Informacje

11.09.2011 09:50 kotrola w komunikacji

"Lewe" rejestracje, błędy w dokumentach. ZTM kontroluje

SERWISY:

Błędy w dokumentacji, używane tablice rejstracyjne z Łodzi i Czech - to nieprawidłowości, które wykryli pracownicy ZTM w czasie kontroli przewoźników obsługujących podmiejskie linie. - Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z tego typu sytuacją, dlatego intensywne kontrole będą prowadzone w dalszym ciągu- informuje ZTM.

Po publiacji "Gazety Stołecznej", która ujawniła że sprowadzone z Niemiec autobusy miały tablice rejestracyjne używane wcześniej, kontrolerzy ZTM wzięli pod lupę przewoźnika Europa Express City. Firma przewozowa od 1 września rozpoczął obsługę linii 742 łączącej Górę Kalwarię z Warszawą.

Używane tablice z Łodzi i Czech

Kontrola ujawniła, że dwa autobusy, mają zamontowane używane tablice rejestracyjne. Okazało się, że tablice jednego z autobusów, kiedyś były przyporządkowane zupełnie do innego pojazdu obsługującego linię w Łodzi. Liczne nieprawidłowości wykryto również w dokumentacji firmy.

- Do momentu, gdy przewoźnik nie usunął wszystkich uchybień autobusy nie mogły wozić pasażerów. Za niezrealizowane kursy i nieprawidłowości w dokumentacji ZTM nałoży na firmę karę finansową - czytamy w komunikacie prasowym.

Nieprawidłowości wykryto również w PKS Warszawa, które obsługuje linię L-2 w Piasecznie. Okazało się, że jeden z pojazdów miał tablice rejestracyjne z Czech. Ponadto kierowca nie miał przy sobie odpowiednich dokumentów. Pracownicy ZTM wezwali policję, a przewoźnik musiał podstawić zastępczy autobus.

Kontrolują cały czas

W czasie każdej kontroli ZTM sprawdza m.in.: czy autobus ma polski, ważny dowód rejestracyjny, czy numer w dowodzie zgadza się z tym na tablicach, czy przewoźnik ma zaświadczenie o wykonywaniu transportu zbiorowego. Sprawdzane jest również prawidłowe oznakowanie taboru, działanie kasowników. W przypadkach wątpliwości dotyczących stanu technicznego autobusu – na miejsce może zostać wezwana policja lub Inspekcja Transportu Drogowego.

 bf/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • były pdwładny mobilisu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2011 09:07 ~były…

  Co mnie obchodzi tablica rejestracyjna!Polska Mołdawska Czeska?Popękane szyby przednie to w mobilisie codzienność!Wymiana tych szyb odbywa się dopiero przed przeglądem!Jakiś czas wstecz jednym sprawnym autobusem były trzy dowody podbite!Kolejną bzdurą było dopuszczenie do ruchu jelczy libero także w mobilisie!Zresztą tobor PKS GRODZISK MAZ.także pozostawia wiele do życzenia!

 • GRISZA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 22:45 ~GRISZA

  Jak dodajecie zdjęcie to chociaż wysilcie się na tyle aby dodać zdjęcie przewoźnika o którym piszecie a nie porządnej firmy MZA

 • M

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 05:48 ~M

  MZA W WARSZAWIE ZANIEDBANE TABLICE PRZYSTANKÓW BRUDNE ZE ŚLADAMI PROTEKTARA Z BUTÓW NP.LINIA 164.

 • vix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2011 21:59 ~vix

  Maciek, ale ztm nie ma autobusow. neoplany ma mza...

 • miejscowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2011 21:43 ~miejscowy

  ZTM sam przyznaje na swojej stronie, że ich "kryterium wyboru jest tylko i wyłącznie cena, czyli wygrywa ten, kto zażąda najniższych stawek za swoje usługi". To czego oni wymagają? Zapłacili za wrotki a oczekują poduszkowców :)

 • maciek039

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2011 21:11 ~maciek039

  moze niech ztm wezmie sie tez za swoje autobusy i tramwaje. polowa wozow ma luse gumy. a neoplany tak kopca jak kominy na siekierkach

 • ktoś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2011 20:06 ~ktoś

  cały ZTM .... podpisać z byle kim umowę ... oby jak najtaniej .. a później kontrolować żeby dowalić ogromne kary i mieć kase na nagrody za wybitne osiągnięcia swoich pracowników ... a to że przez to ludzie nie mają czym dojechać to ich nie obchodzi..
  Może by tak zaczeli pasażerom płacić za swoje błedy ... np brak informacji o zmoanach , objazdach .... ale to też ich nie obchodzi ... co najwyżej kierowca dostanie opiernicz od pasażerów i wszystko gra

 • 3002

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2011 19:56 ~3002

  Kontrolerzy ZTM to mogą co najwyżej sprawdzić czy wóz jest prawidłowo "ubrany". Do kontroli dokumentów pojazdu to nie mają akurat żadnych uprawnień...

 • mok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2011 18:15 ~mok

  ztm to za siebie się niech weźmie. ale przecież oni są w swoim żywiole kiedy mogą wlepiać kary, i mają głęboko w poważaniu pasażerów!

 • Pasażer 199

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2011 16:39 ~Pasażer 199

  PKS Grodzisk Maz., to jakiś kołchoz!
  Pracują tam kierowcy co nie wiedzą co to rozkład jazdy, szczególnie widać to na linii 199, jak PKS to opóźnienie 6-8min, jak MZA to o czasie lub tylko 1 min w plecy.
  ZTM powinien coś zrobić z tym PKSem z Grodziska i ich zakaukaskimi lub zabużańskimi kierowcami słuchającymi na cały autobus ruskiego disco!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »