Informacje

31.07.2015 08:04 "kibice gospodarzy będą mieli zakaz przyjazdu na mecz rewanżowy"

Listkiewicz: takiej fizycznej przemocy dawno nie widzieliśmy

SERWISY:

- Prawdopodobnie po zweryfikowaniu meczu będzie walkower dla Legii - stwierdził były sędzia międzynarodowy Michał Listkiewicz. Mecz trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europy Legia - FK Kukesi zakończył się przy wyniku 2:1. Kamień rzucony przez kibica z trybun trafił w głowę piłkarza wicemistrzów Polski Ondreja Dudę. Spotkanie nie zostało wznowione.

- Takiej fizycznej przemocy dawno nie widzieliśmy. Kiedyś był w Polsce słynny nóż w głowie w Krakowie, ale to było dawno temu. Delegat UEFA już w przerwie upominał, bo było niebezpiecznie na trybunach. Wydawało się, że sytuacja jest opanowana, bo sporo policji się tam pojawiło. Wtedy rzucono kamień. To było drugie wykroczenie. Po drugim incydencie jest podstawa do przerwania meczu i też się tak stało - podkreślił były prezes PZPN.

Było 2:1

Do sytuacji doszło w 52. minucie, tuż po tym jak Jakub Rzeźniczak strzelił gola na 2:1. Duda padł nagle na murawę i został zniesiony z niej na noszach. W tym samym czasie Michał Kucharczyk podniósł z boiska kamień, którym słowacki zawodnik został trafiony i przekazał go sędziemu.

- To specyficzni kibice. Tamtejsza policja nie jest profesjonalnie przygotowana i nie mają rozeznania co się dzieje. Nie znali tych kibiców. Klub z Kukesi tylko wynajął stadion. Sam stadion w Tiranie nie jest zbyt bezpieczny, przypomina nasze z lat 90. - powiedział Listkiewicz.

Dodał też: - Jestem pewien, że kibice gospodarzy będą mieli zakaz przyjazdu na mecz rewanżowy.

Arbiter po rozmowach z delegatem UEFA postanowił przerwać spotkanie. Drużyny zeszły do szatni. Na razie nie wiadomo, czy Legii zostanie przyznany walkower.

W pierwszej połowie bramkę dla Legii zdobył Węgier Nemanja Nikolić (29). Do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Felipe Moreira Santos (49), a potem na 2:1 dla wicemistrzów Polski strzelił Rzeźniczak.

kris, dasz

• Marek

zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2015 14:38 ~Marek

To środowisko jest strasznym bałaganem. Największe pieniądze, największe łapówki, oszustwa i bandytyzm, a po stronie piłkarzy również gówniarskie aktorstwo. W innych dyscyplinach i sportowcy jacyś bardziej ogarnięci i kibice normalni. Wiem, że nie powinno się generalizować, ale tak to wygląda. Od 20 lat jeżdżę na snowboardzie, sędziuję zawody, ale nie oglądam filmów non stop mimo ogromnej ich różnorodności. Mój teść i pewnie dużą część naszego genialnego społeczeństwa siedzi w swoim wytartym fotelu i gapi się na każdy mecz,- liga taka, liga sraka - może ta piłka jest tak chodliwym towarem dzięki temu, że zasady są zrozumiałe dla każdego debila. Dobrze, że mamy świetną siatkówkę i wspaniałych kibiców.

• mlody

zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2015 11:53 ~mlody

Cztery artykuły na ten temat to chyba przesada .

• Normal

zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2015 11:21 ~Normal

Linoleum zamiast harassment to w piłe powinni zagrać,wrestling byśmy zobaczyli cwaniaczków

Gulasz~Gulasz

Trochę mylisz pojęcia. U nas nik piłkarzy nie atakuje. Myślę, że jakby kibice między sobą temat załatwiali to też by nic nie było. A tak ... lepiej niech nie przyjeżdżają - szkoda ich ;-)