Informacje

16.03.2012 18:45 oświadczenie właściciela terenu przy Elbląskiej

"Liczymy na wsparcie
służb w przejęciu terenu"

SERWISY:

Po kilku godzinach przepychanek przed squatem Elba właściciel terenu wystosował oświadczenie. – Jesteśmy zaskoczeni skalą oraz formą naruszeń naszych właścicielskich uprawnień. Liczymy na wsparcie ze strony wszelkich służb – czytamy w dokumencie.

Zarząd spółki Stora Enso Poland w oświadczeniu wyjaśnił przyczynę interwencji ochrony i policji na terenie przy ulicy Elbląskiej 9/11.

"Oświadczamy, że właścicielem terenu na ul. Elbląskiej 9/11 w Warszawie jest Stora Enso Poland S.A. W 2004 roku zakończyliśmy prowadzenie tam działalności gospodarczej i przeznaczyliśmy teren do sprzedaży. Wobec braku satysfakcjonującej oferty nieruchomość do dnia dzisiejszego nie została sprzedana.

Jako właściciel terenu otrzymywaliśmy niepokojące skargi od okolicznych mieszkańców, że na naszym terenie prowadzona jest nielegalna działalność gospodarcza. Czując się odpowiedzialni za bezpieczeństwo  obiektu wystąpiliśmy do Policji z prośbą o podjęcie interwencji. Niestety Policja dwukrotnie umorzyła postępowanie w tej sprawie.

W dniu 20 stycznia 2012 r. z firmą Euro-Top-Kol z Warszawy zawarliśmy umowę najmu budynków i placu przy ul. Elbląskiej  9/11. Zgodnie z warunkami umowy w dniu dzisiejszym najemca miał wejść w posiadanie nieruchomości. W trakcie tych czynności ujawniono, że na terenie nieruchomości nielegalnie przebywa grupa  osób. Osoby te podjęły bezprawne działania zmierzające do uniemożliwienia przejęcia nieruchomości przez najemcę. Dodatkowo w trakcie podjętych czynności ujawniono fakt nielegalnego poboru prądu poprzez prowizoryczne przyłącze. Wobec  powyższego wezwano służby porządkowe celem przywrócenia stanu zgodnego z prawem.

Jesteśmy zaskoczeni skalą oraz formą naruszeń naszych właścicielskich uprawnień jak również intensywnością ataków na najemcę będącego w prawie.

W obliczu zaistniałej sytuacji, zarówno my jak i najemca, liczymy na wsparcie ze strony wszelkich służb powołanych do przestrzegania porządku prawnego na terenie miasta stołecznego Warszawy.

Zarząd Stora Enso Poland S.A."

Nalot ochrony

Mieszkańcy squatu od kilku lat nielegalnie zajmują teren przy ulicy Elbląskiej. Stworzyli tam centrum kulturalne, w którym organizują koncerty czy wystawy. W piątek przed południem ochrona zaczęła wyrzucać mieszkańców z budynków. Czytaj więcej.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dth

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 09:03 ~dth

  do wielcykulturalni,

  jakos na woli nie wisiały żadne ogłoszenia o wydarzeniach.

 • vpw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2012 22:19 ~vpw

  mama Rafała

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2012 21:10 ~mama Rafała

  mieszkam bardzo blisko na elbląskiej i niczego złego nie słyszałam o działalności tego miejsca, wolę żeby młodzi w taki sposób się organizowali niż pili i zaczepiali ludzi pod blokiem

  Proponuję aby mama Rafała zaprosiła tych ludzi do siebie i dysponowała swoją własnością a nie cudzą. Cóż za miłe wypowiedzi obrońców osób korzystających z cudzego.

 • zbh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2012 21:39 ~zbh

  Państwo prawa jak to mówią w "użendach". Jakby to od dzisiaj policja/milicja działala wo bronie interesów paru dobrze ustawionych ziomków w tym kraju. Nic sie nie zmienia.

  Tak sie dzieje bo na to pozwalamy. bez zmian punki nadal biora w tylek dzieki swym "kolegom"
  placicie dalej zus. studiujcie na ich uczelniach, uciekajcie za granice po lepszy byt i zawsze bedziemy na straconej pozycji jako ci zli i jako pasozyty.

  Po pierwsze nalezałoby zbojkotowac podatki i przemoc panstwa (wojsko). Juz nawet nie wspominam o bojkotwaniu wyborow bo to kazdy chyba rozumie. Kto chce zmian wie co robic. Skloty w kazdym miescie to nie marzenie ale potrzeba. Jesli sie bedzie solidarnym do zrealizowania.

 • Robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2012 20:39 ~Robert

  WEterrain~WEterrain

  Pałować, pałować i jeszcze raz pałować. Prawo własności jest święte! Ale do tych zaćpanych lewaków to nie dociera.  ajjajajajaj

 • tzn x

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2012 06:44 ~tzn x

  Czy któryś z tych oburzonych internautów, którzy wypisują bzdury pod adresem elby chociaż raz tam był na jakimś koncercie albo innym wydarzeniu? A mozę chociaż raz był gdzieś blisko tego miejsca? Bo mam wrażenie, że wypowiadają się przeważnie zakompleksieni karierowicze, którzy nie znają tematu, ale jak psy muszą obsikać wszystko i każdego...
  Ręce opadają...

 • Suawek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2012 21:36 ~Suawek

  Co za hipokryzja. Jęczą że łamie się ich prawa a tym czasem sami za nic mają cudzą własność. To tak jakby wejść do kogoś do domu w czasie jego nieobecności, urządzić sobie i rościć prawo do tego miejsca.
  Za mordy, na glebę i wynieść za szmaty na zewnątrz.

 • mama Rafała

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2012 21:10 ~mama Rafała

  mieszkam bardzo blisko na elbląskiej i niczego złego nie słyszałam o działalności tego miejsca, wolę żeby młodzi w taki sposób się organizowali niż pili i zaczepiali ludzi pod blokiem

 • pytam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2012 20:31 ~pytam

  ala~ala

  TUSKU NIE WSTYD CI???? Okradac biedne babcie? Biednych ludzi??? Poszukaj w koszu puszki po piwie!!! Już wstajesz jak biedacy przeszli by coś zjeść!!!!! Powinieneś odejść!!!! Doprowadziłeś Polskę gorzej niż GRECJE!!!!!

  przepustkę dostałaś?

 • ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2012 19:30 ~ala

  TUSKU NIE WSTYD CI???? Okradac biedne babcie? Biednych ludzi??? Poszukaj w koszu puszki po piwie!!! Już wstajesz jak biedacy przeszli by coś zjeść!!!!! Powinieneś odejść!!!! Doprowadziłeś Polskę gorzej niż GRECJE!!!!!

 • wielcykulturalni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2012 19:19 ~wielcykulturalni

  bardzo kulturalne centrum. Na sylwestra zorganizowali imprezę gdzie stawką byłą skrzynka piwa. Ogłoszenia o tej imprezie porozwieszali wszędzie- Bemowo Bielany, Żoliborz. Użyli jakiegoś kleju i teraz wszystkie te miejsca min. przystanki są zapaskudzone.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »