Informacje

28.02.2016 19:56 Pomogły jej błędy sędziego

Legia ograła Ruch i jest liderem

SERWISY:

Legia Warszawa wykorzystała sobotnią wpadkę prowadzącego dotąd w tabeli ekstraklasy Piasta Gliwice, pokonała 2:0 Ruch Chorzów i wskoczyła na fotel lidera. Po meczu długo będzie jednak mówić się o postawie arbitra, który był w bardzo słabej formie.

Legia w pierwszej połowie miała dużo szczęścia do decyzji sędziego Pawła Gila. Przy samobójczym golu Pawła Oleksego na metrowym spalonym był dośrodkowujący Nemanja Nikolić, ale arbiter tego nie zauważył.

Fatalna I połowa sędziego

Tuż przed przerwą Adam Hlousek uderzył łokciem w twarz Kamila Mazka. Raczej przypadkowo, więc można się zastanawiać, czy powinna być czerwona kartka, czy tylko żółta. Arbiter na pewno powinien jednak podyktować karnego dla gości, bo wszystko działo się w "szesnastce". Gil kazał grać dalej.

Wcześniej poprzeczkę Ruchu pięknym uderzeniem z dystansu obił Ondrej Duda, który wreszcie znów rozgrywał bardzo dobre zawody. Tuż po przerwie świetnie zagrał do Nikolicia, który minął Matusa Putnocky'ego, ale piłkę po jego strzale na linii bramkowej zatrzymał Martin Konczkowski.

Podwyższyli tuż po przerwie

Chwilę później było już jednak 2:0. Dośrodkowaną z rożnego futbolówkę głową przedłużył Tomasz Jodłowiec i Hlousek z najbliższej odległości umieścił ją w siatce.

Legia pewnie kontrolowała dalszą grę, nie pozwalała gościom na wiele i dzięki temu przeskoczyła w tabeli Piasta. Gliwiczanie tracą do niej teraz dwa punkty.

iwan

• kibicka

zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2016 11:19 ~kibicka

Prawda jest taka , że Mistrza możemy świętować już teraz ! W tym sezonie nikt Legii nie podskoczy. Ten kto miał uciekać , czyli Piast poddał się bez walki i już w trzeciej kolejce oddał lidera , a reszta stawki może sobie pograć ale o środek tabeli , a nie o 1 miejsce. Piszcie sobie pisać co chcecie , a ja wiem jedno. NASZA LEGIA NAJLEPSZA W POLSCE JEST !!!

• omg

zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2016 09:31 ~omg

A gdyby Mazek palnął się głową w słupek bramki Legii to też byłby karny? A może redaktor "iwan" zna się lepiej od sędziego Stępniewskiego ?