20.10.2013 20:33 Legia Warszawa - Piast Gliwice 4:1 (1:0)

Legia rozbiła Piasta.
Trzy gole w pięć minut

SERWISY:

Wreszcie piłkarze Legii zagrali tak, jak się od nich oczekuje - efektownie, a zwłaszcza efektywnie. Gości z Gliwic nie oszczędzili, wygrali 4:1, a bohaterem meczu był zdobywca dwóch goli Wladimer Dwaliszwili.

Po chudych tygodniach dla mistrzów Polsko nastał lepszy czas. W październiku - do niedzieli - jeszcze nie wygrali, w dodatku chcąc odzyskać fotel lidera (utracony na rzecz Górnika), musieli wygrać z Piastem. Dopięli swego, wygrali przekonująco i powetowali sobie wszelkie poprzednie straty.

Wielkie strzelanie przy Łazienkowskiej mógł rozpocząć zaraz na początku meczu Tomasz Brzyski, ale grający tego dnia na pozycji lewego pomocnika nominalny obrońca trafił w słupek.

Kwadrans przed przerwą legioniści już się nie pomylili. Pięknie najpierw dośrodkował Jakub Wawrzyniak, a podania nie zmarnował Dwaliszwili.

Podrażnieni

Wprawdzie zaraz na początku drugiej połowy Piast wyrównał (Łukasz Hanzel), ale później na Pepsi Arena rządzili już wyłącznie piłkarze Jana Urbana. W ciągu pięciu minut strzelili trzy gole - kolejno Helio Pinto, znów Dwaliszwili i na koniec Jakub Rzeźniczak.

Legia dzięki zwycięstwu wróciła na prowadzenie w tabeli. W czwartek czeka ją poważniejsze wyzwanie - mecz w Lidze Europy z Trabzonsporem.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Władimir Dwaliszwili (32-głową), 1:1 Łukasz Hanzel (47), 2:1 Helio Pinto (60), 3:1 Władimir Dwaliszwili (63-głową), 4:1 Jakub Rzeźniczak (65-głową)

Żółta kartka - Legia Warszawa: Dossa Junior, Jakub Rzeźniczak. Piast Gliwice: Krzysztof Król, Matej Izvolt.

W nawiasie noty wystawione przez redakcję sport.tvn24.pl:

Legia Warszawa: Wojciech Skaba (3,5) - Jakub Wawrzyniak (4) (54. Michał Żyro), Dossa Junior (3,5), Tomasz Jodłowiec (3,5), Jakub Rzeźniczak (5) - Ivica Vrdoljak (3,5), Dominik Furman (3,5) (68. Daniel Łukasik), Tomasz Brzyski (4,5), Helio Pinto (4), Henrik Ojamaa (3,5) (54. Jakub Kosecki) - Władimir Dwaliszwili (4,5)

Piast Gliwice: Dariusz Trela (3) - Krzysztof Król (2,5), Jan Polak (2) (71. Mariusz Zganiacz), Csaba Horvath (2,5), Damian Zbozień (3) - Matej Izvolt (2,5) (70. Tomasz Podgórski), Łukasz Hanzel (3,5), Mateusz Matras (3), Pavol Cicman (2,5) - Rabiola (2) (58. Kamil Wilczek), Ruben Jurado (3).