Informacje

20.05.2011 22:03 W weekendy i święta można parkować na jezdni

Łatwiej zaparkujesz przy zoo

SERWISY:

Trzy pasy ruchu i ułatwienia w parkowaniu dla gości zoo. Zarząd Dróg Miejskich pochwalił się właśnie wyremontowanym fragmentem ul. Wybrzeże Helskie.

Jak informuje ZDM, po zakończeniu robót szerokość jezdni umożliwiła wytyczenie trzech pasów ruchu: jednego w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego z rozszerzeniem przed ulicą Ratuszową dla

skręcających w lewo oraz dwóch w stronę mostu Gdańskiego.

Łatwiejsze parkowanie przy zoo

Przy okazji prac wprowadzono postulowane przez warszawiaków ułatwienia dla gości Ogrodu Zoologicznego. Zakaz parkowania i postoju wzdłuż wschodniej strony jezdni został ograniczony do dni powszednich. Kierowcy mogą parkować na jezdni w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

Jeszcze jesienią skorygowano wysokość krawężników a wzdłuż Wybrzeża Helskiego wybudowano chodnik. Pojawiły się także szerokie ścieżki łączące nowy chodnik z tym biegnącym wzdłuż zoo.

- Dzięki temu goście Ogrodu będa mogli swobodnie swobodnie wysiadać z samochodów i wypakować np. wózki. W tym roku dodatkowo ustawiono tam słupki, które mają zapobiegać zastawianiu chodnika - informują urzędnicy.

js/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Miro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2011 17:00 ~Miro

  Pochwalę, że w ogóle zrobiono ten remont Wybrzeża Helskiego bo wyboje już tam były niemożebne ale muszę też ponarzekać na projektantów. To była jedyna i niepowtarzalna okazja aby najniższe partie tej ulicy PODNIEŚĆ o te 50-80 cm bo przy najbliższym stanie alarmowym wody w Wiśle znów będą kładzione .. worki z piaskiem.

 • marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2011 17:38 ~marcin

  @Mironi19
  Autobusem lub tramwajem, to ja jeżdżę do pracy, a po i w weekendy do poruszania się po mieście lepszy jest samochód niż KM z sauną w standardzie.
  Ale kiedyś i ja nie miałem prawka i samochodu...

 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2011 13:17 ~greg

  Kompletna paranoja kto nad tym myślał. Przez cały tydzień jest tam korek zaczynający się od Jagiellońskiej to teraz zwężyli drogę by ułatwić parkowanie w weekend. Ludzie ktoś myśli w tym mieście !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! szlag trafia

 • pozytywistyczny sołłtys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2011 23:24 ~pozytywist…

  do mironi 19

  Taki z ciebie mądry warszawiak jak i mieszcznien, intelektualista i inteligent. Śmiechu warte. Carscy namiestnicy przyłączyli twoją wioskę i twoją stodołę do Warszawy i tyle twojej wielkości, gogusiu. Miałki jesteś, durny i nie ogarniasz po co w kraju jest stolica. Zresztą taki twój grajdoł z takimi prawdziwymi jak ty, nie zasługiwałby na to, aby być stolicą Polski. Są jednak inni warszawiacy, którzy wiedzą coś, czego ty nie kumasz. Dlatego i dla takich warto do Warszawy przyjeżdżać nie tylko do zoo, a takich jak ty omijać szerokim łukiem.

 • partacze

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2011 16:50 ~partacze

  tylko dlaczego ta ulica jest taka nierówna po remoncie.BUBEL

 • aaaan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2011 13:46 ~aaaan

  a ty Mironi chyba dziecka nie masz, prawda?bo do zoo większośc osób wybiera się z dziećmi, mają je wlec świąteczną komunikacja miejską przez kawał miasta?

 • Mironi19

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2011 13:25 ~Mironi19

  Do zoo samochodem przyjezdzają tylko wieśniaki wystarczy zobaczyć tablice , miejscowi (warszawiacy) jadą tramwajem lub autobusem potem piją piwo w "żuczku" i wracają komunikacją , a tubylcy furą do stolicy się zjadą ulice zastawią , nic nie kupią bo szkoda dudków i parking im zrobili za nasze

 • Rzecznik ZDM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2011 10:45 ~Rzecznik ZDM

  Autor zapomniał dodać najważniejszego:
  w dni powszednie będzie tam normalny ruch samochodowy, wytycznie normalnych miejsc parkingowych mogło by wprowadzać w błąd. Jest to modernizacja na czas budowy metra.

 • spajk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2011 10:21 ~spajk

  tak, wyremontowano w koncu strasznie dziurawą ulice, dodano od groma miejsc parkingowych, dodano jeden pas ruchu. Mało?!! I wzystko odbyło sie bez 2 miesiecznego zamykania drogi na czas remontu. Jescze mało??!!!!! Zacznijce ludzie wkoncu doceniac to co macie a nie juz problm ze słupki nie tego koloru!! Pod ZDM podlega ok.800km drog miejskich, ponad 600km jest juz wyremontowanych, nadal zle?

 • wj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2011 09:38 ~wj

  @spajk: A coś zrobiono dobrze?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »