Informacje

09.06.2011 18:46 puste ściany zamiast basenu i kina

Lato w Mieście tylko
dla niektórych sześciolatków

SERWISY:

Lato w Mieście dzieli dzieci. - Podczas gdy część 6-latków będzie chodzić na basen, do kina czy teatru, pozostałe zostaną na 8 godzin zamknięte w przedszkolnych salach – alarmują rodzice.

- Okazało się, że nasze dzieci mimo tego, że uczęszczają do zerówki w szkole, nie są traktowane na równi ze swoimi rówieśnikami, które poszły do klasy I – pisze na warszawa@tvn.pl rozżalona Magdalena, matka 6-latka.

Basen, kino - albo puste ściany

Chodzi o dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, które nie wezmą udziału w akcji Lato w Mieście.

- Łaskawie mogą pozostawać przez 8 godzin w budynku szkolnym i na boisku przy szkole. Dodatkowo nie zapewnia się dzieciom żadnych atrakcji typu kredki, bloki rysunkowe czy sprzęt rekreacyjny. Chyba że, rodzice sami sobie cos takiego zorganizują – dodaje Magdalena.

- Jak wytłumaczyć 6-latkowi, że jego starsze rodzeństwo pójdzie do kina i na basen, a ono będzie siedziało w ławce i patrzyło na puste ściany, czy biegało po brudnym i zakurzonym boisku? - pyta nasza czytelniczka.

"Takie jest prawo"

W urzędzie dzielnicy Praga Północ usłyszeliśmy, że zgodnie z wytycznymi ratusza, tylko dzieci z legitymacją szkolną mogą uczestniczyć w akcji Lato w Mieście.

- Zgodnie z obowiązującymi zasadami Lato w Mieście obejmuje jedynie dzieci uczące się w szkołach od klasy pierwszej wzwyż – dodaje Katarzyna Pieńkowska z biura prasowego urzędu miasta. Zapewnia jednocześnie, że 6-latki, które nie chodzą do szkoły będą mogły skorzystać z części atrakcji. – Dyrektor danej placówki musi tylko skontaktować się z koordynatorem akcji w danej dzielnicy i z nim ustalić szczegóły – wyjaśnia.

Pieńkowska apeluje także do dyrekcji dyżurujących w czasie wakacji przedszkoli i placówek przedszkolnych aby "starali się uatrakcyjnić pobyt dzieci".

- Jestem w tej komfortowej sytuacji, że nasza szkoła posiada fantastyczną bazę sportową. Do tego mamy ogrodzony teren zielony, gdzie dzieci będą mogły spędzać czas, pod warunkiem oczywiście, że dopisze pogoda – zapewnia Anna Martin, dyrektor szkoły podstawowej nr 127 na Pradze Północ.

Pytanie tylko, czy wszystkie szkoły i przedszkola w Warszawie mają równie dobre warunki.

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

par/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Gwiazdka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2012 15:36 ~Gwiazdka

  Pragne dodac że dyżury oddziałów przedszkolnych zorganizowane w szkołach sa jedynie 5 -godzinne !!!!!!!!! od godz. 8 do 13 !!!Pytanie : dla kogo są organizowane, skoro rodzice mają 8-godzinny czas pracy??? Czy ktoś w Ratuszu zajmie się w końcu tym tematem ?????

 • Gosia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2011 18:56 ~Gosia

  Na Kępie Potockiej jest duży namiot. Działa tam coś w rodzaju przedszkola. Animatorki siedzą tam nawet w weekendy. Może tam warto posłać maluchy?

 • pysio1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2011 11:56 ~pysio1

  to jest jakaś paranoja mój syn chodzi do grupy przedszkolnej od 5-go r/.ż. nigdy nie był objęty akcją lato w mieście bo przedszkole nie przyjmuje dzieci szkolnych a szkoła nie obejmuje akcją dzieci przedszkolnych i zerówkowych i koło obłędu się zamyka. Dziś dostałam informację,że syn może być przyjęty na tzw. dyżur,ale nie obejmują go atrakcje typu basen itp, ale kasę mam zapłacić taką samą jak za starsze dziecko, które będzie chodziło wszędzie.iI to ma być polityka prorodzinna...he he.

 • karolbiegacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 11:26 ~karolbiegacz

  zafundowaliscie nam wszytkim gronkowca to teraz sie niedziwcie.

 • w szoku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 10:46 ~w szoku

  Najlepiej przenieść dzieci do szkół ale jeżeli chodzi o atrakcje i wycieczki niech siedzą ze znudzoną Pańią na świetlicy, można było wcześniej pomysleć i wydać tymczasowe legitymacje czy coś w tym stylu, ale w sumie po co się przemęczać

 • Mama 6-latka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 08:21 ~Mama 6-latka

  Bravo p.Martin. Wczoraj chciałam zapisać swoje dziecko 6-letnie na akcję Lato w Mieście które chodzi do innej praskiej szkoły z oddziałem zerówki i usłyszałam odmowę... Dziękuje pani Martin za zielony i ogrodzony teren.. Ciekawe co pani na to??

 • z woli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 04:37 ~z woli

  nadal wsadzajcie swoje dzieci pod władze państwa a będzie strach wychodzić na ulice, nie macie czasu na dzieci to po co je rodzicie? A potem chodzą bandziory po ulicach i siedzą na klatkach schodowych bo nikt nie miał czasu ich wychować.

 • meyor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 00:05 ~meyor

  WE: Popieram, święta prawda

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2011 23:36 ~kilovolt

  Widzę, że mało kto tu się orientuje w czym problem chociaż jest to wspomniane w artykule. Nie chodzi o to, że taki zerówkowicz nie ma zapewnionej opieki bo dyżury dla zerówkowiczów są organizowane w szkołach tak samo jak "lato w mieście" dla innych. Chodzi o to, że taki zerówkowicz nie może skorzystać z tych samych atrakcji. I to jest właśnie bez sensu, w naszej szkole w jednym czasie jest organizowane takie "lato w mieście" jak i dyżur dla sześciolatków. A sześciolatkom nie daje się dostępu do tego mimo, że są w tym samym czasie w szkole. I słusznie jak mama zerówkowicza zauważyła, że przecież chodzą do tej samej szkoły, płacą takie same opłaty to takie dzielenie uczniów jest pozbawione sensu, granica wiekowa czyli sposób opieki nad młodszymi też tu nie ma racji bytu, gdyż sześciolatki z pierwszej klasy mogą w tym uczestniczyć a te z zerówki już nie, zatem nie w tym problem i jak widać takie dzielenie jest kompletnie pozbawione sensu. Wszystkie dzieci, które w minonym roku uczęszczały już do szkoły, niezależnie do jakiej klasy, powinny mieć równy dostęp.

 • Mama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2011 22:59 ~Mama

  Dzieci w zerówkach szkolnych a tak naprawdę w oddziałach przedszkolnych w szkole nie są oficjalnie uczniami więc nie rozumiem o co robicie tyle szumu

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »