Informacje

04.05.2011 19:08 po finale pucharu polski

Legia ubolewa, Lech "wyeliminuje czarne owce"

SERWISY:

 

Zarówno Legia Warszawa jak i Lech Poznań nie poczuwają się do odpowiedzialności za burdy na stadionie w Bydgoszczy. Zarząd warszawskiego klubu "wyraża ubolewanie" z powodu zachowania części swoich kibiców. Warszawiacy nie mają jednak wątpliwości, że to kibice Lecha byli prowodyrami burd.

W związku z burdami podczas finału Pucharu Polski w Bydgoszczy specjalne oświadczenie wydał zarząd Legii Warszawa. "Wyrażamy ubolewanie, że wielkie święto piłki nożnej, jakim bez wątpienia jest finał Pucharu Polski, zostało zakłócone przez niewłaściwe zachowanie części kibiców naszego Klubu. Wielokrotnie podkreślaliśmy, iż potępiamy wszelkiego rodzaju akty chuligaństwa, a także manifestacje polityczne" - napisano w oświadczeniu.

Lekka skrucha znad Wisły

Według zarządu Legii "nie ulega wątpliwości" że chuligaństwo, polityczne przepychanki czy pirotechnika i wejście na płytę boiska są niedopuszczalne oraz prawnie zabronione. - Każdy kibic który złamie przepisy musi liczyć się z naszą reakcją i konsekwencjami prawnymi - napisano. Zarząd podkreśla jednak, tak samo jak rzecznik klubu, że kibice Legii jedynie okazywali radość i euforię, a burdy wszczęli kibice przeciwnej drużyny.

"Pragniemy także podkreślić, że Legia nie była organizatorem meczu i nie odpowiada za zaniedbania organizacyjne i bezpieczeństwa, do których doszło na stadionie w Bydgoszczy. Nasz klub nie odpowiadał również bezpośrednio za dystrybucję biletów, a był jedynie pośrednikiem przy sprzedaży wejściówek na to spotkanie" - czytamy w oświadczeniu. Autorzy dodają, że "weryfikacja danych kibiców, którzy zgłosili chęć zakupu biletu leżała po stronie firmy odpowiedzialnej za obsługę systemu biletowego działającej na zlecenie PZPN".

"Nie nasi kibice zaczęli"

Rzecznik Legii twierdzi, tak samo jak zarząd klubu, że to nie kibice jego klubu wszczęli burdy. Legioniści po wygranym meczu wbiegli na murawę, aby cieszyć się wspólnie z piłkarzami z zwycięstwa po czym spokojnie wrócili na trybuny, oczekując ceremonii wręczenia pucharu. - W tym czasie osoby zasiadające w sektorach Lecha prowadziły bitwę z policją i służbami ochrony, demolując stadion - dodaje Kocięba.

Przedstawiciel Legii przyznał, że zachowanie kibiców jego klubu też nie było idealne, ponieważ intonowali oni obraźliwe przyśpiewki pod adresem Lecha. - Nie mniej jednak zachowanie fanów Lecha trudno nazwać idealnym. Nasz klub i kibice również byli wielokrotnie w niewybredny sposób obrażani - dodał.

Eliminacja w Poznaniu

Wiceprezes Lecha, Arkadiusz Kasprzak, stwierdził natomiast, że zachowanie sympatyków Lecha było pokłosiem prowokacji ze strony warszawskich kibiców. - Przez 120 minut spotkania oraz całą serię rzutów karnych, nasi kibice zachowywali się bardzo dobrze. Nikt nic nie rzucał na boisko. Było widać ogromną różnicę w stosunku do tego, co robili kibice Legii, którzy zachowywali się wyjątkowo wulgarnie i prowokacyjnie. Po meczu wkroczyli oni na murawę, co jest niedopuszczalne i dalej zachowywali się prowokacyjnie - powiedział Kasprzak.

- Dopiero wtedy kilkunastu kibiców Lecha wbiegło na murawę i zaczęło demolować stadion. Dlatego też wystąpimy do PZPN o udostępnienie zapisu monitoringu. Chcemy zidentyfikować tych, którzy brali udział w zadymie i wyciągnąć wobec nich konsekwencje - powiedział wiceprezes poznańskiego klubu.

Kasprzak przyznał, że wizerunek kibiców Lecha mocno ucierpiał po tym spotkaniu. - Dlatego, dla odbudowy tego wizerunku, musimy wyeliminować czarne owce. Wiemy, że większość naszych kibiców czuje się nieswojo po tych wydarzeniach - przyznał. Kasprzak stwierdził też, że jego zdaniem stadion w Bydgoszczy był źle przygotowany do meczu. Wiceprezes Lecha nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć, czy klub pokryje straty poniesione przez organizatorów. Zostały one wycenione na 40 tys. złotych.

PAP/tvn24.pl/mk/fac

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2011 14:52 ~obserwator

  Moim zdaniem takie wydarzenia jak finał Pucharu Polski powinien być realizowany na najlepszym obiekcie do jakiego dostęp ma PZPN nawet jeżeli był by to stadion Legii lub Lecha- są to dwa najlepiej wyposażone stadiony w kraju. Wystarczyłoby podzielić porówno bilety i zabezpieczyć prawidłowo impreze. Czy to takie trudne?

 • mg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2011 12:21 ~mg

  Większą sensację w naszym nędznym stołecznym futbolu wzbudzają kibole niż jakość gry. Wstyd!

 • Motabaj164

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2011 12:01 Motabaj164

  Niech Legioniści nie świrują takich dziewic, to od ich obelg rzucanych z boiska w kierunku trybuny Lecha i przepychankach z policją zaczęła się awantura.

 • Juras

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2011 08:33 ~Juras

  Spokojnie oglądali, mecz oglądałem w tv i słyszałem ubliżające Legii przyśpiewki. Niech teraz kibice z krainy kwitnącej bulwy się kajają. Na kolanka...

 • załosne pyruski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2011 00:01 ~załosne pyruski

  120 minut bylis spokojni, bo łudzili sie ze wygrają. Na co wy liczyłyscie zal!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »