Informacje

04.09.2017 06:16 komunikacja zastępcza

Linia do Grodziska zamknięta.
Dzisiaj prawdziwy test

SERWISY:

To będzie poważny test zarówno dla kolejarzy, jak i pasażerów. W pierwszy powakacyjny poniedziałek nawet 250 tysięcy osób będzie musiało ułożyć sobie na nowo plan podróży do Warszawy. Wszystko w związku z zamknięciem linii do Grodziska. Na tvnwarszawa.pl przyjrzymy się sytuacji na miejscu.

Wprawdzie linię zamknięto już w niedzielę, ale to poniedziałek będzie jak papierek lakmusowy. Nie dość, ze pierwszy dzień powszedni ze zmianami, to jeszcze pierwszy po wakacjach w poniedziałek. To oznacza, że do nowej sytuacji będzie musiało się przystosować bardzo wielu pasażerów.

A, jak pisaliśmy już w niedzielę, system informacji nie wyglądał najlepiej. CZYTAJ WIĘCEJ.

Zastępcze linie

Czego muszą spodziewać się pasażerowie?

Pasażerowie, którzy z Piastowa, Pruszkowa, Brwinowa i Milanówka dojeżdżają do Warszawy koleją, będą musieli przesiąść się do zastępczej komunikacji – linii autobusowych ZG, ZB, ZM oraz ZP.

Dodatkowo Zarząd Transportu Miejskiego zmieni rozkłady linii autobusowych kursujących do Ursusa i Włoch. W czasie trwającej co najmniej 12 miesięcy modernizacji torów zamknięte będą przystanki PKP Włochy, PKP Ursus i PKP Ursus Niedźwiadek. W zamian na ulice wyjadą dodatkowe autobusy. Na wielu liniach 12-metrowe pojazdy zostaną zastąpione pojemniejszymi, przegubowymi.

Po remoncie nawet 120 km/h

Po zakończeniu prac, pociągi będą mogły rozpędzić się tu do 120 km/h. Dziś nie przekraczają 90 km/h. Podróż do Grodziska skróci się dzięki temu o kilka minut, ale ważniejsze jest to, że wzrośnie przepustowość linii.

Będzie też nowy układ torowy i nowa sieć trakcyjna. Do tego nowe perony i przejścia pod oraz nad nimi, a także system informacji dla pasażerów. Koszt inwestycji to 285 milionów złotych. Jest częściowo współfinansowana z funduszy europejskich. Realizuje ją konsorcjum firm Intercor oraz Mosty Łódź. Jak informuje "Rynek Kolejowy", firmy zaproponowały skrócenie zamknięcia torów bez zmiany ceny. PKP PLK dopiero analizują tę propozycję, a jej szczegóły nie są znane ze względu na tajemnice handlową.

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Zawiedziony

    zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2017 08:21 ~Zawiedziony

    Tylko dlaczego te wszystkie remonty czy nowe inwestycje drogowo-kolejowe tak się ciągną w nieskończoność? Co przechodzę obok łącznika ul. Nowokabackiej (Rosnowskiego) to nie widać żadnego postępu. Hałdy ziemi, koparki jak stały tak stoją, nic się nie dzieje, a ludzie muszą ciągle jeździć prawie polną drogą. I tak jest z każdą taką inwestycją - ciągnie się jak guma z majtek.

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Czasami samochody się psują i odmawiają posłuszeństwa - wiadomo. Najczęściej zepsute auta się naprawia i znowu można nimi jeździć. Niekiedy zdarza się,... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »