Informacje

11.04.2012 06:40 2-3 minuty różnicy

Linie E na nowym moście:
od 101 szybsze o 2 minuty

SERWISY:

Autobusy ekspresowe na nowym moście miały "robić różnicę". We wtorek, po świętach, po raz pierwszy wjechały na przeprawę, ale w godzinach szczytu jeżdżą raptem 2-3 minuty szybciej od zwykłego 101.

Chwila po godzinie 8 rano, Nowodwory. Przychodzimy na przystanek, zerkamy na rozkład i zastanawiamy się, w który autobus lepiej wsiąść.

E-8 odjeżdża o 8.05 i w 16 minut jesteśmy przy stacji metra Młociny. Z kolei o 8.08 wsiąść możemy do linii zwykłej, 101, i na Bielanach jesteśmy w 19 minut.

"Zgodnie z rozkładem: 30 km/h"

To tylko trzy minuty różnicy, a czasem jest ona jeszcze mniejsza. I to nie tylko w porannym szczycie.

Podobny wynik uzyskujemy porównując popołudniowy rozkład linii E-6 i 101, które kursują z Bielan na Białołekę.

Na problem zwrócili uwagę internauci na forum tvnwarszawa.pl. Zdaniem jednego z pasażerów, kierowcy muszą nawet zwalniać, bo mają w rozkładzie za długi czas przejazdu:

- Nie wiem czym wy dzisiaj jechaliście. Jednak ja jechałem z przystanu Nowodwory. Pierwszy raz chciałem wypróbować nowe połączenie E-8 - opisał internauta Tarcho. - Wyjazd z przystanku 8.11, 3 minuty wcześniej odjechał 101. E-8 zatrzymał się na Stefanika i Mehoffera. Jechał ok. 30 km/h. Po wjezdzie na most jakimś cudem dogonił wcześniejszy 101. Na moście panowie kierowcy zaczęli się ze sobą bawić. Wyprzedzali się na wzajem, machali do siebie i sie uśmiechali. Przy zjeździe z mostu E-8 przepuścił 101 oczywiście panowie machali do siebie :) Wszystko wyglądało tak jakby kierowcy za wszelką cene nie chcieli dojechać do celu. E-8 zjechał na prawy pas i sobie zrobił postój. Pasażerowie nie wiedzieli co się dzieje i czemu nie jedzie. Po ok. 3 minutach kierowca postanowił ruszyć. Gdy dojechaliśmy do Metra Młociny ludzie rzucili się na kierowcę z pytaniami o co chodzi???!!!?? - kontynuował internauta. - Kierowca spokojnie wyciągnął rozkład jazdy i powiedział, że musi jechać zgodnie z rozkładem. Nie może przyjechać wcześniej na przystanek. Oczywiście 101 przyjechał szybciej do metra niż tylko z nazwy ekspresowy E-8. Może ktoś w ZTM zechciałby łaskawie przyjrzeć sie rozkładowi i zmodyfikować go z sensem???!!!?? Tyle jechało się do Marymontu E-8 co teraz do Młocin. Nie widzę żadnej różnicy poza wycieczką krajoznawczą przez Wisłę 30 km/h. Był sens wydawać ponad miliard złotych???!!?? - pytał Tarcho.

Odpowiedziały mu kolejne osoby:

- Na Młocinach jak i na Metrze Martmont jest ekspedycja ZTM-u i tam pracują bardzo ale to bardzo skrupulatni pracownicy,którzy piszą raporty na kierowców nawet jak kierowca przyjedzie 1 minutę przed czasem - tłumaczył Kierowca MZA. - A każde przyśpieszenie to kara dla kierowcy. Także nie denerwujcie sie i bądzcie dla nas wyrozumiali, że kierowca jedzie przez most 30km/h. Poprostu taki"sensowny" rozkład dostał od ZTMu i musi się go trzymać. Zrozumcie że my do pracy przychodzimy ZARABIAĆ pieniądze, a nie PŁACIĆ kary ZTM-owi - zaznaczał.

Z kolei Uczeń zwracał uwagę:

- Aby dojechać na Pole Mokotowskie i dojść do mojej szkoły potrzebuje około godziny. W tej chwili sprawdzając stronę jakdojade.pl 508 muszę wyjechać o 7:01, a dzieki nowemu mostowi jadąc E-8 dopiero o 7:05. Cóż za ulga, mam aż 4 min później autobus, muszę przestawić budzik, żebym się nie nudził rano w domu, jak wstanę za wcześnie - napisał internauta.

"Optymalny układ"

Czy zatem linie E, które ZTM wpuścił na most, spełniają swoją rolę? Urzędnicy ograniczają się do ogólnego komentarza.

- W wyniku konsultacji społecznych wprowadziliśmy optymalny układ linii dotyczących tras, jak i numeracji autobusów - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

"Nie spełniają swojej roli"

Chodzi nie tylko o konsultacje, ale także liczne komentarze, który pojawiły się w internecie na początku tego roku. Wtedy ZTM udostępnił, za pośrednictwem urzędu dzielnicy Białołeka, wstępną propozycję rozkładów linii autobusowych, które będą kursowały przez most. Dla linii E-4 i E-8 nie było się tam miejsca, a urzędnicy zapowiedzieli, że je zlikwidują.

Internauci podnieśli larum: - Linie ekspresowe powinny zostać! - przekonywali. - Nie spełniają już swojej roli – odpowiadał wtedy ZTM.

Dziś, pytany o to, czy linie ekspresowe na nowym moście mają sens, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego nie chce komentować: - Nie odpowiem na to pytanie - ucina Krajnow.

ran/roody//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ManiK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2012 17:40 ~ManiK

  Znów podziękujme ZTMowi za świetne rozkłady... Nie wiem po co aż 3 linie ekspresowe, skoro można lekko powrócić do starych, dobrych czasów i zrobić tylko E-4 (rano + południe) po trasie 101 z przystankami: Nowodwory, Nowodwory, Stefanika, Mehoffera, <M> Młociny. 101 co 4-5 minut i gitara...

  Zauważyć też można super rozwiązanie popołudniu. E-6 czeka ponad 10 minut na powolny powrót do metra na Nowodworach. Ścinając rozkład mamy dwie brygady odzyskane, które możnaby było skierować na częstsze kursy... Prędkość swoją drogą...
  Żenada.

 • Rob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2012 08:57 ~Rob

  E8, ok. 8 rano, odcinek Myśliborska - Metro Młociny z zegarkiem w ręku - 3.5 minuty. Może i E6 popoludniu nie ma racji bytu ze względu na zbliżoną liczbę przystanków, natomiast rano E8 jest pełne po brzegi i nie wierzę ZTM w tylko 2-3 minuty różnicy. Dyskusja na temat numeracji autobusów ma naprawdę drugorzędne znaczenie. Istotne jest to, że wbrew temu co mówi ZTM, różnice czasowe pomiędzy przejazdem 101 i porannym "ekspresem" są większe niż się oficjalnie ogłasza. Czy 5-7 minut robi różnicę? Wg mnie robi i patrząc po ilości pasażerów w autobusie wg nich tekże. Dlatego nie widzę powodu żeby wzmacniać poranne 101 i likwidować "ekspresy" skoro są załadowane po brzegi.

 • bronek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2012 08:09 ~bronek

  właśnie stoję na pętli autobusu 510 na tarchominie, podjechał autobus, wsiadłem, skasowałem bilet, kierowca oświadczył ze on teraz nie jedzie, aurtobus ktory miał odjechac o wyznaczonej godzinie nie przyjechal, autobus widmo? żadnej informacji, a tak zachęcacie do korzystania z komunikacji miejskiej, a ja sie spóznie do pracy, bede dochodzil odszkodowania od ZTM i jego beztroskich pracownikow a od jutro przesiadam sie na samochod

 • ixi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2012 00:04 ~ixi

  Rozwiązać ZTM! Ta instytucja celowo dezorgamizuje komunikację miejską i działa na szkodę pasażerów! ostatnio delegacje ZTM wróciła z Wiednia - to niech wezmą przykład z tego miasta i się rozwiążą! Tam jest jeden Wienner Linien, które doskonale sprawdza się zarówno w roli przewoźnika jak i organizatora komunikacji! U nas w ZTM jak w żadnej innej instytucji pracuje kilkaset osób! Po co? Do czego oni są potrzebni? To nie są kierowcy, ,otorniczowie czy maszyniści! To nie są osoby z centrali ruchu dbające o bezpieczeństwo! To banda darmozjadów za nasze pieniądze!

 • Przeciw Obywatelom PO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 23:38 ~Przeciw…

  101 jeździ co 10 min. a E-8 powienien jeździć co 5 min.

 • Prehistorik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 23:28 ~Prehistorik

  sfrustrowany~sfrustrowany

  (...) i na cholere te zbędne przystanki 101 "na żadanie"- kierowca chyba ze zlosci zatrzymywal sie na kazdym z nich pomimo ze nikt drzwi nie otwieral.

  Tak, na pewno na złość Tobie zatrzymywał się na tych przystankach. Nie mierz wszystkich swoją miarą! W przyszłości zwróć też uwagę, czy jacyś białołęczanie nie bawią się przyciskiem "na żądanie" - w tej okolicy to nagminne, nie wiedzą gdzie są ani gdzie wysiąść, więc na wszelki wypadek wciskają przycisk przez cały czas.

  Spróbuj też sobie wyobrazić, Najważniejszy Pasażerze w Warszawie, że z tych "zbędnych" przystanków korzysta w ciągu dnia całkiem sporo ludzi, w tym moja skromna osoba. Ale oczywiście ja i reszta tych nieważnych ludzi, możemy sobie podejść kilka przystanków pieszo, żeby skrócić Jaśnie Wielmożnemu Panu podróż do domu.

  Odrażający samolub!

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 22:26 ~mieszkaniec

  A ja tam dzisiaj zajechałem E-8 z Nowodworów do metra w 13 minut, z czego 5 minut kierowca jechał od Myśliborskiej na Młociny.

 • sfrustrowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 19:37 ~sfrustrowany

  e-6 jest w obecnej postaci bez sensu - kursowanie na zmiane ze 101 wymusza wsiadanie do pierwszego autobusu z brzegu, do tego czas odjazdu OBU autobusow to jakas zenada - zanim odjedzie ktorykolwiek z nich 3 razy, 3!! RAZY podjezdza metro na petle- to jakiś zart- wysiadlem z metra, o do e-6 juz sie nie zmieszcze, wsiadlem za nim do 101, czekalem 6 minut(przyjchalo nastepne metro) az e-6 przepelnione chyba juz od jakiegos czasu w koncu laskawie odjechalo. 101 podjechal na jego miejsce i stal kolejne 8 minut - dwa razy dojechalo metro dobijajac 101 i kolejne e-6 stojace za nim.. i potem masakrycznie wolna karuzela po przystankach bez pasazerow


  co to w ogole ma byc?? czy ktos w ogole analizował jaki będzie ruch na młocinach? i na cholere te zbędne przystanki 101 "na żadanie" - kierowca chyba ze zlosci zatrzymywal sie na kazdym z nich pomimo ze nikt drzwi nie otwieral. ZTM wez sie do roboty do cholery!

  z calej oszczednosci czasowej - marymont kontra mlociny wyszly mi 2 minuty i wszystko przez durne planowanie.spokojnie 15 minut da sie jeszcze odrobic.

 • Igor Krajnow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 18:33 ~Igor Krajnow

  @geminatores
  NIE OBRAŻAJ PORZĄDNYCH LUDZI!!!

 • klient TESCO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 18:31 ~klient TESCO

  Wszystkie białołęckie ekspresy należy przekształcić w linie typu 4XX i skończyć to przekłamanie, że linie te mają charakter ekspresowy. Ekspresoey charakter linii E-6 został zatracony jeszcze przed jej uruchomieniem!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »