Informacje

24.04.2012 20:17 stołeczna drużyna rozgromiła Ruch

Legia zdobyła Puchar Polski

Drugi rok z rzędu to trofeum trafia do stołecznej drużyny. W finałowym meczu Legia rozgromiła Ruch. Już w 8. minucie bramkę strzelił Serb Danijel Ljuboja, chwilę później wynik podwyższył jego rodak Miroslav Radović. W drugiej połowie trzeciego gola zdobył Michał Żyro.

- Wśród piłkarzy zapanowała wielka radość z sukcesu i obrony Pucharu Polski. Także z faktu, że w tak ważnym spotkaniu zagraliśmy w dobrym naszym stylu, na wysokim poziomie. Ułatwieniem było szybko zdobyte prowadzenie, które dodało nam spokoju i pewności na boisku. W drugiej połowie liczyliśmy, że Ruch będzie chciał poprawić rezultat, co nam stworzy szansę na zdobycie bramek - powiedział po meczu Maciej Skorza, trener Legii Warszawa.

Z kolei trener Ruchu Chorzów stwierdził: presja mogła spowodować, ze moi piłkarze nie pokazali, na co ich stać. Są podłamani, nie cieszą się, bo nie ma z czego. Porażka jest wpisana w sport, dlatego nie powinno to zawodników zdołować. Będziemy musieli doprowadzić ich, po kontuzjach, do odpowiedniej dyspozycji fizycznej, a także wesprzeć psychicznie przed ważnymi spotkaniami ligowymi - powiedział Waldemar Fornalik.

Dwie bramki Serbów

Jeszcze w sobotę Ljuboja  skarżył się na kontuzję. Jego występ stał pod znakiem zapytania, jednak Maciej Skorża zdecydował się wystawić go na boisko od pierwszej minuty. - Długo zastanawialiśmy się, czy wystawić go od pierwszej minuty. Zdecydowaliśmy się, że jednak tak zrobimy - przyznał Skorża.

I była to dobra decyzja. Dzięki najlepszemu strzelcowi Legii w tym sezonie od 8. minuty meczu w Kielcach trofeum jest bliżej stolicy.

Zaczęło się od mocno krytykowanego po meczu z Lechem Jakuba Wawrzyniaka, który dalekim podaniem uruchomił Michała Żyrę. Ten dośrodkował z lewej strony do Miroslava Radovicia. Serb skiksował, ale piłka trafiła pod nogi Ljuboji, który nie zmarnował sytuacji.

Pudło i rehabilitacja Żyry

Legioniści od początku zdominowali nie tylko trybuny, dzielą i rządzą również na murawie. Grają pressingiem, agresywnie zmuszając "Niebieskich" do błędów. Szybko mogli podwyższyć prowadzenie.

Najpierw zawiódł Radović, który wpadł w pole karne, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i nie dał rady zmieścić jej w bramce. Dogodniejszą okazję miał jednak najmłodszy z legionistów. Michał Żyro miał przed sobą tylko bramkarza Ruchu Michala Peskovicia, ale zamiast do siatki, kopnął piłkę prosto w Słowaka. W końcu futbolówka zatrzepotała w siatce "Niebieskich" po dobitce Radovicia, ale sędzia dostrzegł pozycję spaloną.

Przed przerwą Żyro się zrehabilitował precyzyjnym podaniem do Radovicia. Serb z woleja podwyższył na 2:0.

Sprowadzeni na ziemię

Rozmowa w szatni podziałała na "Niebieskich" mobilizująco, bo od początku drugiej odsłony rzucili się Legii do gardła.

Przewaga Ruchu trwała jednak niecały kwadrans. Na ziemię chorzowian sprowadził Żyro, który kolejny raz w tym meczu znalazł się sam na sam z Peskoviciem. Tym razem nie zawiódł. 3:0 to był nokaut. Ruchowi odechciało się grać.

To była inna Legia, od tej która zawodziła w ostatnich tygodniach w lidze. W Kielcach pomógł Michał Żewłakow, który pauzował w ostatnich dwóch spotkaniach z powodu kontuzji. "Żewłak" wrócił i wprowadził duży spokój w poczynania obronne legionistów, a w gablocie przy Łazienkowskiej będzie można wstawić 15. trofeum za Puchar Polski.

Klub oprócz cennego trofeum zgarnął czek na 400 tys. złotych, ale także zapewni sobie udział w II rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej.

Ponadto w drugiej połowie spotkanie zostało przerwane na kilka minut z powodu odpalenia rac w sektorze kibiców Legii.

LEGIA WARSZAWA - RUCH CHORZÓW 3:0

bramki: 8' Ljuboja, 41' Radović, 56' Żyro

SKŁADY:

LEGIA: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Michał Kucharczyk, Janusz Gol, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radović, Michał Żyro - Danijel Ljuboja

RUCH: Michal Pesković - Marek Szyndrowski, Piotr Stawarczyk, Rafał Grodzicki, Łukasz Burliga - Łukasz Janoszka, Marcin Malinowski, Gabor Straka, Marek Zieńczuk - Maciej Jankowski, Andrzej Niedzielan.

tvn24.pl/bf//ec

• Wiola

zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2012 06:57 ~Wiola

25.04.2012 18:26 ~CWKS

Ja na szczęście nie jestem kibicem ani Legii ani Polonii ani żadnej innej paraolimpiady.
    Śmieszą mnie natomiast kibice,którzy chodzą na stadion z racami,szalikami (wiosną i latem też) i w większośći na promilach.
    No a jak się już podniecacie,że Serbowie bramki strzelają to już przekomiczne jest. Za czasów Deyny też walili bramy cudzoziemcy? Raczej nie..
    Podniecajcie sie dalej polskim futbolem i lejcie się po mordach ile wlezie :)
    Polskiej piłki w tym wszystkim jest jakieś 17%
    Pozdrawiam wszystkich :-)Aaaa i jeszcze nadmieniam,że jestem rdzennym Warszawiakiem :)

jak dla mnie nie masz pojęcia o kibicowaniu ---poza tym nikt nie wpuszcza na stadion kibiców z promilem nieudaczniku --jak sie na czymś nie znasz to się nie wypowiadaj

• CWKS

zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 18:26 ~CWKS

• Ojciec

zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 16:58 ~Ojciec

czy szanowni kibice ''dumy stolicy'' mogliby nam przypomnieć w jaki sposób polonia wróciła do ekstraklasy? z tego co pamiętam wojciechowski wam kupił miejsce w lidze. może się mylę?

NA KOLANA GAMONIE PRZED WAMI LEGIA W KORONIE!

pozdro

• TyLko Legia

zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 16:05 ~TyLko Legia

Pytanie do ubliżających Legii: czy jesteście polonistami? Jeśli tak to OK, są i tacy w W-wie, ale może jednak odzywają sie tu "Warszawianie" nadal kibicujący swoim Jagielloniom, Koronom, Motorom i Radomiakom? Po coś weszliście na stronę TVNu WARSZAWA, a słyszę antywarszawski jazgot. Wara od Legii i won z Warszawy.

• adi40

zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 15:58 ~adi40

" Już w 8. minucie bramkę strzelił Serb Danijel Ljuboja, chwilę później wynik podwyższył jego rodak Miroslav Radović." chwilę później!!!!przecież minęły 32 minuty!!!Legia Mistrz!!!!

• Filip

zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 15:25 ~Filip

A ja jestem pod wrażeniem dopingu
    zgotowanego przez kibiców Legi.
    Na pewno należącego się zdobywcom Pucharu Polski. Drażni mnie tylko zachowanie guwniarzy, którzy odpalili race i petardy podczas meczu. Za wszelką cenę musieli się pokazać.
    Dobrze, że sędzia nie zakończył spodkania przed czasem, bo nie było by święta tylko stypa. A do tego obciachowo to wyglądało, gdy po zakończeniu meczu zamiast kanonady i fajerwerków była cisza. To jak Sylweser bez szampana.

• mm6

zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 14:51 ~mm6

abc~abc

Legia musialą zdobyć puchar- tak zadecydowała władza,czyli Platforma Obywatelska i PZPN przecież ITI to tuba propagandowa władzy!
    Najpierw legia za zielonym(lub czerwonym)tajnym PZPN-owskim stolikiem wylosowała?, zamiast przeciwnika tzw wolny los-mówiłem znajomym,że tak się stanie ,a póżniej również bez świadków(na zachodzie losowania pucharów krajowych są pokazywane w telewizji,a u nas NIE!)wylosowała Arkę Gdynia-też mówiłem znajomym,że tak się stanie!,a następnie PZPN wykluczył w walce o puchar najlepszego napastnika Ruchu-Piecha!
    I z czego się tu cieszyć w/ mnie należy Płakąć na d losem tego kraju!

jasnowidz?

• ANTYKIBOL

zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 13:33 ~ANTYKIBOL

Z KAŻDĄ WYGRANĄ LEGII JEST JAK Z TONĄCYM OKĘTEM
    SZCZURY WYŁAŻA NA WIERZCH I PLUJĄ
    ALE TO I TAK NIE ZMINIA FAKTU ZE LEGIA JEST NAJLEPSZA W POLSCE !!!

• CWKS

zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 13:20 ~CWKS

Legia Dziady!! Serbowie muszą bramki strzelać bo Polak nie potrafi (z niewielkimi wyjątkami)
    WSTYD!

• dany

zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 13:20 ~dany

Skandalem to była organizacja wejścia na stadion:
    Organizatorzy meczu kazali nam wchodzić na całą trybunę za bramką... jedną bramką z czterema kołowrotkami (dla 3100 osób!!!), którą zawsze wchodzi się na sektor gości. Teraz jednak było nas nie 77 (ile mieści sektor gości na spotkaniach ligowych), a 3100! Ci, którzy łudzili się, że zobaczą całe spotkanie, szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Na trybuny do pierwszego gwizdka sędziego weszli tylko fani z pierwszego pociągu i część osób z drugiego.

• ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »