02.10.2011 18:30 rekord na trybunach pepsi areny

Legia wygrała
z mistrzem Polski 2:0

SERWISY:

Legia Warszawa wygrała z Wisłą Kraków 2:0 w meczu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Gola w 25 minucie zdobył niezawodny Daniel Ljuboja. W drugiej połowie wynik podwyższył Janusz Gol. Na trybunach przy ul. Łazienkowskiej zasiadło ponad 25 tysięcy kibiców. To rekord Pepsi Areny.

Zaledwie trzy dni po starciu z Hapoelem Pepsi Arena była miejscem kolejnego hitu. Na mecz z legionistami przyjechał zespół Wisły Kraków. - Tylko zwycięstwo, hej Legio tylko zwycięstwo! – okrzyki takiej treści przywitały zespoły wychodzące na murawę.

Ljuboja znów trafia

Warszawska drużyna musiała wziąć sobie te słowa do serca, bo szybko ruszyła do ataku. W 9. minucie po dośrodkowaniu Macieja Rybusa z rzutu wolnego piłka o centymetry minęła słupek bramki gości.

W 17. minucie Łazienkowska zadrżała, kiedy piłka znalazła się w siatce Legii. Gol nie został uznany, bo na pozycji spalonej był Dudu Biton. Po chwili spalił Ljuboja, po świetnym prostopadłym podaniu od Michała Żyro.

Lepiej było w 25 minucie. Maciej Rybus wszedł w pole karne, odegrał do Ljuboji, a ten na raty pokonał Pareikę. Wynik 1:0 udało się utrzymać do przerwy.

Gol Gola w drugiej połowie

W 70. minucie Legia wyprowadziła piękną kontrę. Rybus podał do wbiegającego w pole karne Gola, a ten pewnie pokonał bramkarza Wisły. Legia prowadziła 2:0.

Wisła odpowiedziała potężnym uderzeniem Bitona, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Potem celnie strzelał Cezary Wilk. Kuciak obronił, ale piłka wypadła mu z rąk. Toczącą się do bramki futbolówkę warszawski golkiper zatrzymał tuż przed linią bramkową. Kibice odetchnęli z ulgą.

W doliczonym czasie gry dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Michał Kucharczyk, który po rajdzie Manu, uderzał na bramkę Wisły. Jednak Sergei Pareiko sparował piłkę na róg.

Rekord na trybunach

Odniesione w dobrym stylu zwycięstwo oklaskiwały tysiące kibiców. W niedzielne popołudnie Pepsi Arenę odwiedziło 25 165 osób, co jest nowym rekordem. Poprzedni padł w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europejskiej ze Spartakiem Moskwa (ponad 23 tys. osób).

Wygrana pozwoliła Legii dogonić w tabeli Wisłę i wskoczyć na piąte miejsce w tabeli. Obie drużyny zgromadziły po 15 punktów, ale legioniści mają zaległy mecz w zanadrzu.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:0
bramki: Ljuboja 24', Gol 70'

Wyjściowe składy:
Legia:
Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak - Rybus, Vrdoljak, Radović, Gol, Żyro - Ljuboja
Wisła: Pareiko - Jovanović, Jaliens, Chavez, Paljić - Kirm, Wik, Nunez, Sobolewski, Biton – Iliev

bako/mz

• _WE_

zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2011 15:09 ~_WE_

Markos, w Poznaniu przychodzi teraz góra 20 tysiecy, po 40 przychodziło rok temu, to tak dla wyjasnienia, pzdr.

• markos

zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2011 13:05 ~markos

My się cieszymy z 25 tys osob. A w poznaniu maja 44 tysiecznik i zwykle jest zapelniony lub prawie zapelniony. Wystarczyloby obnizyc ceny biletow i u nas biliby sie o miejsca . Kazdy mecz mialby komplet . Legia tak samo by zarobila. Wiecej kibicow , tansze bilety. Mniej kibicow drozsze bilety. Zarobkowo to samo by wyszlo.

• warszawianka

zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2011 12:28 ~warszawianka

Do Pani "ania_polonia" - zamiast bezpodstawnie oceniać innych i wierzyć w bzdury nakręcane przez media, przejdź się kiedyś kobieto na mecz to może oczy Ci się otworzą. Wbrew pozorom na mecze przychodzą całe rodziny, kobiety w ciąży, tatusiowie i matki z dziećmi, osoby niewidome i niepełnosprawne i nie są to bandyci tylko zwyczajni kibice. Z resztą co ja Ci będę tłumaczyć, rządasz otwarcia stadionów dla matek z dziećmi a nie wiesz że One już są otwarte...nie wiesz bo nie chce Ci się tyłka ruszyć sprzed telewizora!

• Ejdem

zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2011 12:18 ~Ejdem

Zablokowali na 2h pociag. Bylem w nim niestety :/
    Dojechaliśmy do wołomina,pociag sie zatrzymał i za chwile 60 policjantów ustawiło sie przy wejsciu. Legionisci byli wyciągani,paru wyleciało "na szczupaka".Ogólnie sajgon. Szkoda ze piłkarze Legii Warszawy nie mogą sobie zażyczyć zeby ich kibice tak nie robili.

• leon24

zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2011 10:50 ~leon24

2:0 to byl najnizszy wymiar kary dla Wisły. Gdyby Skorza wczesniej zdjąl Iwice i Żyre i wposcil Kucharczyka i Wolskiego byloby z 5:0

• nice

zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2011 23:22 ~nice

Podobno po meczu "fani" Legii zablokowali pociąg na 2 h - ciekawe po co to komu?

• _WE_

zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2011 22:16 ~_WE_

brawo panowie tak trzymać, teraz należny Wam odpoczynek, a za 2 tygodnie ruszamy z hanysami i z Rapidem w Bukareszcie.
    'Zmienić tej tradycji nic nie jest w stanie, Legia była,jest i wielka pozostanie" MOKOTÓW 19(L)16

• L

zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2011 21:35 ~L

Wisła to wstyd i hańba dla całej Polskiej piłki (1:3 z odense 1:4 z twente) TYLKO LEGIA