jednym pasie w każdym kierunku. W ramach remontu zostanie wymieniona nawierzchnia, wybudowane zostaną zatoki autobusowe. Powstanie również rondo na skrzyżowaniu ulic Kleszczowej i Krańcowej - zapowiada rzeczniczka ZMID.

– Na razie jesteśmy w fazie przygotowywania projektu, który chcielibyśmy skończyć w czerwcu tego roku. Potem ogłosimy przetarg. Chcielibyśmy aby remont rozpoczął się jeszcze w tym roku. Jeśli chodzi o kwestię finansową, to również jest ona na etapie przygotowania. Nie mamy na razie budżetu na tę inwestycję, będziemy o niego występować do miasta - dodaje Gajewska.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • na mieście

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2013 11:25 ~na mieście

  rondo przy Krańcowej to tylko hamowanie ruchu - bez sensu
  Krańcowa i tak ma być jednokierunkowa, juz teraz nie da sie tam jezdzic w dwie strony; ograniczenie ruchu ta ruchu to tylko kwestia czasu... tak mówią na mieście

 • asia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2012 17:14 ~asia

  Mnie wkurza rozkład pasów ruchu na Kleszczowej w strone Ursusa - na skrzyżowaniu z Chrobrego, Ryżową i Solipską. Jadąc od Alej Jerozolimskich na tym skrzyżowaniu mamy 2 pasy: lewy do jazdy w lewo i prosto (który jest ZAWSZE zakorkowany) i prawy do skrętu tylko w prawo w Chrobrego (który jest ZAWSZE pusty). Czy nie można lewego pasa zrobić tylko do skrętu w lewo a prawy do jazdy na wprost i skrętu w prawo? Myślę, że takie rozwiązanie z całą pewnością by nie zaszkodziło! :) Może jakiś szanowny reporter zajmie się sprawą?

 • -noszzzz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2012 21:27 ~-noszzzz

  a ja sie pytam co z Dzwigowa? czemu nikt sie nia nie interesuje? przeciez to jest faktyczne zrodlo problemow!!

 • lokals

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.01.2012 22:08 ~lokals

  Jeśli rondo z Krańcową ma spełniać swoją funkcję - poprawiać, a nie pogarszać dojazd mieszkańcom Włoch i Ursusa do centrum miasta - to Krańcowa musi być jednokierunkowa w kierunku centrum (chociażby na odcinku do ulicy Pana Tadeusza)!!! Chyba, że wszyscy jadący Kleszczową mają pokornie czekać na Panów rozjeżdzających Krańcową !!!
  Włochy i Ursus - pokłońmy się Panom z Bemowa... i to nisko

 • solipse

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.01.2012 22:01 ~solipse

  rondo Krańcowej z Kleszczową to totalna pomyłka !!! Jeżeli jesteś mieszkańcem Włoch lub Ursusa będziesz miał większy ruch z Bemowa w kierunku Mokotowa. Będzie zakorkowana Krańcowa do ronda z Kleszczową i sznur samochodów na Kleszczowej z osiedla Solipse i Ursusa.
  De facto rondo będzie absolutnie nie przydatne nikomu z wyłączeniem ZTM.

 • Faf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2012 00:15 ~Faf

  a dojazd go GalMoku zawsze mozesz wykonać ryżowa -> szyszkowa-> al. krakowska-> 17 stycznia -> i na skrzyżowaniu ze żwirkami i wigurkami na wprost i masz Swoją GALERIE... no ale to nowa trasa i się nauczyć trzeba wiem, wiem ..... pzdr

 • Faf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2012 00:11 ~Faf

  Znowu miedzy wierszamia zapowiadają beczkowozy w liczbie 2 sztuka w dzielnicy Ursus :):):)....OK niech robią nie mam nic przeciwko a nawet jestem za, ale prespektywa braku wody mnie trochę smuci :)
  pozdrawiam

 • pach

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2012 22:15 ~pach

  "Drogowcy zapowiadają powrót na otwarty przed kilkoma dniami węzeł Łopuszańska" brzmi jak groźba.

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2012 19:44 ~aaa

  do Wojtas
  Nie czepiaj się pawelca bo ma chłop rację. Jeśli tak Wam wszystkim spieszno do zachodu to właśnie na zachodzie na głównych drogach dojazdowych do City w godzinach szczytu rano wszystkie pasy jadą w kierunku City a po południu w kierunku za miasto. Wystarczy zainstalować odpowiednią sygnalizację świetlną nad każdym pasem ulicy na obydwu jej końcach i sprawa załatwiona. Generalnie pomysł jest dobry tylko w przypadku słoików nierealny, ponieważ słoiki jeżdżą po swoich polach Zetorem w każdym kierunku jak im się podoba a na takiej ulicy to trzeba umieć czytać znaki i sygnalizatory drogowe. I TU JEST PROBLEM.
  Pawelec pozdro i "złotą dętkę" Ci za racjonalizatorskie pomysły. Pawelec na prezydenta!!!

 • Stołeczny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2012 19:11 ~Stołeczny

  @Eryk: kiedy przesiądziesz się na WKD lub SKM. Później wsiadasz w centrum w metro i po chwili jesteś na Wilanowskiej. Stąd ponad kilometrowy truchcik i jestem na miejscu. Taniej, zdrowiej, bezpieczniej. A i samopoczucie o niebo lepsze. Przypływ endorfin itd...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »