Informacje

20.07.2015 17:01 Kolejny etap budowy Nowolazurowej

Łatwiejszy wyjazd z Bemowa.
Łącznik za ponad 8 mln złotych

SERWISY:

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał z firmą Strabag umowę na budowę kolejnego odcinka ulicy Nowolazurowej od Połczyńskiej do Lazurowej. Inwestycja kosztować będzie 8,6 mln złotych.

To bardzo dobra informacja dla kierowców, którzy muszą tkwić w korkach na ul. Szeligowskiej. ZMID wyłonił właśnie wykonawcę kolejnego odcinka Nowolazurowej, który połączy ul. Lazurową z ul. Połczyńską. Zamiast wąskiej jednopasmowej jezdni kierowcy chcący wyjechać z Bemowa w stronę Włoch i Ursusa będą mieli do swojej dyspozycji ok. 400 metrowy odcinek drogi z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

- W poniedziałek podpisaliśmy już umowę z wykonawcą, firmą Strabag. Zgodnie z nią budowa tego odcinka Nowolazurowej ma zakończyć się za 7 miesięcy – przekazała nam Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID-u.

Jak dodała, budowa tego fragmentu drogi kosztować będzie 8,6 mln złotych. To kwota o milion złotych mniejsza niż suma, jaką na inwestycję przeznaczył ratusz. – Na początku roku urząd miasta przekazał na realizację tej inwestycji 9,6 mln złotych – powiedziała Gajewska.

Kiedy przy skrzyżowaniu ul. Szeligowskiej z Lazurową pojawią się pierwsi robotnicy? – Na razie wykonawca ma czas na przygotowanie harmonogramu i zaplecza technicznego. Potem niezwłocznie przystąpi do rozpoczęcia zasadniczej części prac – zapewnia Gajewska.

Kiedy pojedziemy całą Nowolazurową?

Od ponad półtora roku toczą się też prace przy budowie ul. Nowolazurowej od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej. Ich głównym etapem jest budowa wiaduktu nad torami PKP. Jak zapewnia Gajewska, budowa wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. – Otwarcie tego odcinka planowane jest na koniec 2015 roku - potwierdza.

Kierowcy wyczekują także zapowiadanego już od dawna poszerzenia ul. Lazurowej. W tym przypadku konkretnych terminów jednak brak, choć ZMID dostał już pozwolenie na przebudowę drogi na odcinku od Szeligowskiej do ul. Górczewskiej, bez skrzyżowania z tą ulicą. – Mamy również uregulowane wszystkie sprawy związane z wykupem gruntów pod inwestycję. Teraz chcemy skierować do ratusza wniosek o przyznanie pieniędzy na budowę – wyjaśnia Gajewska.

Połączy trzy dzielnice

Ulica Nowolazurowa połączy trzy dzielnice: Ursus, Włochy i Bemowo. Jej budowa została podzielona na dwa etapy, a etapy zostały podzielone na odcinki.

Etap I - od węzła Salomea do ul. Połczyńskiej. Obecnie do dyspozycji kierowców jest odcinek ulicy od Al. Jerozolimskich do ul. Chrościckiego. W sumie 2600 metrów. Ten fragment zyskał nazwę Al. 4 Czerwca 1989 r. Pod koniec roku do użytku ma zostać oddany kolejny fragment drogi od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej z wiaduktem nad torami PKP.

II etap to budowa dwóch odcinków: omawiany fragment od ul. Połczyńskiej do Lazurowej oraz poszerzenie ulicy Lazurowej do węzła z trasą S8.

 

W listopadzie ubiegłego roku byliśmy na budowie Nowolazurowej. Lany był wówczas beton pod wiadukt nad torami PKP.

jk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • klan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2015 13:31 ~klan

  Już lepiej zajęliby się ekranami na S8. tyle lat po inwestycji, a ekranów jak nie było tak nie ma i jeszcze do tego chcę wzmożyć ruch na Lazurowej.

 • darq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2015 09:05 ~darq

  jkk~jkk

  Rzeczywiście,nie musi aczkolwiek według pierwotnego projektu Nowolazurowa przekraczać ma Górczewska za pomocą wiaduktu. Wydaje się, że brak pomysłu (czyt. pieniędzy) na wiadukt i ciąg dalszy Nowolazurowej w stronę S8 zadecydował o zastosowaniu strategii gry na zwłoki - czekamy, w najgorszym przypadku zakończymy Nowolazurowa przy Górczewskiej.

  Ale komu potrzebny ten wiadukt? Mieszkańcy Tarchomina musieli się mocno wystarać, żeby Światowida nie była autostradą, tylko normalną miejską aleją. A przecież ta ulica obsługuje tylko Tarchoimin i Nowodwory. Lazurowa i al. 4 Czerwca spinają ruchliwe ekspresówki, Bemowo naprawdę nie ma interesu, by ten tranzyt ściągać z obwodnicy. Już ekrany akustyczne zamiast drzew na Jelonkach spowodują wizualną degradację okolicy. Chcemy mieć drogę, czy ściek komunikacyjny?

 • jkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2015 22:49 ~jkk

  Rzeczywiście,nie musi aczkolwiek według pierwotnego projektu Nowolazurowa przekraczać ma Górczewska za pomocą wiaduktu. Wydaje się, że brak pomysłu (czyt. pieniędzy) na wiadukt i ciąg dalszy Nowolazurowej w stronę S8 zadecydował o zastosowaniu strategii gry na zwłoki - czekamy, w najgorszym przypadku zakończymy Nowolazurowa przy Górczewskiej.

 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2015 15:41 ~aaaa

  @jkk
  Skrzyżowanie Lazurowej z Górczewską już istnieje, więc nie musi być włączone w nowy projekt.

 • jkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2015 13:52 ~jkk

  Bardzo potrzebny łącznik. Jednak co dalej? Posiadane przez ZMID pozwolenie dotyczy następnego odcinka Nowolazurowej do ulicy Górczewskiej ale bez połączenia z tą ulicą. I jeszcze stąd (wiadukt) pozostaje kolejny odcinek do S8.

 • Badzio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2015 11:54 ~Badzio

  Nie lubie słoików~Nie lubie słoików

  Ja tam sie cieszę ;) mam nadzieje ze cala lazurowa poszerza dodadza sciezki rowerowe na odcinku od trasy s8 do polaczynskiej ;) bylby wypas :D


  Też się cieszę - bez tego 400m łącznika inwestycja dla mieszkańców Jelonek nie miała sensu - tylko powiększyłyby się korki do skrętu w Lazurową.

 • Gumiś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2015 10:47 ~Gumiś

  Jelonki to Bemowo!!

 • kajtek1810

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2015 10:19 ~kajtek1810


  Bem~Bem

  Przecież to nie jest Bemowo, to są Jelonki ...

  Bemowo zaczyna się od ulicy Dywizjonu 303 i jest podzielone na Bemowo od I do V

  WB1975~WB1975

  To jest Chrzanów, a nie Jelonki idąc Twoim tropem rozumowania :P  jelonki, chrzanów to osiedla będące składową dzielnicy bemowo, tak dla wyjaśnienia

 • WB1975

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2015 09:30 ~WB1975

  Bem~Bem

  Przecież to nie jest Bemowo, to są Jelonki ...

  Bemowo zaczyna się od ulicy Dywizjonu 303 i jest podzielone na Bemowo od I do V


  To jest Chrzanów, a nie Jelonki idąc Twoim tropem rozumowania :P

 • darq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2015 07:35 ~darq

  WDw~WDw

  Aby moja wieś bezpieczna aby moja wieś szczęśliwa

  Bzdura. Akurat Bemowo wzięło na siebie olbrzymi tranzyt i nie dostało takich fajerwerków, jak choćby Ursynów. Tyle że do tranzytu służy S8, a nie ulica przeznaczona dla ruchu lokalnego międzydzielnicowego. Nawet N-S nie jest projektowana pod tranzyt, co dopiero Lazurowa. Ja wiem, cwaniaczkom cebulaczkom, którzy chcieliby przyciąć parę km skrótem przez osiedla mieszkaniowe, to nie w smak.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »