Informacje

15.09.2011 21:43 legia - psv

Legia przegrała w Eindhoven

SERWISY:

Swoją przygodę z Ligą Europejską piłkarze Legii Warszawa rozpoczęli od porażki z PSV Eindhoven 1:0. Gola w 21 minucie dla Holendrów strzelił Mertens.

W drugiej połowie meczu legioniści zaprezentowali się lepiej niż w pierwszych 45 minutach. Kilka razy groźnie strzelali Radović, Komorowski i Wawrzyniak. Jednak to było zdecydowanie za mało na bardzo dobrze grającą drużynę PSV Eindhoven.

Maciej Skorża próbował odmienić losu meczu i w drugiej połowie za Janusza Gola wprowadził na boisko Michała Żyro. Wcześniej w miejsce Manu wszedł Radović. W 80 minucie w europejskich pucharach zadebiutował Jakub Kosecki, który zmienił Macieja Rybusa. To jednak nie odmieniło obrazu meczu i PSV wygrało z Legią 1:0.

Pierwsza połowa

Pierwsza połowa meczu całkowicie należała do zespołu PSV, który w 21 minucie strzelił gola na 1:0. Podanie w pole karne do Toivonena, tak nieszczęśliwie przeciął Komorowski, że piłka trafiła do Mertensa. Polski bramkarz wyszedł z bramki, niestety był źle ustawiony i nie miał szans przy przepieknym strzale Mertensa.

W pierwszej połowie meczu Legia miała duże problemy z wyprowadzeniem akcji. Polskiej drużynie nie udało się stworzyć ani jedej dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Na początku spotkania żółtą kartkę dostał Ariel Borysiuk

W ostatnich dniach atmosfera przy Łazienkowskiej 3 daleka była od idealnej. Sensacyjna porażka z Podbeskidziem Bielsko-Biała w 6. kolejce Ekstraklasy brutalnie ostudziła nadzieje części kibiców.

Zdaniem Macieja Skorży, PSV znajduje się o półkę wyżej niż Spartak i Gaziantepspor. W holenderskim zespole jest wielu reprezentantów znakomitych drużyn. Ekipa z Eindhoven ma dobrze ułożoną grę.

PSV w pięciu kolejkach wywalczyło 10 punktów. Ten dorobek daje ekipie ze stadionu Philipsa piąte miejsce w tabeli Eredivisie. W ostatnim meczu rywal Legii zremisował z Venlo 3:3. W kadrze holenderskiej drużyny znajdują się dwaj zawodnicy znani z boisk Ekstraklasy – bramkarz Przemysław Tytoń oraz obrońca Marcelo.

SKŁADY:

PSV: 21. Przemysław Tytoń - 2. Stanislav Manolev, 4. Marcelo, 3. Wilfried Bouma, 5. Erik Pieters - 6. Kevin Strotman, 10. Georginio Wijnaldum, 7. Ola Toivonen - Jeremian Lens, 9. Tim Matavż, 14. Dries Mertens

ławka rezerwowych: 33. Khalid Sinouh, 8. Orlando Engelaar, 16. Ibrahim Rabiu, 17. Abel Tamata, 18. Timothy Derjick, 20. Zakaria Labyad, 23. Funso Ojo

Legia: 12. Dusan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłąkow, 17. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak - 9. Manu, 5. Janusz Gol, 16. Ariel Borysiuk, 21. Ivica Vrdoljak, 31. Maciej Rybus - 28. Danijel Ljuboja

ławka rezerwowych: 84. Wojciech Skaba, 15. Inaki Astiz, 20. Jakub Kosecki, 25. Jakub Rzeźniczak, 32. Miroslav Radović, 33. Michał Żyro, 34. Moshe Ohayon.

band/ec

• Latający Holender

zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2011 10:35 ~Latający Holender

Niech się cieszą, że trafili na słabszy dzień PSV.

• ~burak

zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2011 09:47 ~~burak

Jak to dobrze, że jestem burakiem przyjazdnym z małego miasteczka, bo bym się spalił ze wstydu jak bym miał takich piłkarzy w klubie. Piszę piłkarzy, bo klub CWKS Legia to kawał historii (już niestety) polskiej piłki nożnej.

• zbigniew mlawa

zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2011 07:51 ~zbigniew mlawa

wczoraj cala mlawa plakal, latarnie zgasly... Nawet jeden pies nie zaszczekal rozpacz i sendzia kalosz

• Czy wygrywasz czy nie...

zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2011 00:33 ~Czy…

pablito jak masz taką żonę ekspertkę to powinieneś grać na zakładach.

• spectator

zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2011 23:43 ~spectator

tragedi nie było ale widać różnicę klas. Wystarczy spojrzeć w statystyki. Szacun dla kibiców Legii za niesamowity doping!

Obejrzałem także Wisłę. Zapezentowała się wprawdzie dużo lepiej jeśli chodzi o poziom gry (bo i rywal słabszy) ale przy tak katastrofalnych błędach w obronie nie ma najmniejszych szans na wyjście z grupy

• Pablito

zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2011 21:38 ~Pablito

żona w pierwszej minucie meczu - a to legia chce dzisiaj wygrać?

nie wiem kto komentował mecz, ale jednego tekst zapamietałem - legia może dziś przegrać bo to pierwszy mecz :p
    experto z niego!

• pako

zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2011 21:23 ~pako

przynajmniej Legia ma przeciwników Gaziatenspor ,Spartak Psv a wisła zobaczcie co oni dzisiaj graja- smieszne Rodowity chyba widzewiak

• Rodowity

zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2011 21:05 ~Rodowity

Brawo PSV! :]

• Żo(L)iborz

zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2011 21:02 ~Żo(L)iborz

Niestety, nie pozostawili nam żadnych złudzeń...Można było strzelić bramkę, ale limit szczęścia już został wyczerpany. To już jest faza grupowa...Myślę, że w drugiej połowie Legia pokazała swoje prawdziwe mozliwości i jeszcze powalczy. Może nie o awans, ale jakieś punkty zdobędzie!