Informacje

28.11.2016 16:34 ZMID wystąpił o pozwolenie

Łodygowa do przebudowy:
ma być wygodniej i bezpieczniej

SERWISY:

Drogowcy wystąpili o pozwolenie na gruntowną przebudowę Łodygowej wraz ze skrzyżowaniem z Radzymińską. Przetarg na wykonawcę ma być ogłoszony na początku przyszłego roku.

Choć Łodygowa to w gruncie rzeczy wąska droga między domami, pełni rolę "tranzytowej" ulicy dla dojeżdżających do Radzymińskiej z Ząbek oraz osiedli na Targówku, a  także alternatywny przejazd wzdłuż prawego brzegu Wisły.

Zatłoczona w czasie komunikacyjnych szczytów, z jednym pasem w każdym kierunku, rozjeżdżonymi poboczami i z poprzerywanymi chodnikami stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

Ma się to zmienić, bo przygotowywana przez miasto inwestycja nabiera rozpędu.

Pieniądze są zabezpieczone

– Będzie wygodniej i bezpieczniej. 23 listopada złożyliśmy wniosek o pozwolenie na przebudowę ulicy. Mamy zapewnione środki finansowe – mówi Agata Choińska-Ostrowska, rzecznik prasowy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Ratusz planuje rozpisanie  przetargu i wyłonienie wykonawcy robót już w pierwszej połowie przyszłego roku. – Tak, aby same prace w terenie można było zacząć w połowie 2017 roku – dodaje Choińska-Ostrowska.

Co się zmieni? Przede wszystkim ulica stanie się dwujezdniowa, z dwoma pasami w każdym kierunku i pasami do skrętów. Na 1,6-kilometrowym odcinku powstaną obustronne chodniki i drogi rowerowe. Natomiast obok powstanie 900-metrowa droga serwisowa, zbierająca ruch z osiedli mieszkaniowych.

Jak podkreśla rzecznik ZMID, poprawie ulegnie skrzyżowanie Łodygowej z Radzymińską i ul. Młodzieńczą. - Chcemy ułatwić włączanie się do ruchu kierowców i podnieść bezpieczeństwo pieszych - podsumowuje Choińska-Ostrowska.

Zobacz przebudowę skrzyżowania Marsa i Żołnierskiej:

skw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • JANOSIK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2017 15:41 ~JANOSIK

  AGATA CHOINSKA OSTROWSKA ZASTANOW SIE CO MOWISZ DROGA OWSZEM LECZ W INNEJ FORMIE NIZELI PROPONUJESZ

 • AGD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2016 12:37 ~AGD

  "poprawie ulegnie skrzyżowanie Łodygowej z Radzymińską i ul. Młodzieńczą. - Chcemy ułatwić włączanie się do ruchu kierowców i podnieść bezpieczeństwo pieszych"

  Czyli po ludzku. Wprowadzenie osobnych swiateł na lewoskręt trwajcych 5 sekund i likwidajca zielonych strzałek na skret w prawo.

 • Lord

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2016 23:13 ~Lord

  Ale rewelacyjna informacja, taka nowa inwestycja, i jaka chwała władzom Warszawy się należy.
  Nie wiem czy wiecie ale przebudowa Łodygowej już trzy razy spadała z planów inwestycyjnych mimo że była tam wpisana.
  Pierwszy raz był wtedy kiedy trzeba było dokończyć most Marii Curie Skłodowskiej.
  Następne razy poszły już jak spłatka, nik nie robił awantury to i nie trzeba było na to zwracać uwagi, brali jak swoje :)
  Pozdrawiam mieszkańców, wiedzą co znaczy Łodygowa.

 • JMSAA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2016 10:30 ~JMSAA

  Wygodniej i bezpieczniej to będzie dopiero, gdy pojawi się tam znak zakazu wjazdu pojazdów powyżej 3,5t (poza autobusami ZTM - bez żadnych wyjątków).

 • Fred

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2016 10:19 ~Fred

  Dobra inicjatywa która na pewno upłynni ruch samochodowy w tym rejonie.

 • Marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2016 08:32 ~Marta

  Kracho~Kracho

  2x2? Bez sensu. Nie da nic żadne poszerzanie, jeżeli w dalszym biegu ulicy będzie wąsko. Bo w Ząbkach na ul. Łodygowej i Warszawskiej na żadne poszerzanie miejsca już nie ma.
  Nawet po warszawskiej części Łodygowej nie wszędzie jest miejsce na poszerzanie, przede wszystkim początek ulicy, przy skrzyżowaniu z Pszczyńską oraz Przewoźników. Zatem poszerzanie do 2x2 oznacza wywłaszczenia oraz wycinkę drzew. Jeszcze się nie nauczyliście, że to nie szerokość jezdni stanowi o krokach lub jej braków, tylko przepustowość węzłów?

  A co tam jest potrzebne? Przede wszystkim wymiana nawierzchni, a także kanalizacja deszczowa, gdyż piesi po obfitych opadach mają dosłownie i w przenośni przechlapane. Kolejna sprawa to chodniki - bardzo nierówne. W dalszej kolejności przydałyby się lewoskręty takie jak w Wyspową oraz stację BP, które bardzo udrożnią ulicę. A niech będzie i ścieżka rowerowa. Dużo miejsca nie zajmuje.


  Dokładnie, masz rację. Jeżdżę tamtędy codziennie i też tak uważam, że jeden pas w każdą stronę w zupełności wystarczy. Tylko należy położyć kanalizację, wyrównać nawierzchnie i zrobić wysepki dla autobusów na przystankach. Tylko tyle albo aż tyle.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2016 00:47 ~mieszkaniec

  O remoncie słysze od 2009 roku bodajże :) pewnie znowu coś stanie na przeszkodzie. A dwa pasy na pewno pomogą. Do skrętu w prawo jest dużo samochodów które teraz stoją w korku. Korek zmniejszy się o połowę. Na pewno nikt z bielan nie będzie specjalnie jechał żeby postac na łodygowej... Jeżdżą tędy te same samochody.

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2016 21:30 ~wawa

  Co da poszerzenie Łodygowej? Podejrzewam, że nic. Co może zbudują drogi techniczne po bokach dla istniejących osiedli? Jeżeli nie to co kawałek będą skrzyżowania. Ruch przez to będzie płynniejszy? A może odetną osiedla od Łodygowej, albo każą robić ludziom długie zawrotki?
  W Ząbkach drogi nie poszerzą, dlatego korki zostaną jak teraz. Najwyżej przeniosą się z miejsca na miejsce. Gorzej, że poszerzenie Łodygowej na pewno przyczyni się do wzrostu ruchu, bo zawsze się tak dzieje. I co? Na pewno będziemy mieli równy asfalt, w przeciwieństwie do absurdalnej sytuacji dzisiaj. Korki znikną? A skądże! Prawie na pewno będzie gorzej niż teraz.

 • Majki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2016 18:55 ~Majki

  Przydałby się jeszcze wiadukt nad torami. 2 pasy niby bez sensu ale z drugiej strony jak widzę jak ostatnio kierowcy jeżdżą to te 2 pasy upłynnią ruch, bo niektórym tempo 30 w całym kraju trzeba ustanowić i będą szczęśliwi.. Chodniki i śnieżki rowerowe jak najbardziej jestem za często rowerem jeździłem i chodniki ciasne ulica także..

 • pedalarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2016 18:00 ~pedalarz

  Szkoda, liczyłem na ścieżkę rowerową, tempo 30 i spowalniacze. Zawiedziony :((

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »