Informacje

24.03.2013 07:17 zapowiadane cięcia w komunikacji od czerwca

"Likwidują linie, niech zlikwidują buspasy". Internauci o zmianach

SERWISY:

- Wiemy, że zmiany mogą zostać przyjęte niezbyt ciepło - napisał w specjalnym komunikacie, informującym o cięciach w komunikacji Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. Tak też się stało. Na forum tvnwarszawa.pl internauci krytykują propozycje ZTM, motywowane oszczędnościami.

>>> Szczegóły planowanych przez ZTM cięć i zmian tras - czytaj więcej na ten temat <<<

Plan zakłada między innymi likwidację dziesięciu linii jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. Wśród nich jest znana, nie tylko wśród warszawiaków, 175. To właśnie ona kursuje z Lotniska Chopina przez centrum do pl. Piłsudskiego.

Urzędnicy tłumaczą, że jej relacje przejmą linie 128, 504, S2, S3, KML. To jednak nie przekonuje pasażerów.

Likwidacja 175? Z lotniska nie da się niczym dojechać do centrum. Kolejka jeździ raz na pół godziny i trzeba jej dobrze poszukać, aby wsiąść - napisał na forum tvnwarszawa.pl internauta Ret.

Z likwidacją nie zgadza się również mka: - 175?? Przecież to nie służy wyłącznie do transportu ludzi z lotniska, którzy sobie będą mogli wsiąść w pociąg. Co z wszystkimi mieszkającymi w ciągu Żwirki i Wigury? Przecież to jedyne sensowne połączenie do centrum.

"Ktoś nienawidzi studentów"

Uwag, do zaproponowanych przez ZTM zmian, jest znacznie więcej.

- Zdaje się, że ktoś tutaj nienawidzi studentów i próbuje im dopiec - napisała Była studentka. Jej zdaniem zabranie 175, 195 i 128 utrudni im znacznie podróż. - Linią 175 dojeżdżają oni z akademików na Żwirki do UW, 195 z Ursynowa na UW, a 128 do budynków uniwersyteckich na Powiślu - tłumaczyła i dodała: - Pewno chodzi o to, żeby kasowali więcej bilecików, przesiadając się, albo wykupili miesięczny na więcej niż jedną linię?

- Likwidacja 195?!?!? Te autobusy nie wożą powietrza, tylko studentów z Ursynowa na Uniwerek i ludzi do pracy na ciągu Traktu Królewskiego!!! Tam nie ma metra. Poronione pomysły - skomentował inny internauta.

Ze zniknięciem 128 nie zgadza się również gga. - Z Powiśla juz w ogóle wszystko likwidują. Na Dobrej przy Bibliotece stoją tłumy na przystanku, gdzie nota bene zlikwidowano wiatę. Teraz tłumy będą stały jeszcze dłużej, bo nie ma 128. 127 to w ogóle inna linia, która nigdy tu nie jeździła. To bez sensu i skandal - skomentował.

WArszawiak1 napisał o 195: - To jedyna linia łącząca stary Ursynów z al. Sikorskiego, ul. Belwederską, Nowym Światem??? Nie ma tu zamienników szynowych/autobusowych!!!

"Więcej przesiadek, więcej biletów"

Komentowano też powód zmian w komunikacji.

- Te zmiany są po to, żeby ludzie musieli się przesiadać i w związku z tym kasować więcej biletów - skwitował Jurij.

Wtórował mu Pablito: - Tak naprawdę cel jest jeden zwiększenie liczby przesiadek z jednoczesnym pogorszeniem jakości usług!

- Cięcia, rewolucje? Tylko patrzą jak zaoszczędzić każdą złotówkę, zmuszając pasażerów do jak największej liczby przesiadek. Beznadziejny ten ZTM i jego nowa polityka wobec pasażerów miasta - napisał Marek.

Internauci zarzucają urzędnikom oderwanie od rzeczywistości: - Z Tarchomina ludzie jeżdżą w tłoku jak sardynki w puszce! metro nie wszędzie jedzie przecież... Cudownym tramwajem z Tarchomina nigdzie nie da się dojechać, bo torów nie ma! ZTM mogło by się chociaż postarać i cudowną 2 przedłużyć do Centrum, o! - postulowała Pasażerka.

Niektórzy kpią z polityki miasta. - Skoro likwidują linie autobusowe, to i buspasy też niech zlikwidują - podsumował internauta.

Mniej pieniędzy na komunikację

O tym, że w tym roku czekają warszawską komunikację duże zmiany pisaliśmy jeszcze pod koniec 2012 roku. Wtedy radni miasta zdecydowali, że w 2013 roku na ten cel przeznaczone zostanie o 190 mln zł mniej, niż zakładał pierwotny projekt budżet.

su/lata//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • fox123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2013 13:25 ~fox123

  popieram

 • Paweł LENARCZYK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2013 23:46 ~Paweł LENARCZYK

  Nie dla likwidacji 195. Proszę podpisz petycję:

  http://www.petycje.pl/petycja/9468/nie_dla_likwidacji_linii_195!.html

 • Ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.03.2013 23:15 ~Ania

  Linia 195 zostanie zastąpiona linią 210, która będzie jeździła w dni powszednie w godz.6.00-20.00. Jasne, a w weekendy i wieczorami mamy dużo czasu i możemy po Ursynowie spacerować.
  Jak dojechać z Ursynowa na UW? Metrem do Centrum i przesiadka w 175... a nie, przepraszam, 175 też nie będzie. Czekam na kolejne genialne propozycje ZTM.

 • anette08

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.03.2013 19:59 ~anette08

  niech najpierw zabiorą sobie premie. Niech zaczną od zabrania bezpłatnych przejazdów rodzinom kierowców. Ani pracownik stacji beznzynowej nie ma bezpłatnego paliwa, ani sprzedawca w supermarkecie nie ma za free jedzenia, ani ciuchów za darmo nie ma pracownik sklepu odziezowego.

  Może powinni gdzie indziej znaleźć pieniądze.

 • wwwww

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2013 21:53 ~wwwww

  179 to jedyny autobus, który ma największą ilość pasażerów na Ursynowie. Nigdy nie widziałam, żeby było w nim pusto.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2013 20:49 ~asd

  128 może i dubluje się nieco z innymi liniami, ale nie wiedzieć czemu jest bardziej od tych linii zapchane. Może właśnie okazało się, że jest to linia na którą miasto czekało, ale nie wolą toto zlikwidować, zamiast ograniczyć wycieczki autobusów podmiejskich do Centrum (na Bankowy i na Marymont) - gdyby te autobusy nieprzejeżdżały przez Wisłę, można by sporo zaoszczędzić.
  Można także zmiejszyć częstotliwość kursowania 105 (które wozi powietrze) czy 190, które dubluje się z tramwajami (na marginesie, 190 powstało TYLKO po to by tłuszczę do CM Marek podwozić - i tu jest kolejne miejsce do oszczędzania dla miasta: zkliwidować wszystkie linie, które podwożą klientów do PRYWATNYCH centrów hadndlowych, czyli 112, 190, 126, 706 itp., jak chcą klientów - niech wynajmą autobusy...)

 • khkj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2013 17:46 ~khkj

  179 zawsze jeździ puste? Chyba nie w tym mieście- zawsze tam jest tłum.

 • zuza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2013 16:23 ~zuza

  Likwidacja 175 to "rewlacyjny" pomysł, na miarę Święta Pieszego Pasażera :) I to w po redukcji składów SKM i KM na Okęcie. A poza tym życzę powodzenia wszystkim przyjezdnym (nie tylko obcokrajowcy mają te problemy, ale również wszyscy sporadycznie odwiedzający stolicę) w tym żeby zorientować się skąd odjeżdża SKM czy KM na Okęcie (i że wogóle takie tam jeżdżą). Bieganie po peronach Centralnego i schodach Śródmieścia (jeśli uda się komuś tam trafić) to niezły maraton, a trafienie na właściwy peron to już niczym wygrana w Lotto. Może ZTM zrobiłby test na ile przyjezdni wiedzą coś na temat SKM i KM zanim zaczną odcinać ich od dostępu do lotniska, i może urzędnicy pobiegają z bagażem między Centralnym a Śródmieściem na czas:) Ponadto kto będzie zwracał koszty niewykorzystanych biletów jak SKM utknie przed Dw.Zachodnim z powodu problemów z rozjazdami.. Od czerwca mam tą wątpliwą przyjemność korzystania z tej linii i nigdy jeszcze przejazd nie był o czasie. Dobrze że nie trafiłam na osobę z klaustrofobią bo wiele razy utknęliśmy w tunelu.. Jakby to trafiło na Amerykanina to ZTM by się nie wypłaciło na odszkodowania. A może to wszystko to wyższa inteligencja urzędnicza, której nie dorastamy do pięt?

 • roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2013 16:05 ~roman

  Możemy się denerwować a ZTM i tak zrobi swoje i tylko "ciepło skomentuje"

 • kicia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2013 15:07 ~kicia

  ZTM zmusza nas do tego abyśmy sie przesiedli do samochodów albo dofinansowali prywatnych przewoźników...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »