Informacje

25.05.2014 21:13 LEGIA MISTRZEM POLSKI

Legia świętowała mistrzostwo.
Tłum na placu Zamkowym

SERWISY:

Legia mistrzem Polski jest już od soboty. Niedzielna porażka z Ruchem nie zmieniła więc planów - zespół razem z kibicami świętował. Ubrany na biało tłum przeszedł ze stadionu przy Łazienkowskiej na Stare Miasto, gdzie chwilę później przyjechał autokar z piłkarzami. Potem wszyscy wrócili na Łazienkowską.

Po końcowym gwizdku kibice Legii wyszli ze stadionu i zgodnie z planem ruszyli w kierunku Starego Miasta.

- Może być ich kilkadziesiąt tysięcy. Mają ze sobą race i petardy, ale jest spokojnie. Rondo de Gaulle'a jest nieprzejezdne - relacjonował krótko po zakończeniu meczu Lech Marcińczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Kibice dotarli na plac Zamkowy. Niedługo potem dojechał tam autokar z zespołem. Po wspólnym świętowaniu wszyscy ruszyli w drogę powrotną.

Centrum zamknięte

Przemarsz spowodował duże utrudnienia w centrum miasta. Początkowo zablokowane były Aleje Ujazdowskie i Nowy Świat. Potem stanęły Aleje Jerozolimskie. Tu ruch został przywrócony po 19. W tym czasie kibice i autokar z piłkarzami dotarli już na plac Zamkowy. Urzędnicy zdecydowali o zamknięciu dla ruchu Al. Solidarności. Tunelem trasy WZ nie jeżdżą tramwaje.

Gdy kibice wyruszyli w drogę powrotną, znów wstrzymano ruch na Trakcie Królewskim i w Al. Jerozolimskich.

Po meczu duże utrudnienia były też na Wisłostradzie, bo kibice rozjeżdżają się z okolic stadionu, spod którego wyruszył autokar z piłkarzami.

 

Legia apeluje o spokój

O spokojne i godne zachowanie zaapelowała do swoich sympatyków Legia. "Niech każdy z nas reprezentuje z godnością i warszawskim fasonem nasz Klub i nasze Miasto. W związku z tym, prosimy Was o stosowanie się do uwag i próśb Kibiców zaangażowanych w organizację tego wydarzenia oraz przedstawicieli Klubu" - napisano na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Przemarsz zaplanowano ulicami: Pepsi Arena, ul. Łazienkowska, Rondo Sedlaczka, ul. Myśliwiecka, ul. Górnośląska, Aleje Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży, ul. Nowy Świat, Rondo gen. Charles’a de Gaulle’a, Aleje Jerozolimskie, ul. Marszałkowska, ul. Królewska, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Marszałka Ferdinanda Focha, ul. Jana Moliera, ul. Senatorska, Plac Zamkowy, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, ul. Książęca, ul. Rozbrat, ul. Łazienkowska, Pepsi Arena.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zbulwersowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2014 03:45 ~zbulwersowany

  Pragnę napisać także o jednej istotnej sprawie. Ostatnia niedziela była dniem wyborów do parlamentu europejskiego. Jak można w tak ważny dla demokracji dzień odciągać uwagę policji od pilnowania bezpieczeństwa lokalii wyborczych, głosujących czy wreszczie sprawdzania czy nie jest łamana cisza wyborcza?

  Decyzja o przyznaniu kibolom legii prawa do okupacji dużej części miasta była gigantyczną niedbałością o bezpieczeństwo obywateli.

 • zbulwersowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2014 03:28 ~zbulwersowany

  Polonia1911~Polonia1911

  Dlaczego większośćkomentarzy przeciw kibicom (L)egii piszą osoby które mają Stolicę w d....

  Płać tu podatki, przerejestruj auto, poczuj to miasto to wtedy możesz się wypowieadać, a jak się nie podoba to wyjazd na wiochę.


  nie wiem po czym to wnioskujesz. Równie dobrze można powiedzieć, że większość komentarzy za legią piszą ludzie, którzy nie zostawiają w Warszawie złotówki. Ta figura retoryczna, którą się posłużyłeś naprawdę nie ma sensu.

  Większość wypowiedzi nie jest wymierzona w spółkę akcyjną Legia czy samą ideę piłki nożnej a jest reakcją mieszkańców Warszawy na marsz hołoty, która cyklicznie demoluje miasto, utrudnia życie mieszkańcom poprzez wymuszone zmiany rozkładów komunikacji miejskiej, atakuje lub zastrasza bezbronnych mieszkańców. Argument, że kibole też płacą podatki można między bajki włożyć bo podatek od towarów i usług wpłacany przy okazji zakupu biletu na żyletę nie pokrywa strat podatnika w Warszawie.

 • zbulwersowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2014 03:22 ~zbulwersowany

  ja87~ja87

  Mam pytanie natury etycznej - jakim prawem na Kolumnie Zygmunta wisiał szalik Legii?? O ile dobrze pamiętam to takie miejsca są spuścizną pokoleń i w żaden sposób nie mogą służyć jakiejkolwiek agitacji politycznej czy wspieraniu jakiś ideologii więc kto pozwolił na oficjalne zawieszenie tam tego szalika?? Ja nie życzę sobie żeby w takim miejscu wieszać szalik choćby i Realu bo mi osobiście to przeszkadza, czy to nie podlega pod jakiś paragraf??


  Poruszyłeś dość ważną kwestię. Sądzę, że gdyby ktoś chciał się do tego przyczepić to znalazłby się sposób na prawne potępienie takiego bezczeszczenia najstarszego świeckiego pomniku w Polsce. Chociażby takie szczegóły jak rejstr zabytków, pomnik historii czy lista UNESCO. Podejrzewam, że większość kiboli legii (stawiam na jakieś 99%) nie wie kim był Zygmunt III i prawdopodobnie mają go za jakiś totem, którego należy raz do roku ubrać w szalik inaczej nastąpi koniec świata coś jak ludy pierwotne, które z okazji święta przodków ubierają figurki orantów.

 • zbulwersowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2014 03:14 ~zbulwersowany

  Pan i~Pan i


  Ty jakiś pechowy jesteś, albo łżesz! Szukasz tych kiboli czy jak, żeby nie raz zostać pobitym ? !
  [/cytat_1894651]


  jaki pechowy, wczoraj szliśmy moja żona, mój kumpel i ja i naprzeciwko szło 6 kiboli, każdy z nich wyższy o głowę ode mnie, największy pociągnął mnie z bara i chciał bijatyki. Też mi powiesz, że wciskam kit i ze szukałem awantury?

  Następnie przy Wareckiej na Nowym Świecie leżał kibic, ładnie skuty. Pewnie ciemnoskóry młodzieniec zaatakował go i chciał się sprawdzić z pijanym kibolem?

  Nic innego jak banda półgłówków. Jeśli choć w 10% przemarsz byłby zorganizowany na Masa Krytyczna to biłbym brawo i powiedział, że niech idą.


  Jak widać nie jestem jedynym przypadkiem, który uważa kiboli za najgorszą hołotę. Może zawiążemy towarzystwo przeciwników kibolii legii? Inicjatywa Legia won z Warszawy?

 • zbulwersowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2014 03:12 ~zbulwersowany

  Normalny~Normalny


  Ty pewnie z Wronek przyjechałeś "za chlebem" do Warszawy. Normalnych ludzi nikt nie zaczepia, a Ty pewnie brąchałeś i otrzymałeś odpowiedź. Wracaj do siebie, tam bezpiecznie


  Po pierwsze nie wiem skąd przypuszczenie nt Wronek? Zadzwoniłeś do Wróżbity Macieja? To nabił Cię w butelkę;)

  Jesteś w błędzie bowiem normalnych ludzi zaczepiają nienormalni w tym wypadku agresorami są kibole legii.

  moja rodzina mieszka w Warszawie od 1701 roku. A więc daruj sobie te uwagi niezorientowany troglodyto. Z resztą skądkolwiek ktoś by nie był to jeśli nie jest bydlakiem z legii zakompleksieni "kibice" tegoż klubu rzucą się na niego. To z kibicami Legii jest problem, a nie: ze starymi warszawskimi rodami, przyjezdnymi, turystami czy towarzystwem przyjaciół chińskich ręczników.

  Przejrzyj sobie statystyki: ilu legia ma kibiców i porównaj to z danymi dotyczącymi chociażby zameldowanych osób w Warszawie - powiem Ci, że dziwnym trafem okaże się, że jednak kibiców legii jest więcej niż ludzi zameldowanych w Warszawie, a ponadto uwzględnij fakt, iż większość: warszawian, warszawiaków czy po prostu zameldowanych w mieście Legii nie kibicuje. A wtedy, gdybyś myślał, doszedłbyś do wniosku, że jednak większość kibiców legii to prowincja, która kibicuje aktualnemu mistrzowi jakiejś podrzędnej europejskiej ligii. A ich motywem jest jedynie stadne gromadzenie się wokół chorej pełnej nienawiści ideologii.

 • zzz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2014 22:25 ~zzz

  I o co chodzi. Ludzie się podniecają Legią wielbią ją i ok. Mają takie hobby. Tylko nie rozumiem ich jak tutaj się podniecać jakimkolwiek polskim klubem!!!
  Już od dłuższego żaden Polski klub nic nie osiągnął w Europie. I z czego tutaj się podniecać? Że jest Mistrzem Polski? Jak w Europie takiej Legi nikt nie zna!!!
  Szkoda tylko, że przez takie głupie parady ja jadąc samochodem z Pragi na Wole musiałem stać w mega korku od Mostu Śląską Dobrowskiego do Feminy!!!

 • gośc 56

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2014 21:45 ~gośc 56

  JESTEM MIESZKAŃCEM WARSZAWY,TUTAJ PŁACĘ PODATKI I MAM W DUPIE LEGIĘ. P A T A Ł A C H Y.

 • ja87

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2014 21:15 ~ja87

  Mam pytanie natury etycznej - jakim prawem na Kolumnie Zygmunta wisiał szalik Legii?? O ile dobrze pamiętam to takie miejsca są spuścizną pokoleń i w żaden sposób nie mogą służyć jakiejkolwiek agitacji politycznej czy wspieraniu jakiś ideologii więc kto pozwolił na oficjalne zawieszenie tam tego szalika?? Ja nie życzę sobie żeby w takim miejscu wieszać szalik choćby i Realu bo mi osobiście to przeszkadza, czy to nie podlega pod jakiś paragraf??

 • Wiśnia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2014 19:59 ~Wiśnia

  Co to za zwierzę co chodzi po palmie? To małpa, nie to chyba kibic.

 • Bartosz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2014 15:42 ~Bartosz

  Celniej się nie dało.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »