Informacje

04.04.2012 22:09 PUCHAR POLSKI: PÓŁFINAŁY

Ljuboja zatopił Arkę

Broniąca Pucharu Polski Legia blisko gry w tegorocznym finale. W pierwszym półfinale podopieczni Macieja Skorży wygrali w Gdyni z 1-ligową Arką 2:1. Zwycięstwo liderowi T-Mobile Ekstraklasy zapewnił wprowadzony po przerwie Danijel Ljuboja.

Mecz w Gdyni zaczął się sensacyjnie. W 12. minucie Arka egzekwowała rzut wolny. Legioniści za krótko wybili piłkę, a ta spadła pod nogi Sławomira Mazurkiewicza. Ten nie dał szans Duszanowi Kuciakowi trafiając w "długi róg" bramki gości.

Legia wyrównała w 34. minucie. Strzelec bramki dla Arki faulował w polu karnym Ismaela Blanco. Sprowadzony zimą Argentyńczyk sam podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i nie dał szans Szladze.

Strata była podwójna, bo Mazurkiewicz zobaczył drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. W 62. minucie Maciej Skorża zdjął z boiska Miroslava Radovicia i wpuścił jego rodaka, Danijela Ljuboję.

Kto do Kielc?

To właśnie serbski napastnik dał cenną wygraną Legii - w 75. minucie najwyżej wyskoczył w polu karnym do dośrodkowania z rzutu wolnego Tomasza Kiełbowicza i głową trafił do bramki.

Rewanż zostanie rozegrany w przyszłą środę na Łazienkowskiej. Finał PP odbędzie się 24 kwietnia w Kielcach. W drugiej parze 1/2 finału bliżej awansu jest Ruch Chorzów, który we wtorek pokonał Wisłę 3:1.

Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:2 (1:1)
Bramki: Sławomir Mazurkiewicz (12) - Ismael Blanco (34-karny), Danijel Ljuboja (75).